İstanbul'da EYT yoğunluğu! Geceden sıraya girdiler

EYT düzenlemesi sonrası Kadıköy’de vatandaşlar SGK önünde geceden sıraya girdi. Sıra beklerken çay demleyip sohbet eden vatandaşlar, bir deftere de gelenlerin isimlerini yazarak sıra oluşturdu.

GİRİŞ 31.12.2022 09:05 GÜNCELLEME 31.12.2022 09:24
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın EYT kararını açıklamasının ardından vatandaşların SGK merkezlerine akını devam ediyor. Sıra bulmak isteyenler gece saatlerinden itibaren Kadıköy Sosyal Güvenlik Merkezi önünde toplanmaya başladı.

Kendi aralarında organize olan vatandaşlar gelenlerin isimlerini sırayla bir deftere kaydettiler. Bazı vatandaşlar demledikleri çayı içerek sohbet ederken, bazı vatandaşlar ise sıra defterine adını yazdırdıktan sonra arabalarının içinde uyuyarak sabahı bekledi.  

Geceden gelip sıra bekleyenlerden Oğuzhan Özkan, “Son gün gelmemin sebebi, yeni yılda zamlanacak. Sabah saat 05.00’den beri buradayım. Hem askerlik borçlanması hem de Bağ-Kur ihyası yapmak için geldim" dedi.

Aziz Özdemir ise, "Son günden yararlanmak için erken geldik. Soğukta üşümemek için çay demledik, çay içiyoruz" dedi.  

İbrahim Köroğlu ise, “Yalova’dan geldim. Girişim buradan olduğu için askeri borçlanma için geldim. Akşam saat 21.00’den beri buradayım" diye konuştu. 

Sırada bekleyen yaşlı bir vatandaş ise, "Uzaktan gelecek çocuğum adına sıra alabilmek için geceden geldim" dedi.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • Akyürekler 11 ay önce Şikayet Et
  Milyonlarca işsiz genç EYT magduruyetinin giderilmesiyle emekli olanların yerine işe girecek iş aş ekmek ve yuva sahibi olacaktır.
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  EYT ASLINDA SOSYAL DEVLET SİSTEMİDİR eğer emekliler olmasaydı Türkiye'nin işi çok zor olurdu Türkiye'yi bugüne kadar kurtaranlar emeklilerdir !!!!? Düşününki emekliler olmasaydı Türkiye'de sosyal güvenlik yok hatta sıfır denebilirdi
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  süreyi bir hafta uzatsalar da vatandaş rahat yapsa işini bu çok zor bir şey midir 10 ocak'a kadar yapılan işlemler yılbaşından önce yapılmış hükmündedir nokta bu kadar basit
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Oyuncu Altan Erkekli'den Filistin önerisi! İlk kez dile getirildi
Bakan Uraloğlu duyurdu! 'Dünyada yılın en iyi projesi' ödülünü aldı!'