Cem Yılmaz'a büyük şok! Mahkeme reddetti

Cem Yılmaz'ın eski eşi Ahu Yağtu'ya ödediği 10 bin dolarlık nafakanın azaltılıp Türk lirası olarak ödenmesi talebi kısmen kabul edilerek 70 bin Türk lirasına düşürüldüğü mahkeme kararını istinaf mahkemesi reddetti.

Cem Yılmaz'a büyük şok! Mahkeme reddetti
Cem Yılmaz'a büyük şok! Mahkeme reddetti
GİRİŞ 29.11.2022 18:13 GÜNCELLEME 29.11.2022 18:13
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Ahu Yağtu ile Cem Yılmaz, 20 aylık evliliklerini 2013 yılında bitirdi. Ünlü komedyen boşanmanın ardından eski eşi Ahu Yağtu'ya 10 bin dolar nafaka ödemeye başladı.

2022 yılında ise Cem Yılmaz dolar kurundaki artış ve pandemi koşulları nedeniyle nafakanın indirilmesi için eşi Ahu Yağtu'ya dava açtı. Cem Yılmaz 10 bin dolarlık nafakanın 40 bin Türk lirasına indirilmesini istedi. Mahkeme ise Cem Yılmaz'ın talebini kısmen kabul ederek 70 bin Türk lirası nafaka ödemesini kabul etti.Mahkemenin nafakayı 70 bin Türk lirasına indirmesinden sonra Ahu Yağtu'nun avukatı istinaf mahkemesine başvurdu. İstinaf mahkemesine verilen dilekçede, "Davacının pandemi sürecinden olumsuz etkilendiği, reklamlarda boy gösterdiği tedarik firmalarının işlerinin arttığı, 14 milyon lira ücret aldığı, dizilerinin yayında olduğu, Avrupa'nın bir çok şehrinde stand-up gösterileri yaptığı, Türkiye'deki ve Londra'daki taşınmazlarından döviz cinsinden kira geliri olduğu, mahkemenin Türkiye'deki enflasyon oranlarını dahi baz almadığı, davacının iş insanı olması nedeniyle dövizdeki öngörülemezlik unsurunu kabul etmediklerini" ifade ederek, Cem Yılmaz'ın gelirlerinde azalmanın olmadığı belirtildi.

İstinaf mahkemesi başvuru dilekçesinde sunulan nedenleri haklı bularak kararı bozdu. Böylelikle Cem Yılmaz 10 bin dolar nafaka ödemeye devam edecek. Cem Yılmaz'ın 2 hafta içinde itiraz dilekçesi sunarak, kararı Yargıtay temyiz yoluna taşıma hakkı da bulunuyo

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 19
 • mutlu 1 ay önce Şikayet Et
  sanatçı denenlere reklam veren ürünler almayın.
  Cevapla
 • MSELİM 1 ay önce Şikayet Et
  kadınlara ömür boyu nafaka kadınları gayri meşru ilişkiye teşvik değilmi? aylık onbin dolar geliri olan kadın başkasıyla resmi nikah kıyarak bunu teper mi?
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  O kadar para kazanıyor, bir arabasının masrafı bu
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  ödəsin işi ne geyik yaparak kazandığı milyonları var ayda 10 bin dolar koymaz bu adama taşınmazlarını dahil etmiyorum bile bence az bile ödüyor
  Cevapla
 • Vatandas 1 ay önce Şikayet Et
  Paraya bak yaa 13 ailenin asgari ücreti
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ekrem İmamoğlu'na soğuk duş! Bu sloganla karşılandı
İran'daki Azerbaycan Büyükelçiliği'ne saldırı anı kamerada!