HDP'li Mithat Sancar: Cumhurbaşkanı adayımız tüm "cinsel yönelimlerin" adayı olacak

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda cumhurbaşkanı adaylarının niteliklerini açıklayan Mithat Sancar, "Cumhurbaşkanı adayımız tüm "cinsel yönelimlerin" adayı olacak." sözlerini sarf etti.

HDP'li Mithat Sancar: Cumhurbaşkanı adayımız tüm "cinsel yönelimlerin" adayı olacak
HDP'li Mithat Sancar: Cumhurbaşkanı adayımız tüm "cinsel yönelimlerin" adayı olacak
GİRİŞ 25.01.2023 22:10 GÜNCELLEME 25.01.2023 22:18
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin, sandık başına gitmesi için kısa süre kaldı. Kamuoyu yaklaşan 2023 seçimine odaklandı. Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanacak yaklaşık 60 milyon seçmen, 5 yıl süreyle yetki vereceği cumhurbaşkanı için siyasileri mercek altına aldı.

BAŞKAN ERDOĞAN 14 MAYIS'I İŞARET ETTİ

Cumhurbaşkanlığı seçimi tarihi için önceki gün açıklamalarda bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Bilindiği gibi seçimlerin tarihi 18 Haziran'dı. Bu tarihi hem kurban bayramı arifesi, dolayısıyla hac dönemine, hem çocuklarımızın sınav takvimine denk gelmesi sebebiyle güncelleme ihtiyacını duyduk. Bu anlayışla yaptığımız kapsamlı değerlendirmeler sonunda 14 Mayıs 2023 Pazar gününün her bakımdan seçim için en uygun tarih olduğunu gördük. Ülkemizi bu tarihte seçime götürmek istiyoruz. Anlayasımıza göre beşte üç çoğunlukla bu tarih güncellemesini Meclisimiz yaparsa memnuniyet duyarız. Aksi halde Cumhurbaşkanlığı olarak 14 Mayıs'ta yapılacak takvimle kararımızı alırız. 2023 seçimleri tarihinde yapmayı planladığımız seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunuyorum." ifadelerini kullanmıştı.

ALTILI MASADA ADAY BELİRSİZLİĞİ SÜRÜYOR

Başkan Erdoğan'ın AK Parti grup toplantısında seçim tarihi olarak 14 Mayıs'ı işaret etmesinin ardından Ankara sıcak günler yaşıyor. Muhalif vatandaşlar ise uzunca bir süredir altılı masanın çıkaracağı adayın ismini merak ediyor.

Muhalefet içinde yaşanan taht mücadelesi sürerken altılı masanın ikinci tur beşinci toplantısı 26 Ocak 2023 tarihinde İyi Parti'nin ev sahipliğinde yapılacak.

HDP'DEN ALTILI MASAYA MÜZAKERE BASKISI VAR

Muhalefette aday belirsizliği devam ederken, yuvarlak masa bileşenlerine devamlı "müzakare" ve "kendi adayımızla çıkacağız" dayatmasını yaparak mesaj gönderiyor.

Son olarak HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, istedikleri cumhurbaşkanı adayının profiline yönelik TBMM Grup Toplantısı'nda enteresan açıklamalarda bulundu.

MİTHAT SANCAR: CİNSEL YÖNELİMLERİN ADAYINI ARIYORUZ

Sancar, adaylarında bulunacak özellikleri şu ifadelerle duyurdu:

"Bu topraklarda yaşayan bütün halkların, inançların, kimliklerin, kültürlerin, cinsel yönelimlerin adayını arıyoruz, adayını tartışıyoruz. Böyle bir aday çıkarmak istiyoruz. İşçilerin, emekçilerin, ezilenlerin, alın teri dökenlerin adayı olacak"

KAYNAK: HABER7
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan
YORUMLAR 60
 • Misafi 1 gün önce Şikayet Et
  ABD ile danseden PKK'nın emriyle konuşan adamlar siz mi emekten yanasınız? ABD ve işçi, emekçi ...gülse miydim bilemedim ?
  Cevapla
 • Misafir 2 gün önce Şikayet Et
  oy olsun da vatan haini olsun ne olursa olsun.. bunların zihniyeti başka ne olabilir ki...
  Cevapla
 • Ayşe 2 gün önce Şikayet Et
  Başörtüye destek vermişmiş eskiden o da yalandı şimdi de Maral neden kaçtılar oylamada
  Cevapla
 • Ayşe 2 gün önce Şikayet Et
  Ülkeyi bozma yok etme oyunları çok iyilerde Suriyeyi Irak ı nasıl birbirine katıp yok ettiler bunlar Amerikanın maşaları sonra onları da kenara atacaklar
  Cevapla
 • Mevlüt Aykılıç 2 gün önce Şikayet Et
  Lgbt lilerle kürtlerin ne alakası olabilir. Ermeni olabilirler ama kürt asla...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Emekli olacak EYT'lilere uyarı: Bu 9 maddeye dikkat edin
Altılı masada bir kriz daha! İYİ Parti'den adaylık çıkışı