PKK'nın sözde yöneticileri diğer teröristleri ölüme terk ederek kaçıyor

Pençe Kilit Harekatı ile Irak'ın kuzeyi teröristlere adeta mezar oluyor. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, yıkıcı harekat nedeniyle terör örgütü PKK’nın sözde üst düzey yöneticileri, diğer teröristleri ölüme terk ederek kaçıyor.

GİRİŞ 03.07.2022 13:06 GÜNCELLEME 03.07.2022 13:20
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

17 Nisan tarihinde başlayan Pençe-Kilit Harekatı ile Irak’ın kuzeyi terör örgütü PKK’ya adeta mezar oluyor. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, başarılı harekat ile başta İskan Akyüz ve Fehmi Atalay olmak üzere teröristlerin sözde lider kadrosu operasyon bölgelerinden kaçarak daha güvende olduklarını düşündükleri bölgelerde şatafat içerisinde yaşarken, mağaralarda sıkışan diğer teröristleri ölüme terk ediyor. Güvenlik kaynakları, bölgede yapılan incelemeler sonucunda sözde lider kadrosunun operasyonlardan kaçarken, arkalarında bıraktıkları teröristleri insanlık dışı ve ilkel şartlara mahkum ederek mağaralarda barınmaya zorladıklarını, teslim olma düşüncesinde olanları infaz ettiklerini, etkisiz hale getirilen teröristlerin cenazelerini geride bırakma talimatı verdiklerini ifade etti.

"ÜST DÜZEY TERÖRİSTLER KORKAKÇA KAÇMAKTADIR"

Öte yandan yine güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Pençe-Kilit Harekatı'nda da diğer harekatlarda olduğu gibi “teslim ol” çağrılarına riayet eden teröristler, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından asaletli tutum sergilenerek herhangi bir zarar görmeden adalete teslim edilmeye devam ediyor. Teslim olan teröristlerle yapılan mülakatların detayları hakkında bilgi veren güvenlik kaynakları şunları kaydetti:
“Yalan ve yanlış propagandalar ile beyinleri yıkanmaya çalışılan terör örgütü mensuplarından birçoğunun aslında pişmanlık içerisinde oldukları, teslim olmayı istedikleri ancak infaz edilme korkusuyla kaçamadıkları, yaşam şartlarının çok ağır olduğu ve erzak sıkıntısı çektikleri anlaşılmakta. Diğer taraftan TSK'da kimyasal ya da biyolojik silah olmadığı tüm dünya tarafından bilindiği halde Türk askerinin itibarını sarsmaya yönelik propaganda amaçlı mesnetsiz ithamlar; 40 yıldır çocukları ve gençleri kaçırarak terör kamplarına hapseden, çocuk ve kadın istismarı yapan terör örgütünün sözde üst düzey yöneticileri için yeni değildir. Sonuç olarak hudut hattına kilit vurarak, kontrol altına alınmamış olan 26 kilometrelik hudut hattında da ileriden emniyetinin sağlanması maksadıyla kararlılıkla sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı karşısında çaresizliklerini anlayan sözde üst düzey teröristler, daha önceki harekatlarda da yaşandığı gibi diğer teröristleri ölüme terk etmekte, cenazelerini dahi geride bırakarak korkakça kaçmaktadır.”

KAYNAK: İHA
Ayşe Çolpan Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Çolpan Tan
YORUMLAR 34
 • Memo can 1 ay önce Şikayet Et
  Yahu ne adaletimis bu adami iceride besliyoruz cikinca yine daga cikip bize kursun sikiyor. Teslim ol degil gebertin.yoksa bitmez bu is
  Cevapla
 • vtd3434 1 ay önce Şikayet Et
  bitli hevallar leş sürüsü
  Cevapla
 • cafer 1 ay önce Şikayet Et
  hdpkk kapatilmalida, onun can simidi chpkk ne olacak, iyi analiz edilmeli
  Cevapla
 • serdar 1 ay önce Şikayet Et
  Bir bitmediniz be it çakal sırtlan sürüleri.sürüngen yılanlar.lanetli mutantlar.
  Cevapla
 • odp35 1 ay önce Şikayet Et
  Suriye ve Irak'ta Amerikan, İran'da Devrim muhafızlarının askeri üssündeler hepsi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rekabet Kurumu ikinci el otomobil satış şirketlerine soruşturma açtı
İslami Dayanışma Oyunları Konya’da muhteşem açılış seremonisi ile başlıyor