Mersin'de şehit düşen kahraman polisin son sözleri

Mersin'de polisevine gerçekleştirilen hain terör saldırısında kahramanlığını ortaya koyarak şehit düşen polis Sedat Gezer'in telsizde söyledikleri son sözleri oldu.

GİRİŞ 29.09.2022 09:13 GÜNCELLEME 29.09.2022 09:19
Bu Habere 243 Yorum Yapılmış

Mersin'deki hain terör saldırısının ardından kahraman polisin telsizde görev arkadaşlarına söylediği sözler ortaya çıktı.

Mersin Mezitli’deki hain saldırıdan tam bir kahramanlık hikayesi çıktı. Pazartesi gece Tece Polisevi’ne gelen 2 kadın teröristin amacı, içeri girip bombaları bina içinde patlatarak büyük bir katliam yapmaktı. Teröristlerden biri yavaşça nöbet kulübesine yaklaşarak susturucu takılı silahıyla polis memuru Sedat Gezer’e ateş açtı. İlk ateşte yaralanan Gezer anında silahını çekip teröristleri püskürttü.

Sedat Gezer

SON KURŞUNUNA KADAR ÇATIŞTI
Saldırıya kahramanca direnerek büyük bir facianın önüne geçen şehit polis Sedat Gezer’in son telsiz kaydına Yeni Şafak ulaştı. Teröristlere karşılık verdikten sonra hemen telsize sarılan Gezer, “Terör saldırısı var. Acil destek yollayın” dedikten sonra kendini dışarı attı. Telsizde “Ben yaralandım” bile demeyen Gezer, yola uzanıp bir ağacı kendine siper ederek teröristlerle çatışmaya başladı. Otomatik tüfeklerle kendisine kurşun yağdırmalarına rağmen teröristlerin bina içine girmelerine engel olan Gezer, hainlerden birini de vurdu. Gezer son kurşununa kadar çatıştı.

BÜYÜK BİR KATLİAMI ENGELLEDİ
Bu sırada telsiz anonsu ile silah seslerini duyan bekçi ve polisler olay yerine gelip çatışmaya dahil oldu. Gezer’in sergilediği kahramanlık sayesinde polisevine giremeyen teröristler kaçmayı da başaramayınca üzerlerindeki bombaları patlattı. Gezer kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen şehit düştü. Kahraman polis, o esnada binada olan polis memurları ve sivillerin hayatını kurtardı.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 243
 • Sonuncu Osmanlı 1 ay önce Şikayet Et
  Açıl ey gökyüzü şehidin var...
  Cevapla
 • Kader 1 ay önce Şikayet Et
  Benim aklımın almadığı o polis evinde 3-5 gün misafir kalanlar emekli polis veya göreve devam eden polis ve yakınlarından oluşur yani pek yabancı alınmaz Burada kalan 100 kişiden hiçbirinde silah yokmuymuş pencereden destek verecek yüreğimi yokmuş, şaşkınım doğrusu ...
  Cevapla
 • T.M. 1 ay önce Şikayet Et
  şehidimizin resminde aşk var ; ALLAH aşkı ,Vatan aşkı ,Bayrak aşkı .
  Cevapla
 • Erol 1 ay önce Şikayet Et
  İlk haberde gafil avlanılmış, polisimiz hiç birşey yapamamış gibi lansedilmişti. Oysa görüyoruz ki aslanlar gibi çarpışmış, şehit düşerken de kelle almış. Haklarını ödeyemeyiz Allah onlardan razı olsun.
  Cevapla
 • Murat 1 ay önce Şikayet Et
  aslanımız şehidimize Yüce Rabbimiz Gani Gani rahmet eylesin. sevenlerine sabrı cemil ihsan eylesin amin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
6'lı masanın adayı kim olacak? Fatih Portakal isim verdi: Yüzde 99...
Mehmet Acet yazdı: 6’lı masanın yeni anayasa önerisindeki çelişkiler