Hangi sağlık çalışanı ne kadar ek ödeme alacak? İşte mesleğe göre rakamlar

Sağlık personeline döner sermaye ek ödemesi yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Özlük haklarında değişiklikler içeren yönetmelikle birlikte alınacak maaşlar da merak konusu oldu. Peki hangi sağlıkçı ne kadar ödeme alacak?

Hangi sağlık çalışanı ne kadar ek ödeme alacak? İşte mesleğe göre rakamlar
Hangi sağlık çalışanı ne kadar ek ödeme alacak? İşte mesleğe göre rakamlar
GİRİŞ 12.08.2022 21:42 GÜNCELLEME 12.08.2022 21:42
Bu Habere 115 Yorum Yapılmış

Sağlık çalışanlarının özlük haklarında değişiklikler içeren yönetmelik yürürlüğe girdi. Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlıkçıların gelirlerini artıran yönetmeliğin detaylarını anlattı. Buna göre, hekimlere 5 ile 10 bin TL arasında, hemşire ve sağlık memurlarına 850 lira, teknikerlere ise 500-600 lira civarında ek ödeme yapılacak.

Binlerce sağlık çalışanının uzun bir süredir beklediği ek ödeme yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak devreye girdi. Yeni yönetmelikle birlikte branş, kademe ve derecelere göre personellerin alacağı taban ve tavan oranları belirlendi.

SAĞLIK-SEN BAŞKANI DETAYLARI ANLATTI

Düzenlemeyle birlikte sağlık çalışanlarına verilecek ek ödemelerin nasıl dağıtılacağı merak konusu oldu. Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, ilave ücretlerin yansımasını NTV ekranlarında değerlendirdi.

"UZMAN VE ÜZERİNE 10 BİN TL EK ÖDEME"

Ek ödeme rakamlarıyla ilgili konuşan Durmuş, "Uzman Hekim ve üzerine yapılmış olan ek ödeme düzenlemesi 10 bin TL civarında bir rakam. Aynı düzenlemeyle Asistan Hekim için 7 bin 500 liraya yakın bir ilave ücret olacak. Pratisyen Hekim için ise bu düzenlemeyle 5 bin liraya yakın bir ek ödeme söz konusu olacak. Diş Hekimi için de aynı düzenleme geçerli olacak. Diş hekimleri 5 bin lira uzmanları da 10 bin lira ilave taban ücreti almış olacaklar." ifadelerini kulandı.

"HEMŞİRELERE 850 LİRA EK ÖDEME"

Hemşire, sağlık memurları ve teknikerlerin alacağı ek ödemeleri anlatan Durmuş, "Düzenlemeyle hemşire ve diğer sağlık memurları ise 850 lira gibi bir ek ödemeye sahip olacak. Teknikerler ise 500-600 lira civarında bir ek ödemeye sahip olacak. Bu da vergi dilimlerine göre değişiklik gösterebilecek. Minimum ek ödeme rakamı 400 liradan başlıyor olacak." dedi.

"8 BİN LİRAYA KADAR TEŞVİK ÖDEMESİ"

Durmuş sözlerini şöyle tamamladı "Teşvik ödemesi için çalışılan ilin ve hastanenin durumuna göre kriterler belirlenecek. Her kademe için oranlar yönergelerle belirlenecek. Burada da ücretler 350 liradan başlayıp 8 bin liraya kadar miktarlarda değişecek."

Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 115
 • tata 1 ay önce Şikayet Et
  Sağlıkçıya ek ödeme bu kadar kolay. Ama öğretmene sınavla. O da kazanırsa
  Cevapla
 • Cem 1 ay önce Şikayet Et
  Maaş sistemi hiç adil değil. 10 bin lira ek ödeme bir memur maaşına denk geliyor. Ülkenin imkanları kısıtlıysa kimseye bol keseden verilmesin. İmkanlar iyiyse her çalışana hakkı verilmeli. Sadece sağlık çalışanlarının işi zor değil. Her mesleğin kendine göre zorlukları var. Bence bu düzenleme de işe yaramayacak. İki ay sonra doktorlar yine mırın kırın etmeye başlar.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Doktorların Çoğu kibirli egolu gerçek doktor alçak gönüllü ve iyi insan olmalı
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Senin gibi
  Cevapla
 • BBG 1 ay önce Şikayet Et
  İyi doktorlara devlet sahip çıkmalı..... özellikle kendi alan ok nda ihtisas yapmış, bilgili tecrübeli ve kendini ispatlamış doktora... ilaç yazmaktan başka bir bişey bilmeyen ultrason bile bakamayan doktora değil...
  Cevapla
 • FATİH 1 ay önce Şikayet Et
  Güzel bi haber. Allah doktorlarımızdan razı olsun. Onları başımızdan eksik etmesin. Her meslek grubunda olduğu gibi onlardada kötü insanlar olsada genelleme yapılamaz. Çok güzel doktorlarımız var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den Akdeniz'de dengeleri değiştirecek imza! Çavuşoğlu Libya'da açıkladı
Korkulan oldu: Vaka sayıları yeniden patladı!