Meteoroloji'den İstanbul'a son dakika yağış uyarısı

Son dakika... Hava sıcaklıkları belirgin şekilde düşerken sonbahar yağmurları da kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne göre İstanbul'u 4 gün yağışlı hava bekliyor.

GİRİŞ 02.10.2022 10:12 GÜNCELLEME 02.10.2022 10:21
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık hava tahmin raporuna göre 2 – 8 Ekim 2022 tarihleri arasında genellikle mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının kuzey, iç batı kesimlerde azalacağı ve mevsim normalleri civarına düşeceği, doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL'DA YAĞIŞ 4 GÜN ETKİLİ OLACAK

Pazartesi gününden itibaren Karadeniz, Batı Trakya ve İç Anadolu'nun bazı bölgelerinde yağış bekleniyor.

Salı gününden itibaren ise ülkenin birçok yerinde etkili olması beklenen yağışların İstanbul ve çevresinde de cuma gününe kadar etkili olması bekleniyor.

ÇOK SAYIDA İL İÇİN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Düzce, Kastamonu ve Karabük çevreleri ile Bolu'nun kuzeyinde, akşam saatlerinden sonra Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

FIRTINA UYARISI YAPILDI

Batı Karadeniz'in doğusunda rüzgarın yarın (02.10.2022 Pazar) akşam saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Pazartesi günü sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği bekleniyor.

Doğu Karadeniz’de rüzgarın yarın (02.10.2022 Pazar) akşam saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa)kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Marmara Denizi'nde rüzgarın yarın (02.10.2022 Pazar) sabah saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Pazar günü öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN SARI KOD UYARISI YAPILAN İLLER

2 Ekim için Meteorolojinin sarı kodlu uyarı yaptığı iller

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 2
  • Meryem 2 ay önce Şikayet Et
    Ey vahh ki ey vah
    Cevapla
  • nural cebi 2 ay önce Şikayet Et
    lütfen korku üzerine yarışmayın normal Yağmur yağması gereken kadar yağıyor
    Cevapla
DİĞER HABERLER
AFP'nin gözünden 2022'ye damga vuran anlar
Gabar Dağı'ndan günlük 5 bin varil petrol çıkıyor