Şırnak'ta 20 köy ve 8 mezra yolu kardan kapandı! Valilikten uyarı

Şırnak'ın Beytüşşebap ile Uludere ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 20 köy ile 8 mezranın yolu, ulaşıma kapandı. Valilik bölge sakinlerini don ve buzlanmaya karşı uyarırken, kapanan yolların açılması için çalışmalar sürüyor.

Şırnak'ta 20 köy ve 8 mezra yolu kardan kapandı! Valilikten uyarı
Şırnak'ta 20 köy ve 8 mezra yolu kardan kapandı! Valilikten uyarı
GİRİŞ 29.01.2023 18:19 GÜNCELLEME 29.01.2023 18:19

Şırnak'ın Beytüşşebap ile Uludere ilçelerinde, dün sabah başlayan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı. Kar kalınlığının yer yer 20 santimetreye çıktığı 2 ilçeye bağlı 20 köy ile 8 mezra yolu, ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri, yolları açmak için çalışma başlattı.

"BUZLANMA VE DON" UYARISI

Valilikten yapılan açıklamada, "Kuvvetli kar yağışlarının yarına kadar etkili olması beklenmektedir. Ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" sözleri kaydedildi.

KAYNAK: DHA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kurum'dan İmamoğlu'na 'Ayasofya' göndermesi! Yeni bir kriz peşindeler
Erdoğan 70 yaşında! Sosyal medyada milyonlarca kişi tebrik etti: İyi ki doğdun Reis...