Ağacın kepçeyle devrildiği inşaat mühürlendi

Avcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında yıktırılan binanın temel kazısı için görevlendirilen ekip, çalışma sırasında kaldırımdaki ağacı kepçe darbeleri ile devirdi. Tepkiler üzerine inşaat, belediye ekipleri tarafından mühürlendi.

Ağacın kepçeyle devrildiği inşaat mühürlendi
Ağacın kepçeyle devrildiği inşaat mühürlendi
GİRİŞ 11.12.2022 10:10 GÜNCELLEME 11.12.2022 10:10

Ambarlı Mahallesi Çimenli Sokak’ta bulunan bir bina geçen aylarda kentsel dönüşüm kapsamında yıktırıldı. Yıkımın ardından yeni bina inşaatı için çalışmalara başlandı.

Binanın yapımını üstlenen müteahhide bağlı iş makineleri alana getirildi. Bir tarafta temel kazılırken, diğer kepçe ile kaldırım kenarında bulunan ağaç yıkıldı.

Kepçe darbeleri ile kırılarak devrilen ağaç, molozların bulunduğu alana götürüldü. Görüntüler, sosyal medyada yayınlanınca müteahhit firmaya ve denetimden sorumlu belediyeye tepki gösterildi.

Tepkiler üzerine Avcılar Belediyesi zabıta ekipleri firmanın faaliyetlerini durdururken, inşaatı mühürledi. Bariyer ile çevrilen inşaat alanında mühür kararına ilişkin, "Yeterli güvenlik önlemleri alınmadığından, çevreye zarar verdiği tespit edildiğinden ihtiyati tedbiren mühürlenmiştir" yazısı yapıştırıldı. 

KAYNAK: DHA
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'den, Hollanda'da Kur'an-ı Kerim'e yapılan alçak saldırıya çok sert tepki
Galatasaray zorlu deplasmanda 3 puanı kaptı!