Saldırganlar serbest kalınca doktor diplomasını yırttı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde görevi başında saldırıya uğrayan acil doktoru, saldırganlar mahkeme tarafından serbest bırakılınca diplomasını yırttı.

GİRİŞ 28.06.2022 23:12 GÜNCELLEME 29.06.2022 01:35
Bu Habere 97 Yorum Yapılmış

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde saldırıya uğrayan acil doktoru Şeyhmus Baraş, saldırganlar mahkeme tarafından serbest bırakılınca diplomasını yırttı. Adliye önünde diplomasını yırtan doktor, mesleği bıraktığını söyleyerek evine giderken doktorun arkadaşları ise yırtık diplomanın parçalarını topladı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Özel bir tıp merkezinin acil servisinde çalışan doktor Şeyhmus Baraş, hasta ile ilgili işlem yaptığı sırada iddiaya göre sistemde sorun yaşandı. Doktorun hastaya hata yaşandığını söylemesi üzerine, konuya müdahil olan başka bir şahıs, doktora saldırdı. Saldırganın yakınları da doktoru darp etmeye başladı. Yumruk ve tekmelerden kaçan doktor, yönetim odasına sığınarak kurtulmaya çalıştı. Hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının engellemeye çalıştığı darp anları ise saniye saniye kameraya yansıdı.

Görüntülerde bilgi işlem masasına giden doktorun sistemde yaşanan sorunun neden kaynakladığını sorduktan sonra acil servis bölümüne gittiği ve saldırıya uğradıktan sonra yönetim odasına doğru gitmeye çalıştığı görüldü. Görüntülerin devamında ise yumrukların hedefi olan doktoru korumaya çalışan hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının yoğun çabasının olduğu gözlendi.

KAYNAK: İHA
Yahya Gür Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Yahya Gür
YORUMLAR 97
 • Sultan Süleyman 5 ay önce Şikayet Et
  İki tarafta dinlenmeli bazen doktorlar gerçekten insanın sabrını çok test ediyorlar her insanın çürüğü olduğu gibi doktorlar arasındada çürük olabileceği akla gelmeli kibir üstten bakma aşağılama doktora yakışmaz yorum yaparken başınıza gelebileceğini düşünün benim eşim için bir doktor hanım kanser bu kadın ne dolaşıyorsunuz sapda solda diyerek evraklaro bize doğru atmıştı gerçekten o durumda insan sabırsız olabiliyor...
  Cevapla
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  bazı doktorlarda sıkıntı var. haklisınız. ben de bir defa hastalığımın ne olduğunu sordum. yüzüme bile bakmadan reçeteyi önüme iterek eczacınızla görüşün dedi. hiçbir kabalık vs yapmadığım halde. ben de çıktım. keşke onun yazdığı reçeteyi almadan en azından masasına geri itip çıksaydım.
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  yeminde dayağamı sabır edecek yazıyor.Bu nasıl bir mantık.Hiç kimsenin kimseyi darp etme hakkı yoktur.
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Sizin gibi değil mi? Her işiniz mükemmel.
  Cevapla
 • Fgggg 5 ay önce Şikayet Et
  Öğretmen ve okul müdürü dövüp tutuklanan hiç kimseyi duymadım. Doktor dovulunce kıyameti kopariyorlar
  Cevapla
 • Nuri 5 ay önce Şikayet Et
  Bizim millette saygı yok. Sıraya girmeden muayene olmak isteyen kaba insanlar var. Doktorların can tehlikesi var, cezalar çok yetersiz bence. Doktora saldıranlara en az 10 yıl hapis cezası verilmelidir.
  Cevapla
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  güzel fikir. uzman doktora saldırırsa 12 yıl olabilir. nuri, ögretmene veya avukata saldırırsa kaç yıl olsun? çobana saldırırsa 1 veya 2 yıl nasıl? iyi mi?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Firmalar stok yaptı, ilaç sorunu yeniden gündeme geldi! Gözler fiyat düzenlemesinde
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimiz 10 milyar dolar!