MSB açıkladı! F-16'ların tedariki için ABD'de önemli görüşme

Milli Savunma Bakanlığı, "F-16 tedariki ve modernizasyonunun gerçekleştirilmesi amacıyla, ABD'nin daveti üzerine Milli Savunma Bakanlığı teknik heyeti görüşmeler yapmak üzere ABD’ye gitti." açıklamasında bulundu.

GİRİŞ 15.08.2022 12:16 GÜNCELLEME 15.08.2022 19:04
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Türkiye ve ABD arasında uzun süredir devam eden F-16 görüşmelerinde önemli aşamalar kaydedilirken Milli Savunma Bakanlığı'nın teknik heyeti ABD'ye gitti.

KRİTİK F-16 GÖRÜŞMESİ

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

ABD’den F-16 tedariki ve modernizasyonu kapsamında; Aralık-2021, Şubat, Mart-2022 aylarında olmak üzere Türkiye’de üç toplantı icra edilmiştir.

F-16 tedariki ve modernizasyonunun en kısa sürede gerçekleştirilmesi maksadıyla ABD tarafından yapılan davet üzerine Millî Savunma Bakanlığı teknik heyeti görüşmeler yapmak üzere ABD’ye gitmiştir.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 35
 • Can 1 ay önce Şikayet Et
  ABD kafirinden, deccalin ordusundan bir şey almayalım artık. Yedek parça gerekiyorsa alın F16lar için. Yeni uçak almayalım. Hurkus ve hurjet yeter mius ve mmu gelene kadar. Savaşa giriyoruz?
  Cevapla
 • Can 1 ay önce Şikayet Et
  ABD'den uçak almayalım. Ne gerek var? Savaşami giriyoruz? Bence geçici olarak Pakistan'dan j16 alalım. Sonrada mmu yetişir saten. ABD bizim düşmanımız. PKK'ya her türlü desteği veriyor.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  At hırsızı abd..
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Yapmayın git gel oyalamasıyla zaman kazanıyorlar boşuna ne gidin nede gelsinler vermeyecekleri belli başka altarnatif deneyin ABD Türkiye’nin bir numaralı düşmanı bunu hala anlamadınızmı
  Cevapla
 • Realist 1 ay önce Şikayet Et
  At hırsızlarına güvenmeyin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kreşte 2 yaşındaki çocuğa dehşeti yaşattılar! Müdürden şaşkına çeviren savunma
Hangi il ne kadar yerli? İşte şaşırtan sonuçlar...