Başkan Erdoğan'dan gazeteciye ayar: Biz bunları yutmayız

Madrid'de düzenlenen NATO zirvesinde, Başkan Erdoğan basın açıklaması yaptı. Erdoğan, bir gazetecinin 'Türkiye en fazla gazeteciyi gözaltına alan ülke konumunda. Bu konuda görüşleriniz nedir?' sorusuna tokat gibi cevap verdi

GİRİŞ 30.06.2022 18:24 GÜNCELLEME 30.06.2022 19:35
Bu Habere 98 Yorum Yapılmış

İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen 32. NATO zirvesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın açıklaması yaptı.Freedom House'tan olduğunu belirten bir katılımcının, "Türkiye, gazetecilerin özgürlüklerinin kısıtlanması konusunda kötü bir sicile sahip. 15 Temmuz'dan sonra çok sayıda gazeteci hapse atıldı. NATO'da yeri var mı Türkiye'nin?" değerlendirmesi üzerine Erdoğan, "Bunu diyen kim?" diye sordu.

Erdoğan, "Freedom House'tan." yanıtı üzerine, şunları kaydetti:

"Freedom House'un önce kendisini sorgulaması lazım. Türkiye'de 40 yılda 40 bin vatandaşımız öldürüldü. Şu anda Diyarbakır Anneleri, 1100 gündür HDP'nin kapısı önünde evlatlarını bekliyor. Bu anneler; çocukları 12, 13, 14 yaşında dağa kaçırılanlar. Nerede bu Freedom House? Önce gelsin, bir defa o Diyarbakır Annelerini bir ziyaret etsinler. Bu anneler neyi bekliyor orada? Kaçırılan evlatlarını bekliyor. Peki bu evlatları kaçıran bu HDP'liler, bu PKK'lılar, bu YPG'liler; bunlar bunu özgürlük adına mı yapıyorlar? Bu nasıl özgürlüktür? Bir defa özgürlüğün tanımını iyi bileceğiz. Özgürlük, benim özgürlük alanım sizin özgürlük alanınıza kadardır; sizin özgürlük alanınız da benim özgürlük alınma kadardır. Bu anlayışla eğer bunu sürdürürsek netice alabiliriz. Ama bugün Türkiye'de bir Kandil gerçeği var. Bu Kandil gerçeğinde de 13, 14, 15 yaşında kız çocuklar dağlara kaçırılıyor ve bu dağlarda boyları kadar silahlarla bunlara eğitim yaptırılıyor. Acaba bunları biliyor musunuz? Acaba Freedom House bunları ne kadar takip etti? Hiç."

İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen 32. NATO zirvesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın açıklaması yaptı.

'BİZ BUNLARI YUTMAYIZ'

Aynı katılımcının, "Cezaevindeki gazeteciler, insan hakları savunucularına ilişkin nasıl bir değerlendirme yapacaksınız?" sorusuna karşılık da Erdoğan, "Benim şu anda ülkemde cezai bir durum olmadıktan sonra, hukuk noktasında herhangi bir cezai yaptırıma muhatap olmadıktan sonra gazeteci, kalemşör, fikir... Bunlardan cezaevlerinde olan yok. Bunların hepsi sadece bir dezenformasyon, bunları da biz yutmayız." dedi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 98
 • Kartal 6 ay önce Şikayet Et
  Lan biride çocuklar öldü demedi bu batılılar bu dünyada gülsün allah katinda ellerimiz yakalarinda Allah buyuktur reis ezdirmez Türkiye'yi Allah 6 masaya nasip etmesin..
  Cevapla
 • Nazım ALACA 6 ay önce Şikayet Et
  Sayın Reis-i Cumhurum Allah devletimize zeval vermesin sizi de başımızdan eksik etmesin. Allah yar ve yardımcınız olsun.
  Cevapla
 • Yilmaz 6 ay önce Şikayet Et
  Ağzına sağlık sayın REIS .bunlar utanmazlarki.
  Cevapla
 • Vatansever 6 ay önce Şikayet Et
  Ağzına Sağlık REİSİM... Hadsizlere haddini bildirdiğin için... ALLAH, Seni başımızdan eksik etmesin...
  Cevapla
 • adil düzen 6 ay önce Şikayet Et
  Fredom house, beyaz saray abd fonları ile beslenen sözüm ona bağımsız kuruluş, baba ağızlarının payını vermiş her zaman gibi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
NATO kararı gündeme bomba gibi düşmüştü... İsveç: Yanlış anlaşıldık
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyada da zirvede! İşte en çok takipçili Devlet Başkanları