Muhaliflerin "Karne hediyesi et" yalanı! Anne konuştu: Evimiz arabamız var, yoksul değiliz

İstanbul'da karne alan çocuğun ifadeleri üzerinden kamuoyunu zehirleyen yalan haber üreten muhalif medya tepki çekti. Yoksul olmadıklarını belirten anne, eşinin oğluna et değil tablet alacağını açıkladı. Kasap da muhaliflere yüklendi.

GİRİŞ 22.01.2023 22:04 GÜNCELLEME 23.01.2023 09:20
Bu Habere 177 Yorum Yapılmış

İstanbul'un Şişli ilçesinde annesi kasaptan alışveriş yapan çocuğa mikrofon uzatan muhabir, “Annem karne hediyesi olarak et aldı” diye cevap aldı. Bu anlar sosyal medyada ve Cumhuriyet ile Sözcü gazetelerinde Türkiye’nin yoksullaştığı şeklinde gösterilmek istendi. Kasap Zafer Kadife ve babası Mehmet Kadife'den sonra çocuğun annesi Nihal Güney de yoksul oldukları iddiasını yalanladı.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Şişli'de kasapta müşterilere mikrofon uzatan bir televizyon muhabiri annesi ile alış verişe gelen ilkokul öğrencisine de mikrofon uzattığında ilginç bir cevap aldı. Henüz okula yeni başladığı anlaşılan A.G isimli çocuk, annesinin kendisine karne hediyesi olarak et aldığını iddia etti.

Bu anlar haberde yayınlanınca özellikle sosyal medyada ve CHP yandaşı yayın kuruluşları Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinde Türkiye'nin yoksullaştığı kara propagandasına malzeme yapıldı.

Yalan haber

Olayın yaşandığı Kurtuluş'taki kasabı bulundu ve kasabın sahibi Zafer Kadife ve babası Mehmet Kadife'den gerçekleri dinledi.

ANNE, MUHALEFET MEDYASINDAN ŞİKAYETÇİ

A.G.'nin annesine de ulaşıldı. Anne Nihal Güney fakir olmadıklarını söyledi. Şişli'de yaşadıklarını, ev ve arabaları bulunduklarını söyleyen Nihal Güney, yalan haberlerle siyasete malzeme yapılmaktan şikayetçi olduklarını söyledi. Her zaman söz konusu kasaba alışverişe gittiklerini söyleyen Güney, olay günü de tavuk almak üzere kasaba girdiğini kaydetti. Oğlunun uzatılan mikrofona yanlış bir kelime söylemesi ile söz konusu görüntülerin ortaya çıktını söyleyen anne, eşinin oğluna et değil tablet alacağını kaydetti. Oğlu A.G.'nin et yiyen bir çocuk olmadığını, kasap abisine karnesini gösterince kasabın hediye pirzola verdiğini ifade etti.

KASAP: EVLERİ ARABALARI VAR

Annenin uzun yıllardır müşterileri olduğunu belirten Kurtuluş'taki kasabın sahibi Zafer Kadife ise şunları aktardı: Aile kasap dükkanıma yakın bir evde oturur. Öyle muhtaç insanlar filan değiller. Evleri arabaları var. Baba büyük bir şirkette çalışıyor. Uzun zamandır benim müşterilerim. Yoksul oldukları ve o sebeple et yiyemedikleri bilgisi kesinlikle doğru değil. Her ay gelir tavuk et alırlar. Karnelerin verildiği gün de anne ile oğlu geldi. Bayan tavuk aldı. Daha sonra karne hediyesi olarak babasının tablet alacağını söyledi. Annesinin anlattığına göre çocuk hiç et yemezmiş. Ben de pirzola hediye ettim ki belki beğenir ve et yemeye başlar diye. Gerek sosyal medyada gerekse bazı gazetelerde olayın çarpıtılması bizi üzdü. Bütün gerçekler bunlardır.

Kasap baba ile oğlu, iddiaları birinci ağızdan yalanladı

"BİZİ SİYASİ MALZEME HALİNE GETİREN BU İNSANLAR NASIL ÜLKE YÖNETECEKLER"

Zafer Kadife'nin babası Mehmet Kadife de şöyle konuştu:

"Ya ben bu işi anlamadım. Biz burada yılların esnafıyız. Her türlü kanal gelip burada binlerce çekim yaptı. Minik kardeşimizle annesi de bizim uzun yıllardır müşterimiz. Karne günü gelmişler, annesi diyor ki 'Oğlum karnesini aldı güzel bir yemek yiyeceğiz', oğlumun da gönlünden kopmuş karne günü özel bir gün diye tanıdığı için kardeşimizi pirzola hediye etmiş. Bu kadar güzel bir olay nasıl böyle siyasi bir mesele haline geldi, gerçekten çok üzüldük. Altılı masa bunu kendilerine mal ettiler. Bizi malzeme haline getiren bu insanlar nasıl ülke yönetecekler ben anlamadım, gerçekten rezil ettiler bizi. Böyle bir şey olamaz. Biz kendi halimizde esnafız.

Güzel kardeşimize bir güzellik yapalım dedik, kendimizi saçma sapan bir şeyin içinde bulduk. Ülkenin reisi cumhuru bir tane olur, bunlar 6 reis çıkarmaya çalışıyor, bir de bizi alet ediyorlar. Çok yazık. Aslında çocuğun babası zengin, durumları iyi. Yardıma muhtaç değiller. Bizzat kendileri çoğu kişiye yardım ediyorlar zaten. Çocuğun karnesi güzel olunca Zafer de sormuş 'ben de et versem yer misin' diye, çocuk da 'yerim amca' deyince oğlum da vermiş."

KAYNAK: SABAH

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 177
 • Öğretmen 1 yıl önce Şikayet Et
  Haberi ilk okuduğumda yalan algı dedim.
  Cevapla
 • ilker 1 yıl önce Şikayet Et
  Fetönün sözcüsü! Bunların alayı Soros siyonistinin emir eridir. Yalan dolan riya!
  Cevapla
 • Vejdo 1 yıl önce Şikayet Et
  Erdoğanın secimden sonra söz cü yu kapat yalan haber yapıyor bu kaçıncı yeter artik
  Cevapla
 • sadi 1 yıl önce Şikayet Et
  sözcü gazetesine inanan chp lilere göre sözcü güya yandaş olmayan tarafsız gazete...Allah akıl versin bunlara
  Cevapla
 • Deniz 1 yıl önce Şikayet Et
  Yalancı CEHAP bunlar üzerlerindeki çamuru sıyırıp başkasına atmayı pek sever
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Adnan Oktar'ın mahkemedeki sözleri ortaya çıktı: Siyonizm, Müslümanlıktır
Diyanet'ten 'Hac kurası' tepkisi: Bu bizim kırmızı çizgimizdir!