DW'nin röportajında tatile gidemediğini söyleyen gencin Dubai fotoğrafı

Alman kanalı DW'nin röportajında konuşan gençler, Türkiye'de öğrenciler olarak tatil yapamadıklarını söylemiş ve hayat pahalılığından şikayet etmişti. Gençlerin Dubai gezisine ait fotoğraf sosyal medyadan paylaşıldı.

DW'nin röportajında tatile gidemediğini söyleyen gencin Dubai fotoğrafı
DW'nin röportajında tatile gidemediğini söyleyen gencin Dubai fotoğrafı
GİRİŞ 22.08.2022 12:56 GÜNCELLEME 22.08.2022 12:56
Bu Habere 152 Yorum Yapılmış

Alman Kanalı DW, Türkiye aleyhine algı oluşturmaya devam ediyor. "Tatile gidemeyen öğrenciler: İstanbul | Bizim işimiz tatil yapanları izlemek" başlıklı belgesele röportaj veren bir grup genç, Türkiye'deki hayat pahalılığından ve öğrenciler olarak tatile gidemediklerinden yanmıştı. 

Videoda konuşanlardan biri olan Almira Ortaç isimli genç kız, Türkiye içinde bile tatil yapmanın çok maliyetli olduğunu söyledi. Radyo ve Sinema bölümü okuduğunu söyleyen genç kızın, aynı zamanda bir dizinin yapım ekibinde yer aldığı ifade edildi. 

Tatile gidemediğinden şikayet eden Ortaç'ın, Dubai'de çektirdiği fotoğrafları sosyal medyadan paylaşıldı.

Videoda konuşan gençlerden bir diğeri ise can kurtaran olarak çalışan Ömer Semiz. Tatil yapmak istediğini ancak bunun mümkün olmadığını söyleyen Semiz'in de sosyal medyada tatil fotoğrafı paylaştığı görüldü.

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 152
 • Emre Gain 3 ay önce Şikayet Et
  Onursuz gurursuz insanlar topluluğu...
  Cevapla
 • MiSaFiR 3 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'nin global dünya klasmanındaki EKONOMİK GÖRÜNÜMÜNE bağlı olarak, herkesin her şeye istediği gibi sahip olamayacağı ÇOK DOĞAL DURUMDUR. Türkiye'nin ekonomisi henüz buna hazır değildir. Teknolojik imkanlar %100 karşılansa bile, Almanya'da herkes UZAYA gidebilir mi? Almanya'da bize göre çok zengin insan var ama, ekonomisi henüz buna hazır değil. Şimdi biz Türkiye ile herhangi bir Afrika ülkesini, ekonomisi bizden kötü olmasına rağmen karşılaştırma yoluna gidersek sadece kendimizi kandırmış oluruz. DW, kendi ülkesindeki vatandaşlarını kandırmaya çalışıyor aslında. Ekonomisi aşağıya doğru gitmeye başlayınca "CAMBAZA BAK" yöntemini uygulayarak HEDEF ŞAŞIRTIYORLAR!
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Fox un halk tv nin tele1 in alman versiyonu
  Cevapla
 • Yorumcu 3 ay önce Şikayet Et
  Ben vergilerimle bu yalancıların eğitim hakkını karşılamak istemiyorum. Neyse gereği yapılsın
  Cevapla
 • KONYALI 3 ay önce Şikayet Et
  DW ı kapatmaya gerek yok.Kısasa kısas.Aynısını bizimde orada yapmamız.Lazım ama Almanya kendi ülkesini kötüleyen bu insanları ne yapar.Oyar ,oyar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni Mercedes-AMG S 63 E Performance tanıtıldı!
ASELSAN ve MÜSİAD üyeleri savunma sanayii için güçlerini birleştiriyor