Türkiye'de Rusya'ya: Kararı yeniden değerlendirin

Milli Savunma Bakanı Akar, Rus mevkidaşı Şoygu ile telefon görüşmesinde, tahıl sevkiyatı inisiyatifinin askıya alınması kararının yeniden değerlendirilmesini beklediklerini iletti.

Türkiye'de Rusya'ya: Kararı yeniden değerlendirin
Türkiye'de Rusya'ya: Kararı yeniden değerlendirin
GİRİŞ 31.10.2022 19:48 GÜNCELLEME 31.10.2022 19:48
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesinde, tahıl koridorunun sürdürülmesinin önemini vurguladı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Akar, Rusya Savunma Bakanı Şoygu ile telefonda görüştü.'KARARI YENİDEN DEĞERLENDİRİN' ÇAĞRISI

Tahıl sevkiyatına ilişkin son durumun ele alındığı görüşmede Bakan Akar tarafından, "küresel gıda krizinin çözümüne büyük katkı sağlayan ve tüm sorunların iş birliği ve diyalogla çözülebileceğini gösteren tahıl girişiminin sürdürülmesinin büyük önem taşıdığı, çatışma koşullarından ayrı tutulması gereken ve tamamen insani bir faaliyet olan tahıl sevkiyatı inisiyatifinin askıya alınması kararının yeniden değerlendirilmesinin beklendiği" ifade edildi.

Akar ayrıca, Türkiye'nin, bölgede barışın temini ve insani yardım konusunda başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere her seviyede bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini belirtti.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 4
 • Asyalı 3 ay önce Şikayet Et
  Putin buğdayı fakir ülkelere göndermek şartı koş avrpaya amerikaya yasak et türkiye hangi tarafa hizmet ediyor millet görsün
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Amaç ukraynanın tüm tahılı çürüsün, sivil halka hizmet eden yerleri vuruyorlarki halk elektriksiz susuz kalsınki çaldığı kırımla işgal ettiği 4 şehrin resmi tapusunu alsın.
  Cevapla
 • mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  fakir ülkeler hariç kimseye vermesin
  Cevapla
 • cemil atalar 3 ay önce Şikayet Et
  aman putin gözünü sevim tavuklara bugday lazim 1 koli yumurta 60 tl
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin deprem haritası: İşte en riskli iller
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son bir asırdaki ikinci en büyük felaket!