İyice gözleri döndü! Sosyal medya devinden istifa sonrası bir büyük skandal daha...

Yavuz Ağıralioğlu'nun istifa etmesi sosyal medya en çok konuşulanlar arasına girdi. Ancak sosyal medya devi Twitter, muhalefeti bir kez daha korumaya alarak bu duruma sansür uyguladı ve 'Yavuz Ağıralioğlu' etiketini gündemden düşürdü.

GİRİŞ 29.03.2023 06:50 GÜNCELLEME 29.03.2023 08:26
Bu Habere 250 Yorum Yapılmış

7'li koalisyonda CHP'nin HDP ile olan kirli işbirliğine tepki gösteren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, bugün partisinden istifa etme kararı aldı.

İstifa dilekçesini partisine sunan Yavuz Ağıralioğlu, "Gördüğüm lüzum üzerine İYİ Parti üyelimden istifa ediyorum" ifadelerini kullandı.

1 SAAT İÇİNDE BİNLERCE TWEET ATILDI

Ağıralioğlu'nun istifa karar sosyal medya platformu Twitter'da kısa sürede gündem oldu. Ağıralioğlu hakkında 1 saat içinde yaklaşık 50 bin Tweet atıldı ve en çok konuşan konular arasında ilk sıraya yerleşti.

TWİTTER'DAN AĞIRALİOĞLU'NA SANSÜR

Ancak Twitter, yine siyasi bir operasyon ile Yavuz Ağıralioğlu'nun istifa etmesinin ardından gündem olan etiketi en çok konuşulan konular listesinden kaldırdı.

BENZER UYGULAMAYI GEÇTİĞİMİZ HAFTA DA YAPMIŞLARDI

Twitter, benzer uygulamayı geçtiğimiz hafta Yavuz Ağıralioğlu'nun TBMM'de yaptığı konuşmanın ardından da gerçekleştirmişti. Ağıralioğlu TBMM'de yaptığı konuşmada CHP-HDP arasındaki kirli işbirliği sert bir dille eleştirmiş ve kısa sürede gündem olmuştu.

Ancak Twitter, atılan binlerce Tweete rağmen, Ağıralioğlu'nu gündemdekiler listesinden tamamen düşürmüştü.

"BİZE PUSU KURULMASINDAN RAHATSIZ"

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu TBMM'de düzenlediği basın toplantısında kendilerine pusu kurulduğunu söyleyerek, "Siz daha iktidara gelmeden kör ve sağır oldunuz. Sandıkta yüzde 80'lerin konuşulması gerekirken, şimdi iktidarı matematiğe çevirdiniz. Cumhurbaşkanlığı masasını, bölücülüğe pazarlık masasına çevirdiniz. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız." ifadelerini kullanmıştı.

"PKK'YA 'TERÖR ÖRGÜTÜ' DEMEDİNİZ, APO'YA 'KATİL' DEMEDİNİZ"

HDP ile yapılan pazarlığı doğru bulmayan Ağırlioğlu, "Ben HDP ile pazarlık edilmesini doğru bulmuyorum. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde olmam. Bir kere PKK'ya terör örgütü demediniz, APO'ya katil demediniz. Ama siz defalarca milletin meclisine gelip devlete katil dediniz." şeklinde konuşmuştu.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 250
 • jklujıo 1 ay önce Şikayet Et
  Oyumu iyi partiye verecektim artık iyi partiye oy yok .benim gibi milliyetçi vatandaşlarımın oy vermemesi gerekiyor.
  Cevapla
 • Alia 1 ay önce Şikayet Et
  Maral APLA’ nın istenmeyeni tasviye ve tasviye etme yöntemleri…
  Cevapla
 • Güzel insan 1 ay önce Şikayet Et
  bakın burdan yazıyorum 14 Mayıs seçimlerinde millet PKK ile ortaklık yapan iyi partiyi tarihe gömecek o kadar..barajın altında kalacak görürsünüz
  Cevapla
 • ayten seher 1 ay önce Şikayet Et
  Meral hanim nereye gömülürse gömülsün, ama o kafanizi degistirseniz artik CHP PKK ile isbirligi kafasini...
  Cevapla
 • Bekir 1 ay önce Şikayet Et
  Kasetle baykali devşirebilirsin Parti genel başkanları cumhurbaşkanı olmasın deyip ben hariç diyebilirsin Meral e kasetle şantaj yapıp aday olabilirsin Muharreme trollerini saldırıp bezdirebilirsin Ama Türk milletine ne kaset ne tri ne de yalanların islemez 14 mayısta sandık senin siyasi sonun olacak
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Fetöcüler o bahsettiğiniz kuruma adamlarını sokmuş manipüle ediyorlar. (yani Öküzü ellerindeki çubukla istedikleri yöne sürüyorlar.) Maalesef bizim yaptığımız öküzü "Sosyal medya devi" tabiriyle şişirmek. 35 senedir bilgisayar kullanıyorum. Sizin o dev diye pompaladığınız sitenin yönünü bile bilmiyorum. Bana göre cüce, size göre dev. Hangisi doğru??
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ekrem İmamoğlu fitili yaktı! Seçim sonrası CHP için 'Değişim' mesajı
Dünyada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferi kutlanıyor