Sözcü'nün 'halk ekmek' manşeti yalan çıktı! Başkan Beyazgül işin aslını açıkladı

Şanlıurfa'daki halk ekmek büfeleriyle ilgili "Erdoğan gitti boş büfeleri kaldırın" haberini yapan Sözcü gazetesinin manşeti yalan çıktı.

GİRİŞ 06.12.2022 20:49 GÜNCELLEME 06.12.2022 21:28
Bu Habere 113 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şanlıurfa'daki temasları sırasında, miting güzergahına faal olmayan halk ekmek büfeleri yerleştirildiğini iddia eden Sözcü gazetesi yine dezenformasyon örneği sergiledi.

Sözcü gazetesinin 6 Aralık tarihli "Cumhurbaşkanı gitti büfeyi kaldırabiliriz" başlıklı manşet haberinin baştan sona yalan olduğu belirlendi.

Sözcü'nün yalan haberinde, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın miting yapacağı Abide Kavşağı'na giderken kullanacağı güzergah üzerine yerleştirilen ekmek büfeleri eleştiri konusu oldu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin üretmediği ekmek için, sanki kentte halk ekmek satışı yapılıyormuş havası yaratılması AKP'lileri de kızdırdı." ifadelerine yer verildi.

Yalan haberin arkasından, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin devasa hizmetinin gölgelenme çabası çıktı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleri doğrultusunda Organize Sanayi Bölgesinde inşa edilen fabrikada halk ekmek üretiminin 1 Ocak'ta seri üretime başlayacağı, ekmeklerin şehirdeki 35 farklı büfede satışa sunulacağı öğrenildi.

Son teknoloji modern cihazlarla donatılan fabrikada deneme üretimi için geri sayım sürüyor.

Edinilen bilgilere göre Şanlıurfa’da dar gelirli vatandaşlar için hayata geçirilen proje ile günlük 100 bin ekmek üretimi gerçekleştirilecek. BELTUR A.Ş tarafından işletilecek Halk Ekmek Fabrikasında üretilen ekmekler şehrin farklı bölgelerine kurulan 35 farklı büfede satışa sunulacak.

“GÜNLÜK 100 BİN EKMEK ÜRETİLECEK”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Halk Ekmek Fabrikasında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Beyazgül Halk ekmek fabrikasında 1 Ocak 2023’te seri üretime geçileceğini aktardı.

Başkan Zeynel Abidin Beyazgül, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan halk ekmek fabrikasındayız. Fabrikamız Allah nasip ederse pazartesi günü deneme üretimine geçecek. 1 Ocak 2023’te ise seri üretime geçecek. Fabrikamız günde 100 Bin ekmek üretecek. İnşallah dezavantajlı insanımıza bir imkân sağlamış olacağız. Bir destekte bulunmuş olacağız. Bu halkımıza önemli bir hizmettir. Bu hizmeti yaparken, bir yandan fabrikamızı tamamlarken diğer yandan da halka satış noktalarını oluşturmak zorundaydık. Halkımıza satış noktalarını oluşturduk. Büfeler yaptık. Böylelikle fabrika faaliyete geçtiği anda hiçbir eksiklik kalmadan doğrudan halkımıza ulaşmış olacağız. Yapmış olduğumuz büfeleri de birkaç ay önce gerçekleştirdik. Çünkü üretime geçtiğimiz zaman telaş olmaması içindir. Günde 100 Bin ekmek üretilen bir fabrikada üretilen ekmeklerin elde kalmaması, israf olmaması gerekir ki büfeler bunun en önemli ayağıdır." dedi.

“FABRİKA BURADA BÜFELER ORADADIR!”

Beyazgül, şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa’ya geldiğinde çok büyük eserler açıldı. Kavşaklar açıldı, yollar açıldı, Fabrikalarımızdan, canlı hayvan borsamızdan, mezbahalarımızdan bahsedildi. Yani milyarlık tesisler açıldı. O küçücük büfe Cumhurbaşkanı’mızın gözünü boyamak için yola konulur mu? Sözcü Gazetesi manşette yer vermiş. Oraya büfe koymuşlar ki Cumhurbaşkanı’nın gözü boyansın. Fabrika olmadan büfe konulur mu? İşte fabrika burada büfe oradadır."

SANKİ FABRİKA YOKMUŞ GİBİ AKTARILIYOR

Sözcü gazetesinin yalan haberlerle halkın kafasını değiştirmek istediğini söyleyen Başkan Beyazgül, "Bizde halka hizmet esastır. Gazetelerin de görevi doğruları yazmaktır. Hakikatleri yazmaktır. Halkın gören gözü ve işiten kulağı olup bunu halka yansıtmaktır. Olmayan bir şeymiş gibi bunu bu şekilde lanse etmek gerçekten de çok üzücüdür. Şanlıurfa halkı adına da üzücüdür. Şanlıurfa halkı her şeyi görüyor. Manşeti gördüğüm zaman halkımız bana şunu söylediler. Üzülmememi ve her şeyi bildiklerini söylediler. İnsan ister istemez üzülüyor. Ulusal bir gazete sanki fabrika yokmuş, büfe konulmuş gibi aktarılıyor. Ben buradan Sözcü Gazetesini kınıyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Faruk Arslan
YORUMLAR 113
 • Hacı hoca 2 hafta önce Şikayet Et
  İmansızların işi gücü yalan. Müslüman yalan konuşmaz. Büyük günahlardan. İyiye kötü, kötüye iyi demeye devam edin. yalana inanmayı çağdaşlık sayan aklını uyuşturmuş kişilerden başkası size inanmıyor. kendinizi kandırmayın.
  Cevapla
 • Medyaradarı 1 ay önce Şikayet Et
  100000:35=2850. Her büfede bu kadar ekmek dağıtılacak. İnandık mı, hayır. Maden 1 ocakta üretime başlıyor neden sonradan kaldıracağınız büfeleri yerleştirdiniz? 1 Ocak a doğru büfeleri yerleştireydiniz. Ya da yerlerinde kalsaydı.. 1 ocakta Urfa daki büfeleri sayacağım ve bu haberi o gün için arşivleyeceğim.
  Cevapla
 • Aydin 1 ay önce Şikayet Et
  Batının fonladığı yalan,talan ve pravikasyonların odağı ve sadece bunların sözcüsü olan "sözcü gazetesi"
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  sözcü her manşetin yalan çıktı gazeteyi ser sofraya da üzerinde peynir karpuz yiyelim
  Cevapla
 • Aslan 1 ay önce Şikayet Et
  Bunların yalanları evine yuva yapmış algı operasyonu yapmadan duramazlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş ve Gaziantep'te şiddetli deprem! Bakan Soylu'dan ilk açıklama!
Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran anlar! Soruyu bildi ama yine de çekildi