Eşi gece vardiyasındayken eve başka birini aldı, Yargıtay "zina" dedi

Yargıtay, eşi gece vardiyasında çalıştığı sırada eve başka bir adam alan ve kocası tarafından basılan kadının zinasının ispatlandığına hükmetti.

Eşi gece vardiyasındayken eve başka birini aldı, Yargıtay "zina" dedi
Eşi gece vardiyasındayken eve başka birini aldı, Yargıtay "zina" dedi
GİRİŞ 03.10.2022 14:43 GÜNCELLEME 03.10.2022 14:43
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

Ankara'da yaşayan Halil İ. A., 2012 yılında eşi Fikriye A.'yı evde bırakarak akşam saatlerinde gece vardiyasında çalışmak üzere işe gitti. Fikriye A., kocası gece vardiyasındayken Z.G. isimli kişiyi eve aldı.

Bunun üzerine eve erken gelen Halil İ. A., eşi Fikriye A. ve Z.G.'yi evde birlikte yakaladı. Olayın ardından konu emniyete taşındı. Fikriye A., emniyetteki ifadesinde, bir yıldır Z.G. ile ilişkisinin olduğunu söyledi. Aynı gün ifade veren Z.G. de, Fikriye'yi sevdiğini beyan etti.

Daha sonra Halil İ. A., Fikriye A.'ya Ankara 7. Aile Mahkemesinde boşanma davası açtı ve sebep olarak zinayı gösterdi. Fikriye A. ise, karşı bir dava açarak kolluktaki ifadesinin baskı altında alındığını ve olayın koca ile yakınları tarafından düzenlendiğini savundu.

Yerel mahkeme, "boşanma" davalarının birleştirilerek yapılmasına karar verdi. Birleştirilen davada Ankara 7. Aile Mahkemesi, davanın reddine karar verdi. Karar, eşini evde başka biriyle basan koca tarafından temyiz edildi ve dosya Yargıtay 2. Hukuk Dairesine geldi.

"KADININ ORTAK KONUTTA BAŞKA BİR ERKEKLE BULUNMASI ZİNANIN VARLIĞINA DELALET EDER"

Sabah'ta yer alan habere göre, daire heyeti dosyayla ilgili olarak temyiz incelemesini tamamladı. Heyetin kararında, Fikriye A.'nın kocası gece vardiyasında iken gece 00.00 sıralarında ortak konutta bir başka erkekle yakalanmış olmasının, bu olay sonrasında alınan ifadeler de dikkate alındığında zinaya muhakkak gözüyle bakılmasını gerektiren bir ahval niteliğinde olduğuna yer verildi.

"KADININ ORTAK KONUTTA BAŞKA BİR ERKEKLE BULUNMASI ZİNANIN VARLIĞINA DELALET EDER"

Daire heyeti dosyayla ilgili olarak temyiz incelemesini tamamladı. Heyetin kararında, Fikriye A.'nın kocası gece vardiyasında iken gece 00.00 sıralarında ortak konutta bir başka erkekle yakalanmış olmasının, bu olay sonrasında alınan ifadeler de dikkate alındığında zinaya muhakkak gözüyle bakılmasını gerektiren bir ahval niteliğinde olduğuna yer verildi.

Daire heyeti, Halil İ. A. tarafından açılan ve birleştirilen boşanma davasının kabulü ile zina sebebiyle tarafların boşanmalarına karar verilmesi gerekirken, yetersiz gerekçe ile birleştirilen davanın reddini doğru bulmayarak hükmün bozulmasına karar verdi.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 95
 • Gksl 3 ay önce Şikayet Et
  Yıllarca zinayı suç saymayan ahlaksızliga pirim veren aile düşmanı sözde çarpık sapkın hukukçulara gelsin bu karar
  Cevapla
 • Ali aksoy 3 ay önce Şikayet Et
  Sevinebilecek bir haber öldürme yok,kavga yok,tarihe geçecek bir karar...eski kocasi sorumluluklarini yerine getirebilseydi,kadinin başka bir erkekle ilişki kurmasi mümkün olmazdi.2×2=4,Biz toplum olarak,kadinlarimiza daha fazla saygili olmaliyiz,varligimizin teminatidir kadinlarimiz ,kadina el kaldiran erkegi ben çıplak görmek isterim,çünkü degeri sifirdir.
  Cevapla
 • Murat 3 ay önce Şikayet Et
  Sen aklınca konuş anca şartlar ne olursa olsun bu her şeyden önce büyük günah cehennem bu yüzden var zaten
  Cevapla
 • Mal 3 ay önce Şikayet Et
  Ne billion belki koku bozuk hemen sucu adama atmisin. Olum Adam gece gunduz calisio
  Cevapla
 • Bosver 3 ay önce Şikayet Et
  aile ferdlerinden birimisin,kardesimis,arkadasimisin.bilmeden tanimadan kocasi hakkinda nasil hüküm verebiliyorsun.neymis sorumluluklari yerine getirilmemis.yahu Adam evini gecindirmek icin uykusundan feraagat etmis.para kazanma pesinde kosuyor.ailesine daha iyi yasam saglama pesinde.senin yaptigin yorum zevzekliktir.zaaten bir kadinin veya erkegin icinde böyle bir istek var ise maani olamazsin. .bir yolunu bulur aldatir.bir sene diyor inkar etmiyor.
  Cevapla
 • Sukut 3 ay önce Şikayet Et
  Bence sen internet falan kullanma. Baştan senin delilin ne?! Nerden biliyorsun?! Susmak senin için daha hayırlı
  Cevapla
 • Hüseyin 3 ay önce Şikayet Et
  Ne dediğini bilmiyorsun alakasız saçma yorum
  Cevapla
 • Hüseyin 3 ay önce Şikayet Et
  Kanı bozuk olanı hergün güllerle karsılayıp sevsen yıne yapar yapacagını bılıp bılmeden hemen adamı sucluyorsun o şiddet ıygulayan biri olsaydı o kadınıda sevgılısınıde gebertırdı birgğn seninde basına boyle bır olay gelır baskalarıda bol keseden seni suclar sorumsuz koca veya sorumsuz baba dıye
  Cevapla
 • Hasan 3 ay önce Şikayet Et
  Kadından utanma kalmamış gecenin bi yarısı başka bi afamla basılıyor birde üste çıkıyor bunun Adı zina değilde nedir
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  yargıya yerleşmiş örgütlenmil o kadar çok chp zihniyetinde insan var ki vicdanı maneviyatı pek hesaba katmayabiliyor aldıkları kararlarla fetö gibi hükümetin altını oyuyorlar
  Cevapla
 • Türkmen 55 3 ay önce Şikayet Et
  aynen kardeşim geniş mezhepliler
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Adalet bu yargitaya kalmissa vay haline. İnsanlarun acelesi var. Devlet memurunun umurunda degil
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rant bitti karalama kampanyası başladı! Kılıçdaroğlu Boğaziçi'ni hedef aldı
Suudi Arabistan ve Rusya harekete geçti! Petrol hamlesi