Başkan Erdoğan'dan KPSS talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin inceleme talimatı verdi.

GİRİŞ 02.08.2022 21:01 GÜNCELLEME 03.08.2022 10:12
Bu Habere 161 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı verdi.

ERDOĞAN: GEREKLİ ADIMLAR İVEDİLİKLE ATILACAK

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Başkan Erdoğan, ''Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.'' ifadelerini kullandı.

2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) bazı soruların, daha önce bir yayınevinin deneme sınavında yer aldığı iddia edilmişti.

KAYNAK: HABER7
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 161
 • saga 4 ay önce Şikayet Et
  FETÖ'cüler dershanelerden para kazanabilmek, adamlarını devlet kurumlarına yerleştirebilmek için her şeyi sınava döktüler, Türkiye bir kontrollü sınav merkezi haline geldi. FETÖ'cüleri attık ama başlattıkları kendilerine hizmet eden sınavlardan kurtulamadık. Sınavlarla belki de hala FETÖ'cülere hizmet ediyoruz.
  Cevapla
 • Eyüp 4 ay önce Şikayet Et
  Seçimlere az süre kalmışken, bu olay hükümete zarar verme amacından başka bir şey değildir. ÖSYM içindeki sorumlular araştırılıp gereği yapılmalı ve yeni sınav komisyonunun hazırlayacağı sorularla sınav tekrarlanmalıdır. Böylece muhalefetin bu durumu istismar etmesi de önlenmiş olacaktır.
  Cevapla
 • HÜSEYİN SAFİ 4 ay önce Şikayet Et
  önce bir müddet AK Partililer soru çalıyor sorular veriliyor propagandası yapıp bu eyleme hazırlık yaptılar zemin buldular, sonra yayınevinin kitabındaki bir kaç soruyu el altından çıktarmadan sorulara eklediler, arkasından bunu kendilerinin harcanma pahasına sosyal medyaya deşifre ettiler, paylaşımların hepsi hazırdı. belki de sorular açıklanmadan görseller paylaşıma sokulmuştu bile. Ama kendilerini açık ettiler. olan yine kendilerine oldu. çin doğru söylüyor:ateşle oynayan kendini yakar. eski Türkiye'nin numara dubaraları ve adam harcama yöntemlerinden biri daha sergileniyor. Ama yemiyor ve asla yemeyecek bundan sonra
  Cevapla
 • Aydın 4 ay önce Şikayet Et
  Bilirkişi, kişi kendinden bilirmiş :) senin sahiplerin bu mesajları yazman için ne kadar veriyor?
  Cevapla
 • Sami Aydemir 4 ay önce Şikayet Et
  Gecmise donuk te yapmislardir, o zaman cunki iddalar dogru ise adamlar bunu kendi iclerindede yapmis olabilir. ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Dönmez son dakika açıklaması: Karadeniz doğal gazı Mart 2023'te evlerde kullanılacak
İspanya penaltılarda yıkıldı! Fas çeyrek finalde