Umre turları 15 Ağustos'ta başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, 2022-2023 umre turlarının 15 Ağustos'tan itibaren başlayacağını, umrede 65 yaş altı olma ve Kovid-19 aşısı şartı aranmayacağını söyledi.

Umre turları 15 Ağustos'ta başlıyor
Umre turları 15 Ağustos'ta başlıyor
GİRİŞ 06.08.2022 03:22 GÜNCELLEME 06.08.2022 03:22
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bircan, AA muhabirine, umre turlarıyla ilgili hazırlıkları büyük oranda tamamladıklarını, turlar için kayıt almaya devam ettiklerini anlattı.

Vatandaşların umreye büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Bircan, her bütçeye uygun 9 farklı kategoride tur seçeneği oluşturduklarını bildirdi.

Turların Mayıs 2023'e kadar süreceğini aktaran Bircan, "15 Ağustos itibarıyla ilk kafilemizi kutsal topraklara göndermeyi planlıyoruz. 7, 11, 15 ve 24 günlük şeklinde her bütçeye uygun turlar planladık. Vatandaşlarımız, uzman hocalarımız rehberliğinde kutsal toprakların manevi havasını soluyacaklar inşallah." diye konuştu.

"Yaş sınırı olmayacak"

Geçen seneye oranla umre turlarına talebin yüzde 100'e yakın olduğunu belirten Bircan, "Dünden itibaren Kabe'nin etrafında bulunan bariyerler kaldırıldı. Umrede, 65 yaş altı ve Kovid-19 aşısı olma şartı aranmayacak. Yani yaş sınırı olmayacak. Bütün bunlar ibadet yapmayı biraz daha kolay hale getiriyor. Yine de vatandaşlarımızın tedbirli olmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici
YORUMLAR 3
 • Ali 6 gün önce Şikayet Et
  Küffar otelleri dolsun...Büyük karlar yapsın..Müslümanları cennete uçursun..Allahın kitabına uymayanlar sadece turizm yapar...
  Cevapla
 • misafir 6 gün önce Şikayet Et
  Turizm diye elin gevurunun kahrını çekiyor bu ülke, covid ve maymun çiçeği salgını gelmesi pahasına, siz de umre peşinde misiniz? Hac da değil, umre. Ülkenin şu döneminde bari biraz tutumlu olun.
  Cevapla
 • GARA ÇOCUK 1 hafta önce Şikayet Et
  kaç paraydığndan da bahsetseydin hoca efendi.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Koca'dan "Beyaz Reform" paylaşımları... "Bazı konuları 15 Ağustosa bırakıyoruz"
Dışişleri'nden Suriye açıklaması: Rejim ayak sürüdüğü için süreç ilerlemiyor