Yanlış ilaç verilen AK Partili Ok konuştu: Bunları öğrenmek bizleri dehşete düşürdü

Gribal enfeksiyon şikayetiyle gittiği özel hastanede, daha sonra FETÖ sicili olduğu öğrenilen Prof. Dr. Ali A. tarafından yanlış ilaç verilmesiyle 7 saat yoğun bakımda tutulan AK Partili Ok yaşananlarla ilgili çarpıcı bilgiler aktardı.

Yanlış ilaç verilen AK Partili Ok konuştu: Bunları öğrenmek bizleri dehşete düşürdü
Yanlış ilaç verilen AK Partili Ok konuştu: Bunları öğrenmek bizleri dehşete düşürdü
GİRİŞ 04.12.2022 17:30 GÜNCELLEME 04.12.2022 18:01
Bu Habere 192 Yorum Yapılmış

AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, 30 Eylül'de gribal enfeksiyon şikayetiyle Çankaya’da özel hastaneye başvurdu. Ok’a, serum tedavisi uygulandı. Ayrıca kas gevşetici ilaç yerine yanlışlıkla kalp ve solunum kaslarını yavaşlatan ilaç verildi. Tedavi sırasında kalbi ve solunumu duran Ok, yoğun bakım ünitesine alındı. Hastanede 7 saat yoğun bakımda tutulan ve ailesinin talebi üzerine Ankara Şehir Hastanesi'ne sevk edilen Ok, buradaki 4 günlük tedavinin ardından taburcu edildi. 

Ok’un şikayeti üzerine özel hastanede tedaviyi uygulayan Prof. Dr. Ali A., 11 Kasım'da gözaltına alındı.

YANLIŞ İLAÇ VERDİĞİNİ KABUL ETTİ

Savcılık ifadesinin ardından Prof. Dr. Ali A., tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Savcılığın tutuklama talebinde, İsmail Ok'a, ameliyatlarda kalp ve solunum kaslarını yavaşlatması için kullanılan ‘Muscobloc’ adlı ilacın verildiğini, şüphelinin de bunu kabul ettiği aktarıldı.

KAYITLARI SİLMEYE ÇALIŞMIŞ

Tedaviyle ilgili kayıtların şüpheli tarafından silindiği aktarılan yazıda, "Hastane tedavi evrakı, hastanenin mesul müdürü M.A'nın ve tanık beyanı, müştekinin daha sonra sevk edildiği Ankara Şehir Hastanesi'nde sağlık çalışanlarının anlatımları ile olay günü müştekinin kalbinin ve solunumunun durmasına neden olan ilacın uygulanmasına ilişkin hastane tedavi evrakının ve kayıtlarının ilgili hastane sisteminden silinmeye çalışılması, şüpheli tarafından müştekiye uygulanan ‘Muscobloc’ adlı ilacın mahiyeti ve insan sağlığı üzerindeki olası etkileriyle ilgili bilirkişi raporu, şüphelinin tevil yoluyla ikrarı ve bütün dosya kapsamı nazara alındığında şüphelinin, müştekinin kasten ölümüne neden olacak icrai hareketlere giriştiğini gösteren kuvvetli suç şüphesini gösteren somut olgu, emare ve deliller söz konusudur" denildi.

Nöbetçi sulh ceza hakimliğinde ifadesini tekrarlayan Prof. Dr. Ali A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

İSMAİL OK YAŞANANLARI ANLATTI

Haber7'ye konuşan AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok yaşanan süreci şu şekilde anlattı;

30 Eylül günü saat 17.00 sularında bir gribal rahatsızlık dolayısıyla eşimle birlikte Ankara'da özel bir hastaneye gittik. Bu muayene sonucunda bize serum yazıldı, direncimizi artırıcı birtakım şeyler verildi. Serum biterken benim kalbim duruyor, solunum duruyor. Eşimin yardım istemesinin ardından bir dakikalık masaj sonucunda kalbim tekrar çalışmaya başlıyor.

OĞLUM GECE 12 SULARINDA O HASTANEDEN ENTÜBE EDİLMİŞ ŞEKİLDE ANKARA ŞEHİR HASTANESİ'NE NAKLİMİ SAĞLADI

Eşim o arada oğullarımı arıyor. Oğullarımdan birisi doktor. Doktordan bilgi almak istiyor. Sorular soruyor. Fakat doktorun verdiği cevaplar oğlumu tatmin etmiyor çünkü o bir hekim olarak değerlendiriyor. Bunun üzerine beni gece 12 sularında o hastaneden entübe edilmiş şekilde Ankara Şehir Hastanesi’ne naklimi sağlıyor. Ertesi gün sabaha karşı hayat belirtisi başlıyor ve 2 gün sonra da taburcu oluyorum. Taburcu olduktan sonra hekim oğlum kafasında soru işaretleri vardı. Bu yüzden savcılığa suç duyurusunda bulunmaya gittik. Savcılığa suç duyurusunda bulunduktan sonra maalesef benim gribim ile uzaktan yakından bir ilgisi olmayan bir ilacın verildiğini öğrendik. Yoğun bakıma giren ameliyat olacak hastalara yoğun bakım öncesi verilen bir ilaçmış.

"BUNLARI ÖĞRENMEK BİZLERİ DEHŞETE DÜŞÜRDÜ"

Soruşturma derinleştikçe bu doktorun FETÖ’den dolayı 6 yıl 10 buçuk ay hapis cezası aldığını öğrendik. Bunları öğrenmek bizleri dehşete düşürdü ve oğlumun kafasında oluşan soru işaretlerinin, şüphelerin ne kadar yerinde olduğu ortaya çıkmış oldu. Doktor ne o gün ne de sonrasında ailemi ve bizleri doğru bilgilendirmedi. Hasta yakınlarının yasal hakkı olan. Hasta hakkında doğru bilgi vermek bir yana, gerçekleri gizlediği ortaya çıktı. 

PROF. DR. ALİ A'NIN FETÖ SİCİLİ

Ali A.'nın FETÖ/PDY kapsamında alınan ifadelerde de "Okyanus ötesinin kötü olmadığını düşünüyorum" şeklinde beyanının olduğu, FETÖ lideri Gülen'in kitaplarının okunup, videolarının izlendiği sohbetlere katılan doktorlardan olduğu belirlendi.

Ali A'nın Amerika'ya geldiğinde Mosaic Multicultural Foundation isimli Vakfın faaliyetlerini ve bütçesini kontrol ettiğini ifade ettiği" şeklinde adının geçtiği beyanlar olduğu ortaya çıktı.

FETÖ lideri Gülen'in erkek kardeşi Salih Gülen

FETÖ LİDERİ GÜLEN'İN KARDEŞİYLE İRTİBATI

FETÖ'nün şahsi doktorlarından olan Tuncay Delibaşı ile 2011-2013 tarihleri arasında toplam 23 irtibanın bulunduğu, FETÖ'nün üst düzey yapılanmasındaki sorumlulardan Hüseyin Kara ile yine 2013-2015 tarihleri arasında 5 irtibatının olduğu belirlendi.

Ali A.'nın FETÖ lideri Gülen'in erkek kardeşi Salih Gülen ile de 2013 yılında 3 irtibatının olduğu tespit edildi.

Ali A.'nın eşi ile çocuklarının da Bank Asya'da hesabının bulunduğu ve belirli tarihlerde çeşitli miktarlarda paralar yatırdıkları belirlendi.

 
KAYNAK: HABER7, AJANSLAR
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 192
 • yavuz 1 ay önce Şikayet Et
  Nerede bir fetöcü görsem kendime kızıyorum. Bu Hayvandan daha aşağı yaratıklara çok güvenmişiz bunların hepsi Katil.
  Cevapla
 • Abdullah 1 ay önce Şikayet Et
  Şimdi gel bunlara iyi niyet göster...
  Cevapla
 • haşhaşiler 1 ay önce Şikayet Et
  fetöşcü haşhaşi resmen milletvekilini öldürmeye kastetmiş. milletvekilinin giribal enfeksiyon ile yürüyerek gittiği hastanede kalbi ve solunumu durmuş. fetöşcü haşhaşi resmen öldürmeye teşebbüs etmiş.
  Cevapla
 • Aklınyolu 1 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş bu ne şimdi.
  Cevapla
 • adem 1 ay önce Şikayet Et
  bence bu iflah olmayanların idam edilmesi şart oldu çünkü pkk dan daha tehlikeliler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meclis Başkanı Şentop'tan 3. dönem adaylık açıklaması
İran'daki Azerbaycan Büyükelçiliği'ne saldırı: 1 ölü, 2 yaralı