Eskişehir'den Afganistan'a 6 TIR gıda malzemesi gönderildi

Türkiye Diyanet Vakfı Eskişehir Şubesi tarafından temin edilen 6 tır gıda malzemesi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda Afganistan'a gidecek İyilik Treni'ne yüklenmek üzere Ankara'ya gönderildi.

Eskişehir'den Afganistan'a 6 TIR gıda malzemesi gönderildi
Eskişehir'den Afganistan'a 6 TIR gıda malzemesi gönderildi
GİRİŞ 08.08.2022 21:07 GÜNCELLEME 08.08.2022 21:07
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İl Müftüsü Bekir Gerek, AA muhabirine, mevsim şartları nedeniyle yaşanan olumsuz durumlardan dolayı Afganistan'daki insanların gıda yardımına ihtiyacı olduğunu söyledi.

AFAD'ın bölgeye yönelik çalışma başlattığını anlatan Gerek, şöyle konuştu:

"18-19 Ağustos tarihleri arasında 6'ncı İyilik Treni, Ankara'dan bölgeye gönderilecek. Eskişehir Valimiz Erol Ayyıldız'ın onayıyla İlçe Müftülüklerimiz, din görevlilerimiz, Kur'an-ı Kerim öğreticilerimiz, vaizlerimiz ve hayırseverlerin gayretleriyle yardım kampanyası başlattık. 5 tır un, 1 tır da diğer gıda malzemeleri olmak üzere 6 tır gıda maddesi temin ettik. Tırlardaki gıda malzemeleri yarın Ankara'da AFAD'a teslim edilecek. Bu yardım, Eskişehir'deki insanların hayırseverliğini gösteriyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu yardımlar, Afganistan'da yaşayanların dertlerine merhem olacaktır."

Konuşmanın ardından yardım tırları dualarla Ankara'ya uğurlandı.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
    Allah'ım darda kalan kullarına yardım et. Amin.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
UEFA ülke puanı sıralaması güncellendi! İşte son durum
Fon vurgunu davası! Hukuki boyutunda neler var?