Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ndeki 28 Şubat zulmü videosu yine sosyal medyanın gündeminde

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde 1998 yılındaki başörtüsü zulmünü gösteren, Müslümanlara İslam davasını hatırlatan video sosyal medyada yine konuşulmaya başladı.

GİRİŞ 30.07.2022 14:49 GÜNCELLEME 30.07.2022 14:49
Bu Habere 114 Yorum Yapılmış

Başörtülü oldukları için üniversiteye alınmayan çok sayıda öğrenci yine rektörlüğün önünde toplanmıştı. Dönemin rektörü Prof. Dr. Ferit Koçoğlu "Bunun bir devlet politikası olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Bu üniversite yönetiminin keyfi bir uygulaması değil. Bu ülkenin vatandaşları devletin emrine uymak zorundadır. Bakın Rahman ve Rahim deriz. Bin kere tekrar ederiz. Esirgeyen Bağışlayan demek, değil mi. Allah hırsızlığı mı, tecavüzü mü, yalan söylemeyi mi affedecek. Bunu affetmeyecek de neyi affedecek. Devletin zoruyla başınızı açacaksınız." deyip aldığı cevaplar karşısında "Sizi ikna edebileceğimi zannetmiyorum" diyor. 

İBRETLİK CEVAP: HİSSİZ DUVARLARLA KONUŞUYORUZ

Rektörün hiçbir Müslümanın akıl ve vicdanına uymayan sözleri karşısında oturma eylemindeki kızlar "Biz de sizi ikna edemiyoruz. Zaten biz hep duvarlarla konuşuruz. Hissiz duvarlarla." cevabıyla karşılık veriyor.

"ZULME KARŞI DİRENECEĞİZ"

Oturma eylemindeki başörtülü öğrencilerin "Zulme karşı direneceğiz" sloganları ve onlara destek veren yüzlerce öğrencinin "Artık direniş var" sözleriyle biten videoya "Bu millet sizi asla unutmayacak", "Neyi kaybettiğimiz o kadar açık ki" şeklinde çok sayıda yorum yağdı.

KAYNAK: HABER7
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 114
 • Dogan 1 yıl önce Şikayet Et
  Başörtüsünü kazandık ama içindekini kayıp ettik.
  Cevapla
 • Selim 1 yıl önce Şikayet Et
  Gerçek örtüler. Şimdi örtü serbest nerede o imanlı gençlik
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Unutanlar utansin. Unutturanlar ise kahru perisan olsun
  Cevapla
 • TOKATLI 1 yıl önce Şikayet Et
  Nereye gittiniz lan zalimlerbakın esameniz bile okunmuyor Allah sizi yok etti.
  Cevapla
 • MalatyAli 1 yıl önce Şikayet Et
  Başörtüsü zulmünü bitirenlere yenilgi yüzü gösterme Allahım......
  Cevapla
 • ali kemal 1 yıl önce Şikayet Et
  o zamanlar müslüman daha duyarlı ve inançlıydı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyanın gözü Gazze'deyken Kudüs'te sinsi plan! Türkiye'den sert tepki: Kabul edilemez
 Türkiye tarihinin en büyük rüşvet operasyonu