SSB'den S-400 açıklaması: Haberler doğru değil

"Rusya ve Türkiye ikinci parti S-400 sevkiyatı için sözleşme imzaladı" haberleri üzerine Haber7'nin ulaştığı bir Savunma Sanayii Başkanlığı yetkilisi, S-400 alımı ve üretimi konusunda basında yer alan haberlerin doğru olmadığını ifade etti.

GİRİŞ 16.08.2022 16:32 GÜNCELLEME 16.08.2022 17:09
Bu Habere 76 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Haber7'ye konuşan Savunma Sanayi Başkanlığı yetkilileri, Türkiye ile Rusya arasında ikinci bir S-400 anlaşması imzalandığı haberlerinin doğru olmadığını söyledi:

"Yeni bir gelişme söz konusu değil. İlk gün yapılan anlaşmaya göre süreç devam etmektedir."

Rus Federal Askeri Teknik İşbirliği Servisi (FSVTS) Direktörü Dmitriy Şugayev; Army-2022 Forumu'nda yaptığı açıklamada, "İkinci S-400 bataryasının Türkiye'ye ikmali ve Türkiye'de kısmi yerli üretim için sözleşme imzalandı" ifadelerini kullanmıştı.

İLK GÜN YAPILAN ANLAŞMAYA GÖRE SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Haber7'nin yeni anlaşma var mı sorularına cevap veren SSB yetkilisi, “yeni bir gelişme söz konusu değil. ilk gün yapılan anlaşmaya göre süreç devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7
Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 76
 • Mensut Yıldız 5 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bob Menendez siz Türkiye Cumhuriyeti F35 porejesinden çıkardınız,şimdi ne oldu da S400 Türkiye Cumhuriyetinin hakkı var, iz bunu istediniz, Yunanistana uymayıp yapmasıdınz,bu olmayacaktı,şimdi cezasını, ABD ödeyecek, Rusya Devletinin kucağına Türkiye Cumhuriyetini siz ödemeyi kabul edilmiştir, şimdi gelmiş vazgeçtim bu kadar çok şey değil? Siz önce 1.1milyar doları faiz ile birlikte ödeyin,sonra tekrar konuşun, Türkiye Cumhuriyeti ait ambargoları kaldırın,sonra tekrar tekrar konuşalım olur mu? yoksa bize böyle gelme???tamam mı? olur mu?
  Cevapla
 • ppm 5 ay önce Şikayet Et
  Ne fark eder ??? Yunanlar,Hindiler alırlar Rusya'dan hava savunma sistemlerini hiç sorun olmaz ....Türkiye alır ve embargo koyulur,düşman ilan edilir...demek ki biz ABD'ye rakip olacak boyuttayız,başka açıklaması yok bunun !!!
  Cevapla
 • AYKIRI 5 ay önce Şikayet Et
  Bu Rusların her şeyi yalan.
  Cevapla
 • cemal 5 ay önce Şikayet Et
  S 400ler nerde ?
  Cevapla
 • AYKIRI 5 ay önce Şikayet Et
  Amerikada müzede sergileniyor
  Cevapla
 • Ahmet dere 5 ay önce Şikayet Et
  Adam bir önceki anlaşmada vardı diyor yeni anlaşma yok diyor önceki bir parti bu ikinci diyor yani yani anlaşma yok ilk anlaşma da iki füze varmış zaten niye yalanlasın ki ssb başkanı doğru diyor biri geldi ikincisi de gelecekmiş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'den İYİ Parti'ye son uyarı: Ya sev ya terk et
EYT teklifi yarın komisyonda görüşülecek: Başvurular ne zaman yapılacak?