Şehit Çakıroğlu'nun babasından Akşener'e zehir zemberek sözler

İYİ Parti'den aday olan Seyithan İzsiz'in, şehit Fırat Çakıroğlu'nun katili PKK'lı Nurullah Semo'ya burs verdiğini söylemesi üzerine Çakıroğlu'nun babası Mahir Çakıroğlu Akşener'e sert tepki gösterdi.

GİRİŞ 16.04.2023 16:37 GÜNCELLEME 16.04.2023 16:39
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

İP, İstanbul milletvekili adayı olan Seyithan İzsiz'in, Ülkücü Şehit Fırat Çakıroğlu'nun katili PKK’lı Nurullah Semo'ya burs verdiğini ve Semo'nun bir akrabasının düğününe katılmasına Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu sert tepki gösterdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ve Müsavat Dervişoğlu’na “Yazıklar Olsun!” diyen acılı baba Çakıroğlu, “Benim oğlumun kanını kaç paraya sattınız?” diye sordu.

İP’den İstanbul 3'üncü bölge 2’nci sıradan milletvekili adayı olan Seyithan İzsiz'in, Ülkücü Şehit Fırat Çakıroğlu'nun katili PKK’lı Nurullah Semo'ya burs verdiğinin öne sürülmesi ve katil Semo'nun akrabalarının düğününe katıldığının ortaya çıkması infial yaratmıştı. Konuyla ilgili ilk kez konuşan Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu oğlunun katiline burs veren birinin milletvekili adayı yapılmasına adeta isyan etti.
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığının organize ettiği iftar programına şeref konu olarak davet edilen Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu, İYİ Parti’den İstanbul 3'üncü bölge 2’nci sıradan milletvekili adayı olan Seyithan İzsiz'in, Ülkücü Şehit Fırat Çakıroğlu'nun katili PKK’lı Nurullah Semo'ya burs verdiğinin ve katil Semo'nun akrabalarının düğününe katılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İftara katılmadan önce Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun kabrini ziyaret ettiğini belirten acılı baba Fuat Mahir Çakıroğlu, “Fırat’ın katiline, benim oğlumu katleden insana İP İstanbul 3'üncü bölge 2’nci sıra milletvekili adayı Seyithan İzsiz denen adam burs veriyor. Buradan İyi Parti’ye sesleniyorum. Meral Hanım’a sesleniyorum. ABiz bu vatan için şehit veriyoruz. PKK’lı, HDP’li bir şahıstan (vekillik için) acaba ne aldın ondan? Benim oğlumu sattın!” diye konuştu.

“ÜLKÜCÜYÜZ DİYE GEÇİNİYORSUNUZ”

Konuşma yaparken son derece duygulandığı gözlenen Fuat Mahir Çakıroğlu, İP TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu’na da tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı; “Kabre birlikte koyduk be Fırat’ı. Nasıl insansınız siz, nasıl kabul ediyorsunuz bu insanları? Milliyetçiyiz, ülkücüyüz diye geçiniyorsunuz. Buradan İyi Parti’nin içindeki evlatlarıma sesleniyorum. Buna karşı çıkacaklar, biliyorum. Bunların Atatürk’le, ülkücülükle, milliyetçilikle işi kalmamıştır! CHP de buna dâhildir.”

İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 57
 • marslı 1 yıl önce Şikayet Et
  MHP'den atılmış adamlardan ne bekliyorsunuz ki... niye atıldıklarını anlamadınız mı hala...
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun. Muhalif ülkücüler ne zaman uyanacak.
  Cevapla
 • Atila 1 yıl önce Şikayet Et
  Tüm şehit babalari anaları eşleri ve çocukları unutma unutulmayacak ruhunuz şad olsun MERAL HANIMsehit aileleri haklimi SIZCE
  Cevapla
 • Cezayir 1 yıl önce Şikayet Et
  Hakkımız haram olsun altılı masaya sakın seçim sonu aman dilemesinler
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  şehit yakınına küfredenler başka şehit yakınını çağırmışlar. kendinizi akıllı sanıyorsunuz değilmi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Süper Lig'de haftanın VAR kayıtları açıklandı
Dili boğazına kaçan müşterisini böyle kurtardı...