Son dakika: Fatma Onur öldürüldü!

Son dakika haberi.. Milli İstihbarat Teşkilatı, Irak'ın kuzeyindeki Sincar'da düzenlediği operasyonla terör örgütü PKK'nın sözde istihbarat yöneticisi Fatma Onur'u etkisiz hale getirdi. Ayrıca Suriye'de de 2 terörist etkisiz hale getirildi.

GİRİŞ 30.11.2022 09:33 GÜNCELLEME 30.11.2022 15:38
Bu Habere 233 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... MİT, Irak/Sincar'da gerçekleştirdiği operasyonla, PKK'nın istihbarat yapılanması içerisinde uzun yıllar sorumlu seviyede faaliyet gösteren Kinda Maraş Kod Fatma ONUR'u etkisiz hale getirildi.

Fatma ONUR, 90'lı yıllarda örgüte İngiltere'den katıldı. Örgütün silahlı kanadı içerisinde uzun yıllar görev. yapan Fatma ONUR, 2016 yılında örgütün istihbarat yapılanması NLP içerisinde sorumlu seviyeye getirildi. Örgüt mensuplarına istihbarat konulu eğitimler verdi. Irak ve Suriye'de örgütün istihbarat sorumluları arasında yer alarak çeşitli faaliyetler yürüten Fatma ONUR, özellikle Irak/Süleymaniye bölgesi ve kırsalında, güvenlik güçlerine karşı gerçekleştirilen çok sayıda eylemden ötürü MİT'in hedef listesine girdi.

MİT ajanlarından oluşan özel ekip, Kinda Maraş kod Fatma Onur'un faaliyetlerinin deşifresi için detaylı bir çalışma başlattı. MİT, Fatma Onur'un Kandil'den gizli bir görev kapsamında Sincar'a gönderildiği, Sincar'da istihbari faaliyetlerini gizlemek amacıyla finans sorumluluğuna getirildiğini tespit etti.

MİT, bölgedeki saha ajanları vasıtasıyla Fatma Onur''un yerini tespit etti.Ardından operasyon için harekete geçti ve Sincar'da gerçekleştirilen nokta operasyonla etkisiz hale getirdi.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK KARIŞTI

Diğer yandan bölgedeki MİT kaynakları, istihbarat yapılanmasının tepe yöneticisinin etkisiz hale gelmesi ile birlikte PKK'nın sorunlar yaşadığını tespit etti.

2 TERÖRİST DAHA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan bir başka açıklamaya göre de; Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesinde tespit edilen 2 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 233
 • hammert 1 ay önce Şikayet Et
  Allahım başarılarının devamını versin sağlık sıhhatle ellerine ayakkalına allaha emanet olsunlar
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Ateşi bol olsun darısı diğerlerinin başına bu operasyonu yapan aslanlarımızında eline sağlık rabbim cümlesini korusun ayaklarına taş değmesin inşaallah.
  Cevapla
 • Adil 1 ay önce Şikayet Et
  O leş Öldürülmedi,gebertildi.
  Cevapla
 • vatanperver 1 ay önce Şikayet Et
  onursuz bir şekilde ölen sahte onur
  Cevapla
 • Turan 1 ay önce Şikayet Et
  inşallah sıra elebaşlarına da gelir..ozaman türkiye bayram edecek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
"Cumhur ittifakının adayı olacak mısınız?" sorusuna Selçuk Bayraktar'dan yanıt
Uzmanlar açıkladı! İşte PKK'nın petrolü sattığı 3 rota