Bakan Soylu: Kemal Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık dava açtık

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na 1 Milyon liralık hakaret davası açtıklarını duyurdu.

GİRİŞ 11.11.2022 10:41 GÜNCELLEME 11.11.2022 12:34
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Soylu, CHP Genel Başkanı'nın FETÖ üyeliğinden yargılaması devam eden avukatı tarafından hem kendisine hakaret edildiğini hem de Kılıçdaroğlu adına dava açıldığını kaydetti. Soylu, kendisinin de Kılıçdaroğlu'na hakaretleri için 1 milyon liralık tazminat davası açtığını bildirdi.

Soylu paylaşımında "Tam bir FETÖROMAN. Kılıçdaroğlu önce hakaret eder, sonra verdiğimiz cevaba hakaret davası açar. İşin garibi, FETÖ'cülük davası hâlâ devam eden  avukatı c.ç. de müvekkili gibi hem hakaret eder hem de KK adına dava açar. Biz de KK'ya, hakaretleri için 1 Milyon liralık dava açtık." dedi.

Kılıçdaroğlu 'istifa et' dedi! Bakan Soylu çok sert cevap verdiKılıçdaroğlu 'istifa et' dedi! Bakan Soylu çok sert cevap verdi

BAKAN SOYLU - KILIÇDAROĞLU GERİLİMİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakan Soylu'ya istifa çağrısında bulunarak , "Haftada 5 bin uyuşturucu satıcısı yakalanıyor diyor. Burası Kolombiya mı, Bogota mı, Narcos'un dizi filmini mi izliyoruz? Bir insanın gram onuru olsa bir dakika durmaz istifa eder" diye konuşmuştu.

Bakan Soylu da kendisine "Onursuz" Kılıçdaroğlu'na, "Onursuz olan Kılıçdaroğlu'dur. Büyükelçilere bu cennet vatanı pazarlayan, askerimize 'kimyasal silah' kullanıyor iftirası atanları savunan, Emniyet ve Jandarma'ya 'cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti' yaftası takan, PKK'nın Suriye kolu PYD'yi 'barış elçisi'(!) ilan eden, PKK mensuplarını sözde 'gazeteci' diyerek savunan, Türkiye'de terör bitiyor diye üzülen, eşkıya takımına mahkeme bastıran, 15 Temmuz'a 'tiyatro' diyen, kaç seçim kaybettiğini unuttuğumuz, koltuğunu işgal eden Kılıçdaroğlu onursuzdur." ifadelerini kullanmıştı.

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 14
 • Osman hamdi 1 yıl önce Şikayet Et
  bu radikal solcuların bu ülkeyi terketmesinin en kolay yolu bunlara milyarlarca tl lik davalar açacaksın bu soysuzların terk derdi İslam ve paradır para kaybedince İslamla uğraşacak fırsat bulamayıp ülkeyi terk ederler.
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Haddini bilmeyene haddi bildireceksin kafana göre iftira yalan hakaret edemezsin.........
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Süper Bakanım Eyi Etmişsiniz
  Cevapla
 • Sakaryalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Süleyman Soylu ismi ile müsemma.Adam gibi adam.Karşındakiler gerçek bir yobaz.
  Cevapla
 • Osmanlı Tokadı 1 yıl önce Şikayet Et
  ödenebilecek miktar değil ibreti alem için dava açılmalı örneğin 500 trilyon tl gibi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Real Madrid'de Arda Güler sevgisi sınır tanımadı! Mbappe ile yarışıyor
İşte Türkiye ile Yunanistan'ın askeri güç karşılaştırması