Türkiye Diyanet Vakfı'ndan deprem bölgesinde 3 öğün yemek

Türkiye’yi derinden yaralayan depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ta, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) mobil mutfağıyla afetzedelere ve görevli arama- kurtarma ekiplerine günlük 3 bin kişilik yemek ikram ediyor.

Türkiye Diyanet Vakfı'ndan deprem bölgesinde 3 öğün yemek
Türkiye Diyanet Vakfı'ndan deprem bölgesinde 3 öğün yemek
GİRİŞ 08.02.2023 12:43 GÜNCELLEME 08.02.2023 12:43
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kahramanmaraş merkezde Ayşe Gümüşer İlkokulu’na konuşlandırılan TDV mobil mutfağında afetzedelere 3 öğün sıcak yemek, su ve sıcak içecek ikram ediliyor.  

Türkiye Diyanet Vakfı Hayri ve Sosyal Hizmetler Müdürü Abdullah Aydos, depremin yaşandığı ilk andan itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak tüm imkanları seferber ettiklerini ifade etti.

Ekiplerin depremden etkilen tüm bölgelerde AFAD koordinesinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Abdullah Aydos, “Depremin merkezi olan Kahramanmaraş’ta da yardımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Mobil mutfağımızla depremden etkilenen ve bölgede görev yapan arama- kurtarma ekiplerine 3 öğün olmak üzere günlük 3 bin kişilik sıcak yemek ikramında bulunuyoruz. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyor, depremden etkilenen vatandaşlarımız için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” dedi.

Depremin etkisinin çok geniş bir alanı kapsadığını aktaran Aydos, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın hızlı bir şekilde bölgelere ulaştığını, vatandaşların ihtiyacına karşılık verdiğini bildirdi.

Temel insani ihtiyaçları hayırseverlerin destekleriyle karşıladıklarını söyleyen Aydos, “Şu anda Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Adana, Şanlıurfa, Osmaniye, Diyarbakır, Kilis başta olmak üzere depremin etkisini gösterdiği her yerde ummalı bir şekilde insani yardım ve arama- kurtarma faaliyetlerimiz sürüyor. Ülke olarak çok zor bir süreçten geçiyoruz, bu süreçte elhamdülillah devletimiz ve milletimiz her türlü imkanını depremin etkilediği bölgelere aktarıyor. İnşallah hep birlikte bu yaraları saracağız” diye konuştu. 

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • adem 1 yıl önce Şikayet Et
    Allahm razi olsun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Otomobil devlerine TOGG darbesi! Satışlarda solladı...
Dünyanın en güçlü hava kuvvetine sahip ülkeler açıklandı! Türkiye kaçıncı sırada?