CHP'li Uzunköprü Belediyesi'nde skandal uygulama: Mescide girmek ücretli!

Edirne'nin CHP'li Uzunköprü Belediyesi otogarda bulunan mescit ve emzirme odasının girişlerine turnike koydu. Vatandaşlar turnikelerden geçmek için 3 TL ücret ödemek zorunda kaldı.

CHP'li Uzunköprü Belediyesi'nde skandal uygulama: Mescide girmek ücretli!
CHP'li Uzunköprü Belediyesi'nde skandal uygulama: Mescide girmek ücretli!
GİRİŞ 25.08.2022 19:26 GÜNCELLEME 25.08.2022 19:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde ilçe otogarında mescidin, tuvaletin ve çocuk bakım odasının bulunduğu alanın önüne turnike konuldu. Alana girmek isteyen vatandaşlar, 3 TL vererek içeri girebiliyor. AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Önder Kuruşar, oluşturulan manzaraya tepki gösterdi. Kuruşar, gördüğü manzara karşısında şaşkına döndüğünü belirterek, Türkiye'nin hiçbir yerinde olmayan bir uygulama olduğunu vurguladı.

"TURNİKELER İLE KARŞILAŞINCA ZORUMUZA GİTTİ"

Otogara gelen bir insanın mescide gideceğini ya da çocuğunu emzireceğini kimseye söylemek zorunda olmadığını belirterek Kuruşar, "Saha çalışmaları çerçevesinde yeni yapılmış olan otogarımızı ziyaret ettik. Esnafımızın dertlerini sıkıntılarını dinledik ve birçok sıkıntı ile karşılaştık. Bunu yanında turnikeler ile karşılaşınca zorumuza gitti. Mescidin, tuvaletin ve çocuk bakım odasının orada turnikenin olması bizim zorumuza gitti. Böyle kötü durumun derhal düzeltilmesini istiyoruz. Çünkü orada tamam başkan hanım oradan para alındığını iddia ediyor. Ama saat 11, 12'de gelen bir insan ben mescide gideceğim, ben çocuk emzirme odasına gideceğim diye gidip birisine ifade vermesine gerekmiyor 2022 yılında. Yan taraftan bölme yaparak oranın açık olması lazım. Açık bir şekilde milletin bu hizmete erişmesi gerektiğini düşünüyorum. Derhal düzeltilmesi gerektiğini temenni ediyorum şiddetle kınıyorum" dedi.

Bu arada, gelen tepkiler üzerine turnikenin kaldırıldığı öğrenildi.

KAYNAK: İHA
Ayşe Çolpan Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Çolpan Tan
YORUMLAR 1
  • nail 3 ay önce Şikayet Et
    kendileri o meclise hiç girmeyecekleri için chp liler için sıkıntı yok demek ki ülke bunlara kalsa CAMİ yi de ücretli yaparlar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Üst akıl ve piyonlar... HDP ile altılı masanın talepleri birbirinin kopyası çıktı
Ayçiçek yağı indirime girdi: Tarım Kredi Marketlerde Aralık ayı indirimleri başladı