Balıkçılardan kar yağışı duası!

Havaların soğumaması nedeniyle balıkların deniz diplerine indiğini söyleyen balıkçılar, kar yağması için ellerini semaya açıp Türkiye Deniz Canlıları Müzesi önünde dua etti.

Balıkçılardan kar yağışı duası!
Balıkçılardan kar yağışı duası!
GİRİŞ 25.01.2023 10:10 GÜNCELLEME 25.01.2023 10:35
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Hava koşullarının mevsim normallerinin dışında seyretmesi balıkçıları da olumsuz etkiledi. Sıcak havanın oluşmasıyla deniz diplerine kaçan balıklar nedeniyle balıkçılar avlardan boş tekneyle dönmek zorunda kalıyor.

Balık azlığı dolaylı olarak da tezgah fiyatlarına da yansırken Beylikdüzü’nde bulunan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’nde müze kurucusu Kenan Balcı organizasyonu ile toplanan balıkçılar Gürpınar Balık Hali Hz. Yunus Camii İmamı Bayram Kızılboğa eşliğinde kar yağışı için dua etti.

Ellerini semaya açan balıkçılar dua edip, Allah’tan, hem barajlar için hem de balığın bollaşması için kar yağışı diledi.

Sezon başında balıkçıların bol bereketli zamanlar yaşandığını ifade eden Balcı, “Sezon başında halkımıza çok ucuza balık sunduk. Yalnız son 20 gündür 1 aydır havalar çok sıcak gittiği için balıklarda bu durumu hissediyor. Su yüzüne çıkmayıp diplerden gidiyor. Özellikle hamsi balığının kar görmesi lazım. Havaların soğuması kar’ın denize inmesi gerekiyor. Yalnız bu durum tam tersi olduğu için 1 aydır balıksızlık çekiyoruz. Balıksızlık ne demektir, az balık tutulmasıdır. Fiyatlar da yüksek oluyor. Halkımıza bol bol balık satamıyoruz. Bugün kar yağması için dualar edeceğiz camiamız gemicilerimiz, pazarcılarımız halkımız balık bekliyor. Dua edeceğiz inşallah. Havalar rüzgarlı değil yalnız tek istediğimiz kar yağması bol balık tutulması için herkese üzüntü vermeyen bir gelecek için dua edeceğiz inşallah” dedi.

KAYNAK: İHA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 2
  • Türkiyeli 1 yıl önce Şikayet Et
    Yağmasın siz kazanmayın bizde yemeyelim çünkü siz aza kanaat etmiyor hep fazlasını milletin cebindekine el koyuyorsunuz ne hakkınız ne adaletiniz var
    Cevapla
  • mert 1 yıl önce Şikayet Et
    zina fuhuş hertürlü sefahat ülkede serbest olduğu müddetçe,alkol su gibi içildiği müddetçe allahtan ne yüzle rahmet bekliyoruz,allahın haram kıldığı herşeyi meşrulaştır şirk içinde boğul allahtan rahmet bekle
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Özgür Özel’den Mehmet Şimşek’le görüşme açıklaması
Galatasaray'dan yılın çalımı! İmza an meselesi