Bakan Soylu açıkladı: Thodex'in kurucusu Fatih Özer iade edilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Thodex'in kurucusu olan ve binlerce insanı dolandıran Faruk Fatih Özer'in iadesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 22.09.2022 13:55 GÜNCELLEME 22.09.2022 14:44
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Thodex dolandırıcısı Faruk Fatih Özer'in iade süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Soylu "Muhataplarımızla durumu değerlendiriyoruz. Oranın da bir işleyişi var. Zannediyorum önümüzdeki mahkemede iade edileceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Bakan Soylu'nun konuşmasından satır başları:

Hem bunlar organize suç örgütleri hem mali suçlar hem de diğer suçlarla ilgilidir. Örneğin; INTERPOL birimimiz de açıkladı. Dünyanın neresinde olursa olsun izliyoruz, takip ediyoruz, bunları Türkiye'ye getirmek için çaba sarf ediyoruz.

Serkan Kurtuluş'u 20 Haziran 2020'de Arjantin'de yakalattık ve orada cezaevinde. Onunla birlikte Deniz Camgöz de orada, aynı şekilde Arjantin'de cezaevinde. Türkiye'de birçok cinayet işlemiş, Gürcistan'da adli kontrolle çıktıktan sonra kaçan Barış Boyun da İtalya'da Rimini şehrinde yakalandı ve şu an hapiste, iadesini bekliyoruz. Volkan Rençber de Karadağ'da yakalandı.

"İADE EDİLECEKLERİNİ BEKLİYORUZ"

Mehmet Sabri Şirin de Hollanda'da yakalanmış oldu. Bunların hepsi organize suç örgütü üyeleri. Muhataplarımızla sürekli görüşme halindeyiz. Bulgaristan ve Arnavutluk İçişleri Bakanlarıyla görüştük. Önümüzdeki mahkemelerden sonra iade edileceklerini bekliyoruz. Oranın da iç hukuk sistemi var ve iç hukuk sistemi işliyor.

Biz başka ülkelerin iç hukuk sistemine bir şey söyleyemeyiz. Radoje Zivkovic'i 2018 yılında sahte kimlikle bulunurken yakaladık ve burada onun kafasına çuval geçirerek Sırbistan'a iade ettik fakat 2 yıl içinde oradan çıktı. Biz başka ülkelerdeki insanları izleme kabiliyetinde değiliz. Türkiye'ye kaçak yollarla girdi ve burada bir saldırı sonucu öldürüldü. İstanbul Emniyeti'nin başarılı bir çalışmasıyla eylemi yapanları, eylemi yönlendirenleri ve eyleme aracı olanların tamamı 12 kişi gözaltına alındı.

"36 SAAT İÇİNDE YAKALANDI"

Cenk Çelik'in yaralanması olayı var. 36 saat içinde Edirne'den yurtdışına kaçarken yakalandı. Bugün veya yarın da mahkemeye çıkacaktır. Hem silahı hem kendisi yakalandı ama o iş orada kalmayacak. Milletimize şunu söylemek isterim.

Suç olduktan sonra suçun veya suçlunun serbest gezmesine veya suçuna devam etmesine yönelik anlayışı kabul etmiyoruz. Suçluyu dağda da şehirde de buluyoruz ve adalete teslim ediyoruz. Bütün bunları gerçekleştirirken devletin gücünü de ortaya koymaya çalışıyoruz. Kim nerede olursa olsun suç işlerse bunun hesabını verecektir.

Suçluyu dağda da şehirde de bulup adalete teslim ediyoruz. Bütün bunları gerçekleştirirken de devletin irade, güç ve kabiliyetini ortaya koymaya çalışıyoruz. Kim nerede olursa olsun milletimize ve devletimize karşı suç işlerse hesabını burada verecek. Hiç endişeniz olmasın.

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 15
 • Levrock 1 hafta önce Şikayet Et
  genc yasta müebbet, ölümden cok daha beter.
  Cevapla
 • 1453 1 hafta önce Şikayet Et
  Arkasındakileri enseleyin, o platformu kurup dolandıracak kapasite zor
  Cevapla
 • Ekrem 1 hafta önce Şikayet Et
  İdam istiyoruz idam
  Cevapla
 • hadi ordan 1 hafta önce Şikayet Et
  hamza sende israile git suçluyu tebrik etseydin bari
  Cevapla
 • Hamza 1 hafta önce Şikayet Et
  Sen irana git
  Cevapla
 • Hoca Nasrettin 1 hafta önce Şikayet Et
  Burda dolandırıcılık olduğu şüpheli. Bitcoin türevleri hayali bir para ve bunun kendi borsasında arz talep oluşturularak değerinin artması, vergi muafiyeti gibi durumlar nedeniyle kolay para sevdalıları riske giriyor. Adam aracı, dolandırıcı değil. İlk başta fazla kazanınca değirmenin suyunu sormayanlar şimdi sular kesilince niye bağırıyorlar. Öncesi bir seraptı, şimdi serap anı geçti gerçekleri görme zamanı.
  Cevapla
 • Keko 1 hafta önce Şikayet Et
  Madem oyle niye kacmiş
  Cevapla
 • hemmet 1 hafta önce Şikayet Et
  Karayılan ve diğer itleri için Amerika, ne zaman başsağlığı dileyecek, ondan haber ver???
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
6’lı masa bir kez daha bir araya geldi! Toplantı sonrası aday açıklaması
Credit Suisse ve Deutsche Bank'ta büyük kriz iddiası: Papa bile parasını çekti