Kübra Par ve Mehmet Akif Ersoy'un sözleri gündem oldu! Çok kızardık! Özür diledik...

Habertürk'te Kübra Par ve Mehmet Akif Ersoy'un, Bakan Kurum'u konuk ettiği programdaki sözleri sosyal medyada gündem oldu.

GİRİŞ 11.04.2023 00:53 GÜNCELLEME 11.04.2023 00:53
Bu Habere 136 Yorum Yapılmış

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Habertürk'te Kübra Par ve Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı.  Kübra Par ve Mehmet Akif Ersoy'un  TOKİ ile ilgili sözleri sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

'GERÇEKTEN KIZARDIK, ÖZÜR DİLEDİK'

TOKİ hakkındaki pişmanlığını dile getirip, övgü dolu sözler sarf eden Mehmet Akif Ersoy, ''Biz gerçekten TOKİ'ye kızardık. Olumsuz çok cümle kurmuşuzdur. Allah var. Deprem zamanı pişman olduğunu ve özür dilediğimi söyledim. Çünkü yaptığı bir tane bina yıkılmadı. Binanın asıl amacı içinde kalanı korumak. TOKİ'yle ilgili hep şey denirdi; Biçimsiz dağın eteklerine yapılıyor. Dağın eteklerine neden yapıldığını da anladık. Orada da çok eleştiriliyordu. Onun da bir hikmeti varmış. Depremde onu da gördük.'' ifadelerini kullandı.Konuşma sırasında araya giren Kübra Par da Mehmet Akif Ersoy'u destekleyen sözler kullandı.

'TOKİ OLARAK 1 MİLYON 200 BİN KONUT YAPMIŞIZ'

Bakan Kurum açıklamasında, ''Bizim ülkemizde her yıl 600 bin konut yapılır. Bu istekle, uğraşıyla, dertlenmeyle alakalı. Biz bir taraftan depremin ilk başına gidecek olursak, enkaz, arama kurtarma süreçleri yürütülürken diğer taraftan çadır kentlerimizi kurduk. Konteyner kentin altyapıları başlatıldı. O arada TOKİ, Yapı İşleri, Emlak Konut'la yeni yerleşim alanların çalışmalarını başlattık. Depremin üzerinden 15 gün geçti biz ilk temellerimizi attık. Orada her türlü teknik tedbiri alarak yürütüyoruz. TOKİ 1 milyon 200 bin konut yapmışız. 143 bin konutumuzda hiçbir vatandaşımızın burnu kanamamış, enkaz altında kimse kalmamışla. Aynı anlayışla yapıyoruz. Denetim elemanlarımız var. Demirimizi, kalıbımızı, betonomuzu teslim alıyorlar. Betonda, kalıpta herhangi sıkıntı, problem varsa, demir imalatında bozulma varsa alınması gereken tedbiri alıp, devam ediyoruz.'' ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 136
 • ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  bu kübra par hüda parın neyi oluyo acaba :):):):
  Cevapla
 • lazlo 4 ay önce Şikayet Et
  jeton meselesi
  Cevapla
 • Vatan 5 ay önce Şikayet Et
  Düzceye gidin Romalılar konuralp kasabası ba şehri kurmuş yılların deneyimi ile Bizimkiler düz ovaya Bakalım Romalılar mı doğru yapmış Bizim halk mı
  Cevapla
 • Alpagut 5 ay önce Şikayet Et
  Habertürk açıkça millet ittifakına ve chp ye çalışıyor, bütün yayınları taraflı yapıyo, ersen şen, sevilay oldumu yayında kimseyi konuşturmuyor
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Allah devletimizi korusun yüceltsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli maaşlarına zam sorusuna yanıt
Ankara'daki saldırı girişiminde çok önemli araç detayı: Veterineri öldürüp gasp etmişler