Ali Babacan'dan yeni 'seçim' açıklaması!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ‘’Anayasa hükümleri çok açık. Kimse hukukun üstünde değil. Mesele seçimler ve seçimlerin zamanı ise anayasaya herkes uymak zorundadır’’ dedi.

Ali Babacan'dan yeni 'seçim' açıklaması!
Ali Babacan'dan yeni 'seçim' açıklaması!
GİRİŞ 17.02.2023 13:14 GÜNCELLEME 17.02.2023 13:17
Bu Habere 132 Yorum Yapılmış

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Kahramanmaraş’lı merkezli depremlerin etkilediği illerden Gaziantep’e geldi. Gaziantep’te basın toplantısı düzenleyen Babacan, depremden etkilenen tüm illeri ziyaret ettiklerini ifade etti.

Afetten dolayı acılı olduklarını belirten Babacan, ilk günden beri ülkenin dört bir köşesinden gönüllüler, sivil toplum kuruluşları, kamu görevlilerinin sahada canını dişine takıp çalıştığını anlattı.

"SEÇİM ZAMANI İÇİN HERKES ANAYASAYA UYMAK ZORUNDA"

6’lı Masa olarak, çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Babacan yarın bir toplantı yapacaklarını ve bu toplantıda hem deprem yardımları hem de genel istişare yapacaklarını vurguladı.

Seçim ile ilgili de anayasaya herkesin uymak zorunda olduğunu anlatan Babacan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz şu andaki Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yanlış olduğunu söylüyoruz. Güçler ayrılığının şart olduğunu biliyoruz. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunduğumuz hep ifade etmiştik. Ehliyet liyakat gerekiyor demiştik. 6’lı masa çalışmaları ile ilgili değişen hiçbir şey yok. Yarın saat 14’te bir toplantı yapacağız. Gece geç saatlere kadar yollardayız. Toplantıya katılacağız. Her parti ayrı ayrı çalışmalar yaptı ve yardım organizasyonları vardı. Hem bunları değerlendireceğiz. Hem bir istişare yapacağız. Bülent Arınç’ın açıklanmasını iktidar sahiplenmedi. Ama ne zamandı günler sonraydı. Bizimle alakası yok dediler. Yok ise, 1 saat sonra açıklasaydınız. Tepkiyi gördükten sonra mı geri attılar diye aklımıza geliyor doğrusu anayasa hükümleri çok açık kimse hukukun üstünde değil. Mesele seçimler ise seçimlerin zamanı ise anayasaya herkes uymak zorundadır.’’

KAYNAK: DHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 132
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah sizin elinize düşürmesin
  Cevapla
 • Hain Düşmanı 1 yıl önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun sana; şu an tek sıkını seçim mi ? Tabi emir amerikadaki PAPAZDAN olunca. !!!!!!.
  Cevapla
 • BOZOK 1 yıl önce Şikayet Et
  Demek patronların seçim için bastırıyor ali.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Millet can derdinde bunlar koltuk peşinde
  Cevapla
 • Martli 1 yıl önce Şikayet Et
  güçlendirilmiş parlementer sistem diye tutturmuşlar.. gören de yeni bir sey sanacak. 90 küsür yıldır bu ülkede başka bir sistem mi vardı. iki adim ileri gidemedik. koalisyon partileri devlet kurumlarini bölüsmekten ileri gidemediler. kurulamayan hükümetler, srculemryen cumhurbaşkanıları oesinden gelen darbelerde cabasi..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akrabasını öldürüp canlı yayın yaptı: Babanızı öldürdüm, sizi de öldüreceğim!
Gazzeli Hind'ın hikayesi bir kez daha dünyanın gündeminde