PKK'dan Pençe Harekatını bitirmek için hain plan: TSK atış yaparken saldırdılar

PKK terör örgütü, Pençe Harekatının durdurulması için hain bir planı devreye soktu. PKK'nın saldırısı sonrası TSK'nın karşı ateş açtığı sırada teröristlerin sivilleri öldürdüğü, suçun da Türkiye üzerine atıldığı öğrenildi.

PKK'dan Pençe Harekatını bitirmek için hain plan: TSK atış yaparken saldırdılar
PKK'dan Pençe Harekatını bitirmek için hain plan: TSK atış yaparken saldırdılar
GİRİŞ 06.08.2022 15:06 GÜNCELLEME 06.08.2022 15:06
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

PKK terör örgütü üst yönetiminin Kuzey Irak’ta devam eden Pençe Harekâtının durdurulması, KDP’nin Türkiye’ye verdiği desteğin sonlandırılması ve Türkiye ile TSK aleyhine propaganda yapılması maksadıyla uyguladığı senaryo ortaya çıktı. Üs bölgesine PKK’nın yaptığı saldırı sonrasında karşı ateş açıldığı sırada örgütün piknik yapan sivil halka ateş açtığı, bu saldırının da Türk askerine mal edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Eylem talimatını veren ismin ise PKK sözde yürütme konseyi üyesi Fehmi Atalay olduğu belirlendi.

Kuzey Irak'ta TSK'nın Pençe Harekât bölgesinde bulunan bir üs bölgesine, 20 Temmuz'da teröristlerce roket ile saldırı gerçekleştirilmişti. Saldırıya güvenlik güçlerine karşı atış yapıldığı esnada terör örgütü tarafından bölgeye 4-5 km mesafede piknik yapan sivillere de aynı anda ateş açıldı. PKK terör örgütü saldırısında piknik yapan 9 sivil yaşamını yitirdi, 33 sivil de yaralandı. PKK terör örgütü öldürdüğü Iraklı vatandaşların Türk güvenlik güçlerinin atışı sonucu öldürüldüğü yönünde propaganda yaparak Türkiye'yi uluslararası alanda suçlu durumuna düşürmeye çalıştı.

EYLEM TALİMATI FEHMİ ATALAY'DAN

Eylemin talimatını terör örgütünün sözde Yürütme Konseyi Üyesi Amed Malazgirt kod adlı Fehmi Atalay'ın verdiği ortaya çıktı. Bölgede faaliyet yürüten teröristlerin 2 ay boyunca TSK'nın terörist saldırılarına verdiği tepkiyi ölçmek, keşif ve saldırı yapmak için hazırlık yaptıkları belirlendi.

BU TÜRKİYE'YE YÖNELİK İLK KARALAMA KAMPANYASI DEĞİL

Yapılan hain plan Türkiye'ye yönelik ilk karalama kampanyası değil. Yurt içi ve yurt dışında sürdürülen başarılı operasyonlarda ağır darbe alan, sözde üst düzey yöneticileri etkisiz hale getirilen terör örgütü, kurulduğu günden bu yana sivilleri hedef almaktan vazgeçmiyor. Geçen yıl da aynı bölgede 22 Ağustos'ta, iki Iraklı turistin araçlarına düzenlenen saldırı neticesinde öldürülmesi olayında Türkiye'yi suçlamaya yönelik karalama kampanyası başlatılmıştı.

Ancak olayın hemen ardından PKK terör örgütünün olayın sorumlusu olduğu ortaya çıkmıştı. PKK terör örgütü Irak Devleti Zaho/Parah köyünde piknik yapan Irak vatandaşlarını katlederek gerçek yüzünü bir kez daha göstermiş oldu.

KAYNAK: HABER7
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 33
 • Tyt 2 gün önce Şikayet Et
  Abdullah catli Ýeşil gibi adamlar lazim uljeye nerde hain var geregi yapilmali yoksa zor
  Cevapla
 • Fatih 1 gün önce Şikayet Et
  Yani teröristlere karşı savaşırken kendi teröristlerimizi kullanalım farkımız kalmasın demişsin.
  Cevapla
 • Erol 3 gün önce Şikayet Et
  Ne kadar hükümet aleyhi varsa paral yapiyla hareket ettigi fsrk ediliyor
  Cevapla
 • Polat 1 hafta önce Şikayet Et
  Artık dağda ki PKK'lı dan ziyade içimizdeki pkklilar daha tehlikeli
  Cevapla
 • Yistif - Rize 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu teröristler fetö gibi bütün kurumlarımıza yerleşmiş durumdalar. Bunları bir şekilde temizlememiz lazım. Bunların avulatları da var, doktorları da var, mühendisleri de var, belediye çalışanları da var, vekilleri de var. Devlet bunları bildiği halde neden birşey yapmaz aklım almıyor.
  Cevapla
 • Selim 1 hafta önce Şikayet Et
  Bunlar belediyelerdeki uzantılarıyka birlikte daha karanlık eylemler yaparlar. Milli Eğitim ve tıp dünyası içindede yoğunlukları var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanya'da tarihi fiyasko: Aylık 2 bin euro maaşla sadece 1 Türk işçi alabildiler
Bakan Nebati'den enflasyonla mücadele mesajı