İnfiale neden oldu: Köpek saldırısına uğrayan küçük kıza annesinden psikolojik eziyet

Gaziantep'te pitbull saldırısına uğrayarak ağır yaralanan minik Asiye'nin, saldırıdan önce evinde çekildiği görüntülerinde uğradığı muamele büyük tepki çekti. Asiye'nin, annesi tarafından psikolojik şiddete uğradığı görüldü.

GİRİŞ 04.08.2022 09:58 GÜNCELLEME 04.08.2022 10:37
Bu Habere 89 Yorum Yapılmış

Gaziantep’te babasının görev yaptığı sitenin bahçesinde pitbull cinsi köpeklerin saldırısıyla ağır yaralanarak ülke gündemine gelen A.A'nın olaydan önce evinde çekildiği görüntülerinde uğradığı muamele büyük tepki çekti. A.A, görüntülerde annesi tarafından farklı zamanlarda tasmalanarak, elleri kolları bağlanarak ve küfüre maruz bırakılarak psikolojik şiddet görmüş.

TASMA TAKMIŞ, ELLERİNİ BAĞLAMIŞ, KÜFÜR ETMİŞ

Sabah'ın haberine göre, sosyal medyada paylaşılan bir video görüntüsünde annenin boynuna tasma taktığı küçük çocuğa köpek eğitimi taklidi yaptırması dikkat çekiyor. Başka bir görüntüde çocuğu sert bir şekilde uyaran kadının, "Sana bundan sonra telefon yasak, park yasak, dışarı çıkmak yasak, çocuk yüzü görmek yasak. Bundan sonra seni bu odaya kilitleyeceğim, önüne de buradan it gibi yiyeceğini koyacağım. Orada oturup yiyeceksin. Oyuncak yasak, dışarı yasak, çocuk yasak" dediği, küçük çocuğun da zorlukla "tamam" dediği duyuluyor.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülere tepki gösteren vatandaşların çocuğun aileden alınması gerektiğini belirterek yetkilileri göreve çağırdı.

SOSYAL MEDYADAN YAPILAN YORUMLAR

Sinemmiko: Şimdi gerçekten çocuk seviyorlar mı insana mı değer veriyorlar yoksa katliam çağrısı mı yapıyorlar belli olur. Gün yüzüne çıkarttığınız için çok teşekkür ederim. Bu istismardır. Çocuğa bir kez daha çok üzüldüm.

Esraaaac: Yine bir olay ve binlerce soru işareti. Herkes ürememeli.

Sevgi Acar: Olay hakkında net bilgi bakanlığa bildirelim insan hakları derneği olarak.

Sevda Üner: Bence kurtarılsın o çocuk kurtarılsın

Hercankiymetli: Yerin dibine girseydik de bu masum evladımıza yapılanları görmeseydik.

Çok üzgünüm Asiye.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 89
 • Mehmet Kandemir 4 ay önce Şikayet Et
  Kadının akıl sağlığını kontrol edilmesi lazım. Bir gariplik var... Ya üvey evlat. yada kadının aklından sıkıntısı var..
  Cevapla
 • Cengo 4 ay önce Şikayet Et
  Evlilik ehliyeti ve üreme ehliyeti olması gerek ! yoksa bu özelliğe sahip olmayanlar devlet tarafından kısırlaştırılmalı.
  Cevapla
 • Batıdangelen 4 ay önce Şikayet Et
  Anne daha önce belli ki çocuğu tanımadığı insanların peşinden gitmesin diye uyarmış, çocuk buna rağmen anneyi dinlememiş ve yeni tanıdığı birinin peşinden gitmiş. Annenin ağzını bozmasını elbette onaylamıyorum ve yanlış buluyorum ancak kızına bu durumu kendince izah etmeye çalışıyor.
  Cevapla
 • Yılmaz 4 ay önce Şikayet Et
  6284 sayılı kanun acilen kaldırılmalıdır.+Ayrımcılık ve kadının beyanı esastır Safsatasından Hemen Vazgeçilsin Aile bitti çöktü kadına suç işleme özgürlüğü verdiniz bu Vebalin altından kalkamazzsınız Sayın Erdoğan. Dünyada hiç bir ülkede kadının beyanı esastır +Ayrımcılık diye birşey Yoktur.kadını koruma masalına son verin Türk kadının korunmaya muhtaç olarak kabul edilmesi Kadınlarımıza hakarettir.
  Cevapla
 • hamza han 4 ay önce Şikayet Et
  Allah belasını versin inşallah amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
12 yaşında araç kullanırken polise yakalandı, sorduğu soruyla herkesi şaşkına çevirdi
Terörist elebaşı Abdi Şahin ABD basınına ağladı: Bizi unutmayın, Türkiye'yi durdurun!