Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Cemevine 'geçmiş olsun' ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, saldırı düzenlenen Cemevini ziyaret edip, 'geçmiş olsun' dileğinde bulunarak, "Biz kardeşiz, her zaman biriz, beraberiz" dedi.

GİRİŞ 04.08.2022 16:08 GÜNCELLEME 04.08.2022 20:14
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'da saldırı düzenlenen cemevini ziyaret edip, 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

Erbaş, Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Din Hizmetleri Genel Müdürü Şaban Kondi, Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt, Strateji Geliştirme Başkanı Hasan Güçlü ve İl Müftüsü Hasan Çınar ile Şah-ı Merdan Cemevi'ni ziyaret etti. Erbaş, Cemevi Başkanı Kazım Erbektaş, Başkan Yardımcıları Fevzi Soylu ile Hüseyin Delibaş'a 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

Ali Erbaş, "Mübarek Muharrem ayı dolayısıyla ziyaret etmek istedim. Cenab-ı Hak, Muharrem ayımızı hayırlara vesile eylesin. İkinci olarak geçtiğimiz günlerde yaşadığımız üzüntü verici olay oldu. Birkaç cemevine saldırı yapıldı. Allah’tan o şahıs hemen bir an önce yakalandı ve tutuklandı. İnşallah birliğimize, beraberliğimize kasteden bu tür olaylar bundan sonra hiç olmaz. Biz kardeşiz, her zaman biriz, beraberiz. Anlayışı, mezhebi, inancı, ırkı ne olursa olsun; hepimiz, devletimizin birer muti vatandaşı olarak birlik ve beraberlik içerisinde yaşama noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın en büyük amacının birliği, beraberliği, kardeşliği ve huzuru tesis etmek olduğunu belirten Erbaş, "Muharrem ayı bizim için en mukaddes aylarımızdan biridir. İnşallah 10 Muharrem'de yine birliğimizi, beraberliğimizi göstereceğimiz güzel etkinlikler yapacağız. Cenab-ı Hak, hayırlara vesile eylesin ve bu olayların bundan sonra hiç olmaması noktasında bizler elimizden geleni yapıyoruz. Cenab-ı Hak, devletimizi, milletimizi ilelebet payidar eylesin inşallah. Bu saldırı sırf Şah-ı Merdan Cemevi'ne veya oradaki 3-5 kişinin veyahut inanç önderlerine yapılan bir saldırı değil bu toplumumuza yapılan bir saldırıdır" dedi. 'ÇİRKİN EMELLERİNE ULAŞAMADILAR'

Şah-ı Merdan Cemevi Başkanı Kazım Erbektaş da cemevine saldıranların, çirkin emellerine ulaşamadıklarını söyleyerek, "Çünkü bizler geçmişlerden birtakım dersler alarak geldik. Artık aldığımız o derslerle onların tuzağına düşmeyeceğiz. Tabi bütün canlara, bizim dışımızdaki bize destek veren yanımızda olduklarını gösteren bizzat gelerek bizzat telefonlarla arayanlara çok çok teşekkür ederiz. Onların sayesinde canlarımızın, tüm halkımızın sağduyulu olmasına dikkat ediyoruz. Onun için de hepimiz el ele vererek bu üzerimizde dönen olayı bertaraf ettik" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 16
 • dede 1 yıl önce Şikayet Et
  FETÖ yargıdan ihraç eidldi lakin fetöden beter xhpkk izhniyetliler kaldı. yakalana fetöcüleir tutksıuz yargılayalım diye salıyorla.r sonr akaçıyor. pkk teröristi yakalnıyor serbes bıorakıyorlar. yalan m ı. ÖÇATLARSANIZ DA PATLARSANIZ DA SURİYEY OPERASYON YAPILACAK VE TERÖR DESTEKÇİLEİR KAHTREDİLECEKTİR.
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne komik insanlarsınız, hem de trajikomik. Bunlar, bunlar bunlar diye bağırıp, ona hain buna terörist diye sürekli ötekileştirin. Şimdi de böyle yapın. Alevi değilim, aleviliğin ne olduğunu da bilmem ama kim neye inanıyorsa inanır, ne kin duyarım ne sevgi, sadece saygı duyarım. Ama siyaset için, yok hristiyan, bu gevur, bu haçlı, şu şucu derseler sonuç bu, organize yada bireysel birileri çıkar böyle hedef alır. Camileri yaktılar, içinde içki içtiler demek provakasyon değil midir? Şu ülke müslümanlığa dönse hiç böyle şeyler yaşanmaz. Ama zavallılar bir partiyi islamiyet sanıyor.
  Cevapla
 • vatantek 1 yıl önce Şikayet Et
  camide içki içen camiye saldırna cem evine saldıran da aynı zihniyetendir. sen uyu.pkk terör örütü değil i. dhkpc terör örgütü değil mi. fetö terör örgütü değil mi bu terö örgütleir devletimize milleitmisze saldrmıyor mu. bu terö örgütlerinin tesdekçiis ab ve abd değil mi. BU TERÖR ÖRGÜTLEİRNİ HİMAYE DEN KOlLAYAN DA TERÖSTİR. DEVLEİTMİZ ESERİ KAİTL DİYUEN BU DEVLETİ YIKMALIYIZ DİYEN VE DİYENLEİR HİŞMAYE DENLER DE TERÖSTİR. MEVKİLEİR ÖNEMÖİL DEĞİLDİR. VAKİT GELİNCE MİLLET HESABI KESECEKTİR.
  Cevapla
 • DADAŞ 1 yıl önce Şikayet Et
  cami ve müslümalara saldırı olunca veya chp den müslumanlara hakaret olunca alevi kardeşlerimizdende biz dedtek bekleriz
  Cevapla
 • DIYAR-I BEKİR 1 yıl önce Şikayet Et
  BİZ ELİMİZDE ğeleni yapıyoruz.lakin: karşılık bulamıyoruz.MADEMKİ hainler biliniyorsa.ĞEREĞİ YAPILMALIDIR.EĞER KİŞİSEL BİR HARKET İLE YAPILMIŞ İSE İŞİ PROVAKATÖRLÜĞE ĞÖTÜREN LER kim olursa olsun ister saldırıya uğrayan ister başka taraf ONLARINDA DEFTERİ DÜRÜLMELİDİR.
  Cevapla
 • master 1 yıl önce Şikayet Et
  müslüman olan herkes HzAliyi sever sayar , Hz Aliyi sevmemek kabul etmemek islam dışı bir olaydır bu sebeple sen alevisin ben sünniyim ayrımı yapmakta yersizdir. yani hepimiz Müslümanız hepimiz Hz.Aliyi sevmek alevilikse hepimiz aleviyiz, yani bunu farklı manalara getirerek ayrıştırmamak bölücülerin eline fırsat vermemek gereklidir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Jakuzi yalanı çürüdü: Fonlu medyanın 'Sancaktepe' yayınına Nevşin Mengü bile inanmadı
Vatandaşa önemli altın uyarısı: 'Kuyumcular bile satıyor'