Kılıçdaroğlu isim vermeden Fatih Altaylı'ya ateş püskürdü!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk yazarı Fatih Altaylı'ya çok sert ifadeler ile yüklendi. Altaylı'nın, yazısı sonrası Twitter'dan art arda paylaşımlar yapan Kılıçdaroğlu, "Şunu çok iyi bilsinler ki biz daha ölmedik." dedi.

Kılıçdaroğlu isim vermeden Fatih Altaylı'ya ateş püskürdü!
Kılıçdaroğlu isim vermeden Fatih Altaylı'ya ateş püskürdü!
GİRİŞ 08.09.2022 21:28 GÜNCELLEME 08.09.2022 22:25
Bu Habere 195 Yorum Yapılmış

Gazeteci Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Altaylı, kulislerde cumhurbaşkanlığına aday olacağı iddia edilen Kılıçdaroğlu'nun aday olması durumunda muhalefetin seçimleri kesin olarak kaybedeceğini belirtti.

"CHP'NİN İÇİNE SİNMEYEN KILIÇDAROĞLU, TÜRKİYE'NİN DE İÇİNE SİNMEZ"

Söz konusu yazısında Altaylı, "Tüm CHP kitlesinin bile tam olarak içine sindiremediği bir Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Türkiye'nin içine sindiremezsiniz. İstanbul mitingine 2 milyon kişi toplasınız da fark etmez. Yanlış adayla gidilecek bir seçimin kaybedilmesi halinde CHP diye bir parti kalmayacaktır. Bu seçim genel merkez hatasından kaynaklanan bir nedenle kaybedilirse, emin olun CHP seçmeni CHP binasını yerle bir eder. Altında sadece siz kalmazsınız." ifadelerini kullandı.

"BİR ANDA MUHALİF YAZAR OLDULAR"

Bu sözlere Kılıçdaroğlu'ndan tepki ise gecikmedi. CHP lideri sosyal medya hesabından isim vermeden Altaylı'nın sözlerini eleştirdi. Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından şunları yazdı: "Bir grup konuşmamda söylediğimi yeniden hatırlatma ihtiyacı duydum. Bu sefer daha net söyleyeyim… Son zamanlarda kerameti kendinden menkul bazı kişiler bir anda muhalif yazar oldular. 20 yıllık yandaşlıktan sonra, bir baktık oluvermişler işte.

"KELLE KOLTUKTA MÜCADELE EDEN BANA MUHALEFETİ ÖĞRETMEYE KALKIYORLAR"

Bunların bazıları köşe yazarı, bazıları araştırmacı formatında önümüze çıkıyorlar; muhalefet nasıl yapılır, kelle koltukta mücadele eden bana öğretmeye kalkıyorlar. Defalarca suikast teşebbüsüne uğramış bana, köşelerinde ders vermeye kalkıyorlar.

"ATEŞ OLSALAR CÜRMÜ KADAR YER YAKARLAR"

Şunu çok iyi bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan, televizyonlarda konuşmayan, 'Alo Holdinglerin' medyası bana ders vermeyi bıraksın, ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar. Bu böyle biline."

FATİH ALTAYLI KILIÇDAROĞLU'NA YÜKLENMİŞTİ

Haberturk.com'daki köşesinde, 'CHP'de köstebekler mi var!' başlıklı bir yazı kaleme alan Altaylı, Kılıçdaroğlu'nun CHP'deki bir grup tarafından adaylık için gazlandığını belirtmişti. Altaylı, "Kemal Bey, CHP içindeki bir grubun, bir kliğin adayı olabilir. Hatta parti teşkilatı da Kemal Bey'in adaylığını isteyebilir. Adı üstünde teşkilat. Deniz Baykal genel başkan olsa onu ister, ben olsam beni. Peki halk ister mi! İyi Partililerin kaçta kaçı ister, Saadetlilerin kaçta kaçı ister, Demokratların, DEVA'lıların, Geleceklilerin kaçta kaçı! Bırakın onları bir kenara mecburen oy verecek bile olsa CHP'lilerin kaçta kaçı ister Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday olarak görmeyi? CHP'nin tamamı istese, biraz da merkez sağdan gelse alacağı oy Muharrem İnce'nin 3 üstüdür, bilemedin 5 üstüdür." ifadelerini kullanmıştı.

Altaylı, yazısının devamında sözlerini daha da sertleştirmiş, "Tüm CHP kitlesinin bile tam olarak içine sindiremediği bir Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Türkiye'nin içine sindiremezsiniz. Yanlış adayla gidilecek bir seçimin kaybedilmesi halinde CHP diye bir parti kalmayacaktır. Bu seçim genel merkez hatasından kaynaklanan bir nedenle kaybedilirse, emin olun CHP seçmeni CHP binasını yerle bir eder." demişti.

"İktidarın seçim kazanacak hali yok. Ama CHP'nin seçim kaybedecek bir hali var." diyen Altaylı, "Bugün CHP içinden birileri, CHP seçimi kaybetsin, altılı masa dağılsın diye ciddi bir uğraş içine girmiş gibi görünüyor. Onlar bunu "ilkesel duruş" adı altında pazarlamaya kalkabilirler." ifadelerine yer vermişti.

Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici
YORUMLAR 195
 • Göktürk 2 ay önce Şikayet Et
  Fatih altaylı ilkkez doğru bir yorum yapmış
  Cevapla
 • vatansever 2 ay önce Şikayet Et
  ha ha ha haah defalarca suikast e uğramışmış suikast çilere hakaret ülkeye kaç kuruşluk faydan olmuş bi anlat ta bilelim suikast adam olana vatana faydalı olana altı okka olana düzenlerler bunlardan sende olmadığına göre havaya girme atma din kardeşi değiliz inanmayız
  Cevapla
 • Ü.T 2 ay önce Şikayet Et
  kılıçdaroğlu önündeki metni okuyamaz kaldı ki bu cevabu yazabilsin. algı içinde algı. chp binasının 6. katından gelmiş cevap. hani şu fbi ve abd ajanlarının yerleştiği kemalin bile çıkamadığı şu 6. kat
  Cevapla
 • Hakkı Yıldırım 2 ay önce Şikayet Et
  Bence Kılıçdaroğlu aday olmayı hak ediyor kazanır veya kazanamaz sorun değil ama sayın kılıçdaroğlu aday olmayı hak eden muhalefetteki tek kişi, eğer kazanamazsa genel başkanlığı da bırakacaktır.
  Cevapla
 • A.A.A 2 ay önce Şikayet Et
  Meralinen Kemali bir Mezara gömmek gerek, beraber birbirlerine YALAN Anlatırlar Mezarlarında
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
6 yaşında evlendirildiği iddia edilen Gümüşel'in kardeşleri konuştu
Son dakika haberi: EYT'de yaş sınırıyla ilgili Bakan Bilgin'den açıklama