70 yaşındaki İhsan Amca, torunlarıyla oynamak için bilgisayar kursuna yazıldı

Torunlarıyla beraber bilgisayar oynamak isteyen 70 yaşındaki emekli İhsan Amca, heveslenip bilgisayar kursuna yazılıp ders almaya başladı.

70 yaşındaki İhsan Amca, torunlarıyla oynamak için bilgisayar kursuna yazıldı
70 yaşındaki İhsan Amca, torunlarıyla oynamak için bilgisayar kursuna yazıldı
GİRİŞ 14.11.2022 14:28 GÜNCELLEME 14.11.2022 15:14
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Konya’da 70 yaşındaki emekli Ali İhsan Çınarsoy, torunlarının bilgisayarda oyun oynamalarına imrenerek kursuna kayıt yaptırıp bilgisayar dersi almaya başladı.

Bilgisayar kullanan torunlarını izleyerek bilgisayara merak salan 70 yaşındaki emekli Ali İhsan Çınarsoy, geçtiğimiz Eylül ayında Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) Bilgisayar İşletmeciliği alanına kayıt yaptırdı. KOMEK Araplar Kursuna ders günleri gelen Ali İhsan Çınarsoy, öğrenme azmiyle gençlere örnek oluyor. Sınıfın en yaşlısı olarak eğitim alan Ali İhsan Çınarsoy, yeni bir şeyler öğrenmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti."TORUNLARLA BU ŞEKİLDE DAHA ÇOK EĞLENEBİLİRİZ"

Torunlarının küçük yaşta bilgisayardan rahatlıkla faydalandığını kendisinin torunlarından görerek bu teknolojiye meraklandığını ifade eden Ali İhsan Çınarsoy, “3 tane oğlum var, çocuklarımın çocukları bilgisayarı rahatlıkla oynuyorlar. Bende torunlara bakarak merak sardı, bu şekilde başladı bu merak. Torunlarla bu şekilde daha çok eğlenebiliriz, bilgi sahibi olabiliriz. Şimdi haber almak ve öğrenme şekli radyo televizyondan ayrı internet var bunu da kullanabilirsek mutlu olacağız inşallah” dedi."BİZE KENDİNİ AÇARSA, BİZ DE ONA MÜRACAAT EDEREK BİLGİ ALIRIZ"

Haber izlemeyi ve bu şekilde bilgi edinmeye meraklı olduğunu anlatan Çınarsoy, “Ben de bilgisayardan bilgileri alıp dünyadan haberdar olmak için öğrenmek istiyorum. Ben televizyon seyrettiğimde genellikle haberleri izliyorum. Kanallarda haber neredeyse ben o kanalları izleyerek bilgi alıyorum. Dünyadan haberdar olmak lazım, insan olarak haberdar olarak bilgi almak gerekiyor. Şuanda yeni eğitime başladığım için bilgisayarda ne yapılıyor pek bilmiyorum ama tanışınca o bize kendini açarsa, bizde ona müracaat ederek bilgi alırız” şeklinde konuştu."TORUNLARIMLA OYNAMAK İSTİYORUM"

Sınıfa ilk kurs günü girdiğinde 70 yaşındaki Ali İhsan Çınarsoy’u gördüğünde çok heyecanlandığını aktaran Bilgisayar Öğretmeni Sevilay Pırtı, “Yaş itibariyle büyüktü. Ben genelde sınıfa girdiğimde öğrencilerle ilk olarak tanışırım ve hayat hikayelerini sorarım neler yaptığı hakkında. İhsan beyinde hayat hikayesi bana çok hoş geldi. İhsan beye kaç yaşındasınız dediğimde ‘öğretmenim 70 yaşındayım ben’ dedi ve bu benim gerçekten çok hoşuma gitti. İhsan beye ne için geldiğiniz dediğimde? Oda bana ‘benim torunlarım var onlar bilgisayarda çok güzel oyun oynuyorlar, internete giriyorlar ve ben onları sürekli izliyorum. Onlar bana heyecan veriyor. Bunu öğrenip bilgi edinip, torunlarımla birlikte onlarla birlikte yarış halinde oyun oynamak istiyorum’ dedi. Tabi ki bu heyecan ve istek beni de çok mutlu etti. İhsan bey gayet başarılı bir öğrenci. Gençlere baktığımız zaman gençler bazen olayı ciddiye almazken, İhsan bey o kadar ciddiye alıyor” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • zafergülten 1 yıl önce Şikayet Et
    iyide kursa ne gerek var,64 yaşındayım ve 4-5 senedir bilgisaray kullanmaya başladım,kurs murs görmedim.kurs ancak bilgisaray tamiri,format atmak gibi şey için gerekli,normal kullanım zor birşey değil.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
 Pakistan'dan tarihi Netanyahu kararı! İmzalar atıldı, resmen ilan edildi
ABD'den nükleer silah uyarısı: Üretmeye bir iki hafta uzaklıkta