Yeni Çağ Gazetesi Haber Müdürü Ergin'den skandal sözler: Hafızlık asalaklık adaylığıdır...

Yeni Çağ Gazetesi Haber Müdürü Fatih Ergin, hafızları hedef alarak sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla vatandaşları çileden çıkaran skandal ifadeler kullandı.

GİRİŞ 19.12.2022 11:04 GÜNCELLEME 19.12.2022 11:15
Bu Habere 618 Yorum Yapılmış

İYİ Parti'ye yakınlığıyla bilinen Yeniçağ Gazetesi'nin Haber Müdürü Fatih Ergin, hafızlık eğitimine ilişkin haddi aşan skandal ötesi ifadeler kullandı.

Yeni Çağ Gazetesi'nin Haber Müdürü Fatih Ergin

HAKARET ETTİ: HAFIZLIK ASALAKLIK ADAYLIĞIDIR

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşım yapan Fatih Ergin, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'i ezberleyen hafızlara yönelik "Hafızlık bu çağda neye yarıyor? Teknoloji çağında 'hafızlık' asalaklık adaylığıdır." şeklinde skandal sözler sarf etti.

Konya'da 750 Hafız için düzenlenen İcazet Tevdi Töreni'nden bir kare...

İşte Yeni Çağ Gazetesi Haber Müdürü Fatih Ergin'in Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda kullandığı skandal ifadeler;

Müftülükler hafızlık kursu inşaatına yardım topluyor, tarikatlar görkemli hafızlık icazet törenleri yapıyor. Hafızlık bu çağda neye yarıyor? Teknoloji çağında "hafızlık" asalaklık adaylığıdır. O çocuk bir şey üretip geçinemez! Derdiniz sevapsa cumaları SMA'lılara para toplayın!

Herkesin elinde cep telefonunun olduğu iletişim çağında hafız yetiştirmek, bir şey üretmeden toplumun sırtından geçinecek asalaklar yaratmaktır. Bu çocuklar insanlık için bir şey üretmeyecek, sadece tarikatların siyaset ve Diyanet'ten geçinme düzenini devam ettirmeye yarayacak!

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Din üzerinden algı yapmaya çalışarak hafızlara dil uzatan Fatih Ergin'in sözlerine sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü.

Vatandaşlar Ergin'in hadsiz sözleri sonrası devlet kurumlarının harekete geçmesi çağrısında bulundu.

Kahramanmaraş'ta İl Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında eğitimlerini tamamlayan 600 kursiyer için düzenlenen Hafızlık İcazet Töreni'nden bir kare...

KAYNAK: HABER7
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 618
 • Jk 19 5 ay önce Şikayet Et
  Hayvanı dahi bir amac icin yaratıldı.Mümün olmayan, bir tek amac icin yasar. Kendi nef si.Kim tarafından yaratıldı, bil mez. Nefsi icin,düsünen bir et yığınıdır.Kuran ise ; İnsanliga bir kurtuluştur.Seytani nefis ten. Ruhsal, bedenen hastalık lardan.Komşula bogaz boğaza gelmemekten. Midesini terle meden doldurmaktan kurtulus tur. Mümün olmayan, Cenneti bilmez. Paradıŕ cenneti. Kurtu luşa erişmek icin, ögretici, ay dinlatıcı bu dersi genc dimağ lara kim verecek? Hafızlar. Kur an' ı öğrenecek, genc nesillere ögretecek.Gecmiste Lut, Med yen, kavimleri ve firavun gibi sapıkların sonu, Kuran'da bir bir anlatılıyor.Alnı secdeye gelmeyen nereye gidecegıni nasil bilsin..?
  Cevapla
 • Hafız 5 ay önce Şikayet Et
  bu adamın zekası hafızlığı anlamaya yetmemiş.bunun için onu suçlamayın.zeka düzeyi o kadarmış demek ki...
  Cevapla
 • YaşarSan 5 ay önce Şikayet Et
  Bunlar belli frekanslarda hortlamaya devam ediyorlar. Ama siz hortladıkça biz de sizi cortlatmaya devam edeceğiz.
  Cevapla
 • Cengaver 5 ay önce Şikayet Et
  Asalak derken aynaya bakıyordun eminim.sen ve senin kokuşmus zihniyetinde kiler hafızlara kurban olun.zibidi takımı. Senin zeka seviyen hafızlıgın değerini anlamaya yetmez.80 yıldır çağdaşlık sloganı atıp heykelden başka bir halt üretemeyenlee,şehir hastaneleri, otoyollar,hızlı trenler,İHALAR sihalar kızılelmalar Marmaray yapan gerçek çağdas güzel ve mütedeyyin insanlara laf ediyor ahmak sürülwri
  Cevapla
 • Asker 5 ay önce Şikayet Et
  Bu ölunce namazini elinde cep telefonu olan birisi kildirsin. Zavalli yaratik
  Cevapla
 • Ayşe Nur 5 ay önce Şikayet Et
  Buna cenaze namazı mı kılınır ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fatih Portakal, CHP Genel Merkezi'nde konuşulan İmamoğlu senaryosunu açıkladı
Mehmet Şimşek'ten yeni açıklama: "Sabır ve zamana ihtiyaç var" dedi vatandaşı uyardı