Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan muhalefete tepki: Yazıklar olsun

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na, "100 bin 300 kişinin alın teri üzerinden siyaset yapmaya çalışanlara yazıklar olsun. Siz kimsiniz ya? Siz kim olduğunuzu zannediyorsunuz?" diye tepki gösterdi.

GİRİŞ 08.02.2023 20:12 GÜNCELLEME 08.02.2023 21:27
Bu Habere 278 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın açıklamalarından satır başları:

Atom bombası sayısındaki bir afeti yaşıyoruz. Afet bölgesindeki vatandaşlarımız için seferber olmuş durumdayız. Sahada artçı depremlerin sayısının 790 olduğunu görüyoruz. Arama kurtarma faaliyetleri noktasında hem içeriden hem dışarıdan katkı vermeye devam ediyoruz. Vinç en büyük ihtiyaçlardan biri şuan itibariyle 900'ü geçmiş durumda. Şuanda odaklandığımız iller Hatay, Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş. Diğer illerimizden kaydırma yapıyoruz. Barınma hizmetlerine baktığımızda afet bölgeleri dışında 1 milyon 60 bin kadar kapasite oluşturduk. Hatay Havalimanı'nda onarım çalışmaları devam ediyor. 66 ülkeden gelen 5 bin 309 arama kurtarma ekipleri sahada. Deprem bölgesinde 5 bin 531 araç ve iş makinesiyle çalışıyor

"KAPALI YOLUMUZ YOK"

Beslenme çerçevesinde köylere de ulaşmaya çalışıyoruz artık. Ulaşılamayan yerler olursa helikopterlerle de destek vermeye başladık. Kapalı yolumuz yok. Havalimanı ile ilgili çirkin bir şekilde siyasi çıkar elde etmek amacıyla yapan şeyler vardı. Hatay havaalanında çalışmalar devam ediyor. Doğalgaz konusunda ana iletim hatlarıyla alakalı sorunu çözmüş durumdayız. Tüm afet bölgesine kontrolü bir şekilde doğal gaz vermeye başlayacağız.

"DOĞAL GAZ VERMEYE BAŞLIYORUZ"

Doğalgaz ana iletim hatlarında sorunları çözmeye devam ediyoruz. 9 ana hattaki tüm arızaların bakımı tamamlandı. Tüm afet bölgesine kontrollü bir şekilde doğalgaz vermeye başlıyoruz. 

Haberleşmedeki sıkıntılar sabaha kadar çözülecek. Akaryakıt konusunda herhangi bir sorunumuz kalmadı. 

Refakatsiz çocuklar ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çocuklarımız bizim için kıymetlilerimiz.

"YAZIKLAR OLSUN"

Gecemizi gündüzümüzü burada geçirmemize rağmen bizimle görüşmek isteyen herkese kapımızı açtık. Tüm bilgileri paylaştık. Ama bu ayrılanların buradan ayrıldıktan sonra ertesi gün çıkıp da bu kadar insanın 100 bin 300 kişinin alın teri üzerinden siyaset yapmaya çalışanlara yazıklar olsun. "İş makineleri yolda bekletilmekte, içeri alınmamakta" diye yoğun kirli bilgi kirliliği yapılmakta. Son derece seviyesizce meydan okumalar yapılıyor. Biz burada birlik beraberlik mesajı verdikçe gidip çok basitçe iddialarla siyaset yapmak kadar çirkince bir olay olamaz. Siz kimsiniz ya? Siz kim olduğunuzu zannediyorsunuz? Siz devletin yapamadığını mı yapacaksınız? Belediyeden gelen araç havalimanı mı yapacak? Bu kadar mı acizsiniz? 

"BİR ZİHNİYET BU KADAR UCUZLAYAMAZ"

Bir insan, bir zihniyet bu kadar ucuzlayamaz. Hem de böyle bir afette. Biz bütün samimiyetimizle sizinle tüm bilgileri paylaştık. Samimi bir ortamda paylaştık. Bu tür açıklamalar, ülkede seçim olabilir ama bu dönem seçim ve siyaset dönemi değildir. Şu dönem birlik beraberlik dönemidir. Afetzedelerimize ulaşma dönemidir. Cumhurbaşkanlığımız liderliğinde en güçlü olduğumuz alan bu. Hep birlikte bunun üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Eksikler olacak, olmaması mümkün mü arkadaşlar? Binlerce enkazın olduğu yerden bahsediyorsunuz ve biz müdahale ediyoruz. Gece 04:17'de istişare etmeye başladık. Bunun üzerinden siyaset yapılmaz ki!

Ben bunları şiddetle kınıyorum. Çok çirkin yaklaşımlar. Ümit ediyorum ki bugün itibariyle bunlar son bulur. 

"ENERJİ KONTROLLÜ ŞEKİLDE VERİLİYOR"

Bizim sahada elektrikle ilgili yaşadığımız sorunlar vardı, bunların hemen hemen hepsi çözülmüş durumda. Bugünden itibaren kontrollüm şekilde enerjiyi veriyoruz. Sokak ışıklandırmasına önem verdik. Büyük risk yoksa sokak ışıklandırmalarını yapalım ki arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olsun.

Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan
YORUMLAR 278
 • erol 1 ay önce Şikayet Et
  "Devletten rol çalmaya kalkıp binlerce insanın ölümü üzerinden şov ve siyaset yapanlara lanet olsun."
  Cevapla
 • Tarik 1 ay önce Şikayet Et
  Bize Türk keneşi diye pazarlanan ülkemizden büyük maddi manevi menfaatler sağlayan, kazak, Kırgız,Özbek,Turkmen,Tacik ... Bosna Hersek,Sırbistan,Makedonya şu ana kadar bişi yaptimi konuşmaktan başka ???? Yas bile ilan etmediler ? Bilen var mı ? Hayal kırıklığımi tarif edemem !!!!!
  Cevapla
 • Bi bakıp çıkıcam 1 ay önce Şikayet Et
  Sana diyor Kemal,ucuz siyaset yapma diyor sen muhalefetsin diyor,senin işin değil diyor,devlet gereğini yapar sen işine bak diyor daha neler neler diyor anlayabiliyormusun????
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  bu yukarda devletin makamına dil uzatan şarlatan halk tv ciler sizin gözünüz görmez duymaz devlet işinde halk sahada bi tank tüfek yok çalıltırmadıkları oda zamanı gelince şimdi susunda asker gönüllü görev yapsın
  Cevapla
 • bursalı 1 ay önce Şikayet Et
  reis bile meydanlardan elini ayağını çekmiş iken bu zata gülüyorum,edep yahu arkadaş,binlerce can gitmiş sen kalk devleti kötüle cumhurbaşkanını kötüle bire gafil yüzbini aşkın insan enkaz başında can kurtarma peşinde binlerce makine harıl harıl çalışmakta iken neyin peşindesiniz anlamadım yazıklar olsun içimizdeki böyle insanlara,eğerki siz başa gelirseniz varya bu ülkenin altını üstüne getirirsiniz yeminle allah bizleri sizin gibilerden korusun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye zirve yolunda! Nato'nun en güçlü ülkeleri belli oldu
İstanbul'da kentsel dönüşüme takoz: 11 durdurma davası açtılar