İBB'nin yüzünü kızartacak proje! Fatih Belediyesi hayata geçiriyor

İBB Fatih'te bulunan surlarda bulunan çöpleri sorumluluğunu ilçe belediyesine atarken Fatih Belediyesi Başkanı Ergün Turan, sosyal medya hesabından İBB'ye bol projeli bir cevap verdi.

GİRİŞ 24.09.2022 20:33 GÜNCELLEME 24.09.2022 20:37
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde CHP'nin göreve gelmesinin ardından vatandaşlara hizmet anlamında bir şey sunamamasının yanı sıra utanç veren görüntüleri de ilçe belediyelerine yıkmaya çalıştı.

Fatih'te bulunan surların dibindeki çöplerin izahını yapamayan İBB, suçu ilçe belediyesine attı. Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan ise sosyal medya hesabından hem bu suçlamaya cevap verdi hem de sur bölgesinde yapılması planlanan devasa millet bahçesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İBB'NİN İDDİALARINA YANIT! İSTANBULLULARA MÜJDE

Turan, "Sayın İBB Başkanı ve ekibi ilçe belediyesi olarak alanı bizim kirlettiğimizi, onların temizlediğini söylemişler. Oysa İBB yönetimi 844 m²'lik bir alanın gösterisini yapmakta iken biz Fatihimize, İstanbul’umuza 230.000 m²'lik tarihi bir şölen hazırlıyoruz." dedi.

KARASURLARI MİLLET BAHÇESİ

Turan sondaki paylaşımında ise şu sözleri sarfetti: 2019’un Nisan ayında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve TOKİ iş birliği ile Topkapı'dan Silivrikapı’ya kadar sur dibinde 230.000 m² devasa bir alanda Karasurları Millet Bahçemizi projelendirdik ve yapımına başladık.

YEŞİL ALAN YÜZDE 58 ARTACAK

İlk aşama olarak;

3.5 yılda vatandaşlarımızın rızasını alarak ve imar planlarına uygun olarak kamulaştırıp, UNESCO Dünya Miras Alanı'nı ortaya çıkardık.

Proje tamamlandığında Fatih’imize 230.000 m² yeşil alan kazandırmış, ilçemizdeki yeşil alanı toplamda %58 artırmış olacağız.

İBB ise sadece Mevlanakapı'da T51-T52 sur, burçlar ve burçların önündeki YALNIZCA 844 m2'lik alanda kumlama ve hafriyat çalışmasını yaptı.

Biz bu bölgeyi de içine alan 230.000 m²’lik alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Hemşehrilerimizin bilgi ve takdirlerine sunuyorum.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 26
 • Ali a 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne olur Yapmayın hizmet yaptığınız ile kalıyor.kiymeti bilinmiyor.nasıl olsa yapacak tabii nankörlük ediyorlar.
  Cevapla
 • Muzaffer Sönmez 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP zihniyetinden hizmet beklemek hinduların inege tapıp cennet beklemesinden farksızdır
  Cevapla
 • ADALI 1 yıl önce Şikayet Et
  kızarmazzz
  Cevapla
 • Kerim 1 yıl önce Şikayet Et
  Fatih belediyesi onu yapsın ibb reklam ajansı olayı şöyle sunacak şehrimizde yeşil alanlar çoğalıyor . 230bin metrekare yeşil alan istanbulluların hizmetinde. Kelime oyunu ile sanki kendi yapmış algısı ile verecek chp li ibb bu yapar
  Cevapla
 • Tuğra 1 yıl önce Şikayet Et
  Yüzün kızarması için,insanda yüz olması gerekmiyor mu?ben o kitlede öyle bir yüz göremiyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kassam Tugayları'ndan İsrail'e gözdağı! Dikkat çeken İHA detayı!
İmamoğlu: İstanbul Belediye Başkanı Gerekirse Bir Elinde Ay’ı bir Elinde Güneş’i Tutar