Hastanede yaşlı kadına eziyet eden sağlık çalışanları meslekten men edildi

İstanbul'da özel bir hastanenin yoğun bakımında yaşlı hastaya kötü muamelede bulunan sağlık çalışanları 3'er yıl meslekten men edildi.

GİRİŞ 03.11.2022 19:45 GÜNCELLEME 03.11.2022 20:17
Bu Habere 158 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, İstanbul'daki özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde yaşlı hastaya kötü muamelede bulunan sağlık çalışanlarının 3'er yıl meslekten men edildiğini açıkladı.

Bakanlığın açıklamasında, 5 Ekim 2022'de sosyal medyada yayımlanan ve Bayındır İçerenköy Hastanesi yoğun bakım servisinde çekildiği anlaşılan görüntüler üzerine, Sağlık Bakanlığının hemen harekete geçerek aynı gün ilgili hastanede inceleme başlattığı, hastanenin faaliyetlerinin geçici olarak durdurulduğu belirtildi.

Olayda adı geçen 7 sağlık meslek mensubu hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığı, bunlardan dördünün tutuklandığı, üçünün ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı ve sürecin devam ettiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İdari soruşturma sürecinde Sağlık Meslekleri Kuruluna intikal eden dosya, 19 Ekim 2022'de görüşülerek karara bağlanmış ve ilgililer 3'er yıl meslekten men edilmiştir. Tekrar mesleğe dönebilmeleri ise 18 aylık mesleki ve etik eğitime tabi tutulmadan mümkün değildir. Bu kararın, geçerli mevzuat çerçevesinde Sağlık Meslekleri Kurulu tarafından verilmesi mümkün en ağır yaptırım olduğu bilinmelidir. Kurulun aldığı bu kararlar, sadece meslek icrası yönüyle ilgili olup adli süreçten bağımsızdır. Mahkemedeki ceza yargılaması sonucunda, ilgililerin işledikleri suçlara mukabil cezaları alacaklarından kuşku yoktur.

Sağlık Bakanlığı soruşturmayı yürütürken başta yoğun bakım hizmetleri olmak üzere, söz konusu hastanedeki tüm süreçleri inceleyip denetlemiştir. İncelemeler sonucunda sorumlu bulunan mesul müdür görevinden alınmıştır. Hastanenin 2 Kasım 2022 tarihi itibarıyla, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından görevlendirilen bir kurulun gözetiminde olmak şartıyla hizmet vermeye devam etmesine müsaade edilmiştir."

KAYNAK: AA
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 158
 • mustafa 3 hafta önce Şikayet Et
  3 yıl sonra kaldıkları yerden devam edecekler demek bu
  Cevapla
 • Gökhan 3 hafta önce Şikayet Et
  Haberi sadece başlığını mı okudunuz acaba
  Cevapla
 • Acaba? 3 hafta önce Şikayet Et
  Yoo hatta senin bu saçma yorumundan sonra tekrar okuduk. Acaba birşey mi kaçırdık diye ama 1 dakikamızı fazladan çaldın diyebiliriz. Haberin başlığında ne okuduysak haberin içinde de onu okuduk. Acaba sen magazin sayfasına falan yorum yapacaktın da burayamı yorum attın yanlışlıkla?
  Cevapla
 • İnci 3 hafta önce Şikayet Et
  Sonra da saglıkta siddet derler..
  Cevapla
 • Emrah Erdem 3 hafta önce Şikayet Et
  komik güldürmeyin 3 er yıl men ne demak allah aşkına bu edepsizleri meslekten atıp, içeri atmadınız öylemi . yazık valla yazık kadına
  Cevapla
 • yasin 3 hafta önce Şikayet Et
  avrupada birakin kotu davranmayi, , Hemsire Hastasinin uzerine kaza ile soguk kahve doktu diye meslekten atilani gozlerimle gorup sahit oldum..gerisini siz hesap edin artik
  Cevapla
 • can 3 hafta önce Şikayet Et
  meslekten men idari bir ceza adli süreçten bağımsız "adli süreç devam ediyor"
  Cevapla
 • vatandas 3 hafta önce Şikayet Et
  bu kadar ucuzla kurtulunur mu meslekten ihraç edip tazminata mahkum etmek lazım. 3 sene sonra da bu kanı bozuklar aynı şeyi yapmayacaklar mı ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bu zeka testini 100 kişiden biri çözebiliyor!
Son Dakika... Erdoğan duyurdu: Düzce 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildi!