Deprem bölgesindeki kazanlar afetzedeler için kaynıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yaraları sarmak için ilk günden bu yana seferberlik anlayışıyla çalışan İDDEF, yardım çalışmaları, iftar ve sahur sofralarıyla Ramazan’ın bereketini paylaşıyor.

GİRİŞ 27.03.2023 16:55 GÜNCELLEME 27.03.2023 16:55

2023 yılı Ramazan çalışmalarını "İyilik Seninle'' sloganıyla gerçekleştiren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), hayırseverlerin bağışladığı zekat, fitre, fidye, kumanya, iftar ve diğer yardımları öncelikli olarak Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki ailelere ulaştırıyor.

Yıl boyunca kalıcı eser ve eğitim çalışmalarıyla sahada olduğu 55 ülkede de gerçek ihtiyaç sahiplerini, kuraklık, açlık ve iç savaş yaşayan kriz içindeki insanları, medreselerde ücretsiz eğitim gören öğrencileri ve onların yoksul ailelerini unutmayan İDDEF Ramazan yardımlarını teslim ediyor.

Depremin ilk günü olan 6 Şubat’tan bu yana bölgeye 220 tır yardım ulaştıran İDDEF, 5 lojistik merkezi, 2 İyilik Çarşısı, 5 aşevi ve 500'ün üzerinde görevli ve gönüllüsüyle Ramazanda da depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Onlarca kazanda İDDEF personeli ve gönüllülerin desteğiyle yapılan yemekler çadır ve konteyner kentlerde kalan depremzedelere ulaştırıldığı gibi, iftar ve sahur sofraları kuruluyor, mobil araçlarla da köylere iftar bereketi götürülüyor. İDDEF'in aşevlerinde her gün 20 bin kişilik iftar yemeği pişirilerek Ramazan’ın paylaşma ve dayanışma ruhu yaşatılıyor.

Bağışlar, "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla, "0212 621 00 65" numaralı telefondan ve temsilciliklerden detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor. Hayırseverler 70 lira ile bir kişiye iftar verebileceği gibi, RAMAZAN yazıp 7230'a SMS göndererek de 10 TL destek olabiliyor.

KAYNAK: HABER7
Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Küresel yazılım sorunu nedeniyle oluşan hava trafiği yoğunluğu kaydedildi
İşte Hacıosmanoğlu'nun yapacağı ilk icraat! Tartışılan kural değişiyor