Evlat nöbetindeki anne: Ne Kadınlar Günü ne de bayramımız var

Diyarbakır'da, HDP il binası önünde PKK tarafından dağa kaçırılan oğlu için oturma eylemi yapan Sevgi Çağmar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne çocuklarından ayrı girdiklerini belirterek, "Ne Kadınlar Günü ne de bayramımız var" dedi.

GİRİŞ 08.03.2023 11:50 GÜNCELLEME 08.03.2023 11:58

Terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019'da Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbetine başladı. 1283 gündür sürdürülen nöbette bugüne kadar 39 aile, çocuklarına kavuştu. Evlat nöbetindeki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde çocuklarından ayrı girmenin burukluğunu yaşadı.

Sakarya'da 8 yıl önce 23 yaşındayken kaçırılan oğlu Yavuz için evlat nöbetine devam eden Sevgi Çağmar, “Ne Kadınlar Günü ne de bayramımız var. Bu hasretle çocuğumuzu bekliyoruz. Bu hasret artık bitsin. Oğlum bizi duyuyorsan ve görüyorsan gel” dedi.2010 yılında 18 yaşındayken kaçırılan oğlu Mahmut için nöbete katılan Bedriye Uslu da, “Çocuklarımızın peşindeyiz. Sabah kalkıp çadıra geliyoruz. Kız çocukları da kadın. Onları oraya mahkum etmişler. HDP'nin ne hakkı var bu annelere ve kız çocuklarına zulme. HDP diyor 'Jin Jiyan Azadi (Kadın Yaşam Özgürlük)' hani nerede bu slogan. Onların peşindeyiz hep" diye konuştu.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten muhalefete özür çağrısı! ABD'ye de sert tepki gösterdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan manidar gönderme: Sirk cambazlarına prim vermeyin!