Mehmet Ali Erbil: İstedikleri kadar linç etsinler, Türkiye 20 yılda rönesans yaşadı!

Türkiye'nin sağlık sistemini övdüğü için daha önce belli kesimler tarafından linç edilen Mehmet Ali Erbil, "İstedikleri kadar linç etsinler, hizmete bakarım ben" dedi ve ekledi: "Türkiye, AK Parti yönetimindeki son 20 yılda rönesans yaşadı"

Mehmet Ali Erbil: İstedikleri kadar linç etsinler, Türkiye 20 yılda rönesans yaşadı!
Mehmet Ali Erbil: İstedikleri kadar linç etsinler, Türkiye 20 yılda rönesans yaşadı!
GİRİŞ 05.09.2022 10:08 GÜNCELLEME 05.09.2022 10:08
Bu Habere 108 Yorum Yapılmış

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, Sabah Gazetesi'ne yaptığı röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Daha önce sağlık sisteminin övdüğü için belli kesimler tarafındansosyal medya üzerinden linç edilen Erbil, "Hizmeti övüyorum ben. Türkiye AK Parti döneminde sağlık alanında rönesans yaşadı. Şehir hastanelerimiz çok güzel. Eskiden hastaneler hastaları kapıya koyardı, şimdi mağdur olmuyor kimse. Sağlık Bakanımız çok başarılı. Yıllarca devletime vergi ödedim, sağlığım bozulduğunda da devletim bana sahip çıkıyor. Avrupa'nın çok ilerisindeyiz." ifadelerini kullandı.

İşte ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar;

Türk-Amerikan yapımı 'The Hope' filminde başrolde oynuyorsunuz. Bize biraz bundan bahseder misiniz?

Alzheimer olan bir babayı canlandırıyorum. Role hazırlanmak için Balıklı Rum Hastanesi'ne gittim, orada bu hastalığa sahip insanları gözlemledim. Ters köşe bir rol oldu benim için. Bugüne kadar hep komedide oynamıştım, şimdi dram dolu bir projede yer alıyorum. Güzel bir oyuncu kadrosu, çok güçlü bir senaryosu var. Amerikalı yönetmen Sean GK tarafından çekildi. İlk Amerika'da vizyona girecek.

BABAM BANA BİR KERE BİLE SARILMADI

Sosyal medyada yaptığınız yayınlarla çok konuşuluyorsunuz... Gündemde olmak için mi böyle yayınlar yapıyorsunuz?

Ben ne para ne de gündemde olmak için bu yayınları yapıyorum. Sosyal medyada bu yayınlar sayesinde izleyicilerimle buluşuyorum. Çarkıfelek'teki günlerime geri döndüm. Çok özlediğim bir şeydi bu. O günlerdeki Mehmet Ali Erbil, sevenleriyle buluşuyor. Benim oradan gelecek paraya ihtiyacım yok ki...

Sosyal medyayı iyi kullanırsan çok güzel bir mecra. Haddini aşanlar da oluyor tabii. Yayınlarımda dikkatli konuşmaya özen gösteriyorum. Gençlere tavsiyelerde bulunuyorum. Z Kuşağı'nı yakalamak çok önemli. Zamanın ruhuna ayak uyduruyorum. Onlara hitap etmek çok önemli. Beni bugün Z Kuşağı da tanıyor ve seviyor.

Z Kuşağı'ndaki gençleri niye eleştireyim ki? Onları anlamak gerekiyor. Ben bu kuşağın çok özgür olduğunu ve duygularını rahatça dile getirdiğini görüyorum. Bu çok önemli. Bizim kuşak böyle değildi. Ben babamın yanında ayak ayak üstüne bile atamazdım. Babam ile aramda hep bir mesafe vardı. Duygularını hiç göstermezdi. Babam bana bir kere bile sarılmamıştı mesela. Hiç hatırlamıyorum sarıldığını, bu ne kadar travmatik bir şey aslında. Ben asla böyle bir baba olmadım. Kızlarımla 17-18 yaşına kadar birlikte uyudum. Oğlumla da öyle. Ben babam gibi otoriter değilim, hiçbir zaman da olmadım.

"TÜRKİYE, AK PARTİ DÖNEMİNDE RÖNESANS YAŞADI... YUNANİSTAN BAŞINI KALDIRMAYA KALKTI BAKANIMIZ F-16 İLE GÜZEL CEVAP VERDİ"

Siz son röportajımızda sağlık sistemine yönelik sözlerinizden dolayı linç edilmiştiniz. Neler hissettiniz linç edildiğinizde?

İstedikleri kadar linç etsinler. Hizmeti övüyorum ben. Türkiye AK Parti döneminde sağlık alanında rönesans yaşadı. Şehir hastanelerimiz çok güzel. Eskiden hastaneler hastaları kapıya koyardı, şimdi mağdur olmuyor kimse. Sağlık Bakanımız çok başarılı. Yıllarca devletime vergi ödedim, sağlığım bozulduğunda da devletim bana sahip çıkıyor. Avrupa'nın çok ilerisindeyiz. Sadece sağlık alanında da değil, ulaşım alanında da önemli hizmetler yapıldı. AK Parti yaptı diye bu yapılanları söylemeyecek miyim? Kim hizmet ederse bunu söylerim. Eskiden 8 saatte gittiğim İzmir'e şimdi 3.5 saatte gidiyorum. Bu yolları kimse yadsıyamaz. 20 yıldır gelinen nokta ortada. Ülkemizin boynu uluslararası alanda da artık eğilmiyor. Yunanistan başını kaldırmaya kalktı, Milli Savunma Bakanımız F-16 ile onlara güzel cevap verdi.

"EŞCİNSELLİK SAPKINLIKTIR SANATÇILAR BUNUN BAYRAKTARLIĞINI YAPMAMALI"

Bazı sanatçılarımız son günlerde LGBT'yi destekleyen açıklamalarda bulunuyor...
Eşcinsellik benim için sapkınlıktır. Benim de 16 yaşında oğlum var. Böyle sapkınlardan gençlerimizi korumalıyız. Eşcinsellerin yaşamlarına saygı duyuyorum ama bunun bayraktarlığı yapılmamalı. Sanki güzel bir şeymiş gibi göstermek yanlış. Bizim adetlerimizde böyle bir şey yok. Sanatçılarımız daha özenli olmalı.

"ERŞAN KUNERİ BENİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI"

Stand-up'çıları nasıl buluyorsunuz peki?

Cem Yılmaz'ı çok beğeniyorum. Ama artık o da kendini tekrarlamaya başladı. Bir de son işi 'Erşan Kuneri' beni hayal kırıklığına uğrattı. Küfre dayalı komedi yapmış. Halk tarafından bu film kırmızı kart görmeli.

Devletimiz de bence müdahale etmeliydi. Bu kadar olmaz... Ben erkek halimle bu küfürlerden utandım.

18 yaş ibaresi konmuş ama yine de bu kadar küfre dayalı yapılmamalı. Mizah zekaya dayalı yapılmalı, küfre dayalı olursa sonuç bu oluyor işte...

Cem Yılmaz bana bu işi için teklifte bulunsaydı, kabul etmezdim. Böyle bir projede yer almak istemezdim.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 108
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  Belliydi. Mahkemeden zorla getirilme kararı var. 8-9 yıl hapis istemi var. Ne bekliyordunuz.
  Cevapla
 • Ttt 1 ay önce Şikayet Et
  Helalll olsun Mehmet Ali her kelimene katıldım hayran oldum
  Cevapla
 • qwerty 1 ay önce Şikayet Et
  Akparti'yi geçtim, LGBT'ye giydirmiş asıl. Daha bunu hiçbir yere kapıdan almazlar.
  Cevapla
 • Ahmed 1 ay önce Şikayet Et
  Yediği hurmalar şindi tırmalıyor
  Cevapla
 • tugrul 1 ay önce Şikayet Et
  gundemde kalabilmek icin saglamis, itibar edilmemesi gereken bir kisilik
  Cevapla
 • Nurgül kara 1 ay önce Şikayet Et
  Yav he he helal mehmet ali gerçekleri görüyo aklı olan görür nasipsiz deyil senin gibi zavallısınız siz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Deniz Baykal'dan Libya açıklaması: Yapılan anlaşma çok önemli
Devlet Bahçeli'ye hakaret etmişti! Saadet'ten Ümit Çebi kararı