Ağacın kepçeyle devrildiği inşaat mühürlendi

Avcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında yıktırılan binanın temel kazısı için görevlendirilen ekip, çalışma sırasında kaldırımdaki ağacı kepçe darbeleri ile devirdi. Tepkiler üzerine inşaat, belediye ekipleri tarafından mühürlendi.

Ağacın kepçeyle devrildiği inşaat mühürlendi
Ağacın kepçeyle devrildiği inşaat mühürlendi
GİRİŞ 11.12.2022 10:10 GÜNCELLEME 11.12.2022 10:10

Ambarlı Mahallesi Çimenli Sokak’ta bulunan bir bina geçen aylarda kentsel dönüşüm kapsamında yıktırıldı. Yıkımın ardından yeni bina inşaatı için çalışmalara başlandı.

Binanın yapımını üstlenen müteahhide bağlı iş makineleri alana getirildi. Bir tarafta temel kazılırken, diğer kepçe ile kaldırım kenarında bulunan ağaç yıkıldı.

Kepçe darbeleri ile kırılarak devrilen ağaç, molozların bulunduğu alana götürüldü. Görüntüler, sosyal medyada yayınlanınca müteahhit firmaya ve denetimden sorumlu belediyeye tepki gösterildi.

Tepkiler üzerine Avcılar Belediyesi zabıta ekipleri firmanın faaliyetlerini durdururken, inşaatı mühürledi. Bariyer ile çevrilen inşaat alanında mühür kararına ilişkin, "Yeterli güvenlik önlemleri alınmadığından, çevreye zarar verdiği tespit edildiğinden ihtiyati tedbiren mühürlenmiştir" yazısı yapıştırıldı. 

KAYNAK: DHA
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Diyarbakır'da yangın: Amca-yeğenin yürek burkan ölümü
Engelli aracı alımında yeni dönem başlıyor