Başkan Erdoğan'ın askerlik arkadaşı: Lise mezunları asteğmenlik yapsaydı ben de yapacaktım

Trabzonlu Ahmet Hacıahmetoğlu, Başkan Erdoğan ile birlikte 1981 yılında İstanbul Hasdal’da askerlik yaptığını belirterek, "Ben askerken asteğmendi. Ben askerlik yaptığımda lise mezunları asteğmenlik yapsaydı ben de yapacaktım" diye konuştu.

GİRİŞ 30.03.2023 20:51 GÜNCELLEME 30.03.2023 21:07
Bu Habere 142 Yorum Yapılmış

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 1981 yılında İstanbul Hasdal’da askerlik yapan 65 yaşındaki Trabzonlu Ahmet Hacıahmetoğlu, Erdoğan ile olan askerlik anılarını anlattı.

"HERKES NE YİYORSA BANA ONDAN VER"

Trabzon'un Of ilçesinde yaşayan Hacıahmetoğlu, "Kabataş Lisesi mezunuyum. 1981 yılında askere gittim. Hasdal istihkam alayında askeri gazino da er olarak askerlik yaptım. Nuri Albayrak memleketten komşumdu. Cumhurbaşkanı ile tanışmamız onun sayesinde oldu. Yemek dağımı yapıyordum. Orada tanıdım kendisini. Askeri gazonada sadece rütbeliler yemek yiyebiliyordu. Cumhurbaşkanı yemeğe geç geliyordu biraz. Ben de neden geç geldiklerini sorunca. Namazı kıldıktan sonra geldiklerini söylediler. 'Sıcak yemek ayırayım' dedim ona 'Hayır' dedi, 'Herkes ne yiyorsa bana da ondan ver' dedi. Ayrıcalık istemezdi. Onun komutasındaki askerler onu çok seviyordu. Çok iyi bir insandı. İnsan görünce anlıyor. Taburlarımız farklıydı. O 77. piyade Alayındaydı. Ben İstihkam Alayındaydım. Tabi o zaman Cumhurbaşkanı olacağını bilmiyorduk. Cumhurbaşkanını askerden sonra 2-3 kez gördüm. Ama şuan bir görüşmemiz yok" diye konuştu.

"LİSE MEZUNLARI ASTEĞMENLİK YAPSAYDI BEN DE YAPACAKTIM"

"Cumhurbaşkanımız askerde asteğmendi" diyen Hacıahmetoğlu "Diploması olmadığını söyleyenler var. Ben İstanbul Kabataş Lisesi mezunuyum. Medem lise mezunları asteğmenlik yapıyordu en iyi lisede ben okudum. Ben neden asteğmen olamadım. Onbaşı bile değildim. Bu tarz şeylere milletin inandığını mı zannediyorlar. Bu adam ben askerken asteğmendi. Ben askerlik yaptığımda lise mezunları asteğmenlik yapsaydı ben de yapacaktım" dedi.

Başkan Erdoğan'ın 1982 yılında İstanbul Tuzla Piyade Okulu'nda yedek subay olarak vatani görevi yaparken silah arkadaşlarıyla çektirdiği fotoğraf

"CUMHURBAŞKANIMIZLA BİR YEMEK YEMEK İSTERİM"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile akraba olduklarını da belirten Hacıahmetoğlu, "Süleyman Soylu ile ben hala dayı çocuklarıyız. Annemle de Süleyman Soylu'nun annesi öz amca çocuğudur. Çok çalışkan bir insandır. Evine bir akşam kalmaya bile gelemiyor. İki tane arzum var. Cumurbaşkanımız ve Savcı Sayan ile bir yemek istiyorum. Savcı Sayan'ı da çok seviyorum. Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum. Allah benim ömrümden alsın ona versin" şeklinde konuştu.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 142
 • Nedesek 1 yıl önce Şikayet Et
  Konyayı ülke zanneden adam ve onu alkışlayan zihniyet Erdoğanın diploması var mı yok muyu tartışıyor
  Cevapla
 • Abdurrahman altun 1 yıl önce Şikayet Et
  Gerçek büyük insan ve lider
  Cevapla
 • Eyt 1 yıl önce Şikayet Et
  Benim bildiğim lise mezunları acemi birliğinden çıkınca usta birliğine giderken on başı usta birliğinden 3 ay sonra cavus olur haber olan ve yorum yapan kişi lise mezunu olduklarında bahsediyor ve usta birliğinde er olduklarından bahsediyor saçma.
  Cevapla
 • Haso 1 yıl önce Şikayet Et
  Recep beyin askerlik yaptığı yıllarda iki yıllık yüksek okul mezunlarıda istediklerinde veya ihtiyaç halinde astegmen olarak görev yapabiliyordu.
  Cevapla
 • Vatanıseven 1 yıl önce Şikayet Et
  Reisin üniversite mezunu olup olmadığını tartışan cehalet abidesi esfeli safilinler utansınlar, hele başta chdpkk'lılar. 7'sini üst üste koysan bir tane RTE yapmaz. İyi ki varsın REİS, iyi ki varsın Cumhur İttifakı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 Yusuf Kavaklı Hoca vefat etti! Nur Viral canlı yayında hüngür hüngür ağladı
Son ders zili bugün çalacak! Karne zamanı...Yaz okulu için önemli detay