Kılıçdaroğlu Bulgaristan'da iftar programı katıldı

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bulgaristan'a gitti. Kılıçdaroğlu, Bulgaristan'daki Türk vatandaşlarına 14 Mayıs'ta sandığa gitme çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu Bulgaristan'da iftar programı katıldı
Kılıçdaroğlu Bulgaristan'da iftar programı katıldı
GİRİŞ 16.04.2023 02:05 GÜNCELLEME 16.04.2023 02:05
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bulgaristan'ın Kırcaali kentinde temaslarda bulundu.

Çoğunluğu Türk ve Müslümanlardan oluşan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis'le bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, 1984 yılında Bulgarlaştırma politikasını protesto edenlere açılan ateş sonucu annesinin kucağında hayatını kaybeden 18 aylık Türkan Feyzullah'ın mezarına ve anıtına çiçek bıraktı.

Mestanlı'da da ünlü halterci Naim Süleymanoğlu anısına dikilen heykeli ziyaret etti.

Sandığa gitme çağrısı yaptı

Kılıçdaroğlu, Mestanlı Şehitler Anıtı ziyareti sonrası Bulgar medyasına açıklamalarda bulundu.

"Bulgaristan'daki soydaşlara güveniyor musunuz?" sorusuna da "Elbette güveniyoruz. Onlar özgürlük mücadelesi verdiler. Her mücadelenin bir bedeli var. Onlar bedelini yaşamlarıyla verdiler." cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu daha sonra Edirne Belediyesi ile Bulgaristan'ın Kırcaali Belediyesi'nin Kırcaali'de birlikte düzenlediği iftar programına katıldı.

Bulgaristan'daki Türk vatandaşlarına 14 Mayıs'ta sandığa gitme çağrısında bulundu.

"Bu birlikteliğimizin güçlenmesi, kültürlerimizin ortaklaşması ve gelişmesi açısından son derece değerlidir ve önemlidir." dedi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Anlamadım 10 ay önce Şikayet Et
    Bizim Büyüklerimiz derdi ki tilkinin pazar da ne işi var Kılıçdaroğlu'nun bizim müslümanlarımızın iftar sofralarında ne iş var hiç anlamadım
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kurum'dan CHP Genel Başkanı Özel'in "bedellik askerlik" açıklamasına tepki
Gazze sözleri rahatsız etti! Murat Kurum'dan Özgür Özel'e yanıt!