Tüm Türkiye bu anı bekliyor! Başkan Erdoğan ne açıklayacak? İşte kulis bilgisi...

Ömer Çelik, Başkan Erdoğan'ın bugün partisinin grup toplantısında çok önemli bir açıklama yapacağını duyurmuş ve milyonları ekran başına davet etmişti. Erdoğan'ın yapacağı açıklama merakla beklenirken dikkat çeken kulis bilgisi geldi.

GİRİŞ 05.10.2022 07:14 GÜNCELLEME 05.10.2022 12:12
Bu Habere 247 Yorum Yapılmış

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü grup toplantısında yapacağı açıklama, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın ardından merak konusu oldu.

"HERKESİ EKRAN BAŞINA BEKLİYORUZ"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Hak ve özgürlükler mücadelesinin öncü siyasi hareketi biziz. Mücadele ettik, bedel ödedik, geri adım atmadık. Çarşamba günü Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın yapacağı grup konuşması bu tarihi mücadelenin yeni bir aşaması olacaktır." ifadelerini kullandı.

Sözcü Ömer Çelik, "Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın açıklamaları, hak ve özgürlükler mücadelemizin tarihine atılmış çok güçlü bir imza olacaktır." vurgusunu yaptı.

BAŞKAN ERDOĞAN NE AÇIKLAYACAK?

AHaber Muhabiri Rüya Akkuş, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ne açıklayacağına ve gündemine neleri alacağına ilişkin detayları aktardı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, her fırsatta özellikle başörtüsü konusunu gündeme getiren bir lider. Konu hak ve özgürlükler olduğunda AK Parti bununla mücadele etmiş ve her oturumda mevcut bakış açısını dile getirmiş partiler arasında."

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın şunu açıklayacak: Gelin, başörtüsünü anayasal güvence altına alalım." Peki bu nasıl olacak? CHP'nin meclisteki yasa teklifinin yasalaştığı halini düşünecek olursak, şöyle bir handikap ortaya çıkıyor. Daha sonra yasal bir düzenleme ile meclisteki herhangi bir oylamada değişikliğe gidilebilir. Eğer; anayasal güvence altına alınırsa başörtüsü konusu, gerçekten temel hak ve özgürlüklerden bahsetmek mümkün olabilecek."

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 247
 • özgür luk 1 ay önce Şikayet Et
  temel.hak ve özgürlük mü oda ne yahu arkadaş bu ülkede korkudan kimse bir şey söyleyip yazamıyor bile sen kalkıp temel hak ve özgürlükten bahsediyorsun kimse gülmesin
  Cevapla
 • Küskün 1 ay önce Şikayet Et
  Eyt
  Cevapla
 • Eyvah irtice 1 ay önce Şikayet Et
  Yıllardır, irtica ve töröris saydığı talibanın şeriatına afganistanı teslim eden ABD, sırf. Adamları kazansın diye CHP ye şeriat bile ilan ettireceğe benziyor, eyvah. Cumhuriyetin kazanımları elden gidecek.
  Cevapla
 • Hambal 1 ay önce Şikayet Et
  Eyt kesin
  Cevapla
 • Vatan 1 ay önce Şikayet Et
  Bence konut ve kira, akaryakıt ve doğalgaz, elektrik, tüm gıda fiyatları 2020 fiyatlarına dönecek, inşallah böyle bir müjde bekliyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yetkili isim Hande Fırat'a açıkladı! Haziran'da seçime iki engel! Anketlerde son durum
Milli teçhizat ve sistemler TSK'nın Suriye sınırındaki gücüne güç katıyor