Hakkari'de 40 yıl sonra bir ilk!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu anda bir şey söyleyeceğim, Türkiye'de bu ilk kez duyulmuş olacak" diyen Bakan Soylu, Hakkari'de 40 yıldır ilk kez teröristin olmadığı bir bayram geçirdiklerini ifade etti.

GİRİŞ 22.04.2023 06:37 GÜNCELLEME 22.04.2023 09:12
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Süleyman Soylu, Hakkari'de 40 yıldır ilk kez teröristin olmadığı bir bayram geçirdiklerini söyledi. 

Türkiye'nin çok büyük badirelerden geçtiğini anlatan Bakan Soylu, "Türkiye'nin şöyle yukarı çıkan o ivmesini engellemek, milletin ağız tadını bozmak, 'Biz yaparız' diyenleri 'Siz yapamazsınız' demeye ikna etmek gençlerimizin, insanlarımızın umudunu ortadan kaldırmak istediler." ifadelerini kullandı.

"ŞU ANDA BİR ŞEY SÖYLEYECEĞİM, TÜRKİYE İLK KEZ DUYMUŞ OLACAK..."

Soylu, Üsküdar'da Şalpazarı Federasyonu Hemşehri Buluşması'nda yaptığı konuşmada, dün akşam iftarı İstanbul'da yaptığı, her zaman olduğu gibi gecenin bir yarısı Hakkari'ye gitmek istediğini söyledi.

Uçağın Hakkari'ye inmediğini, bu nedenle Van'a ulaştığını belirten Soylu, "Hakkari'ye gidene kadar yolun üzerinde ne kadar asker, polis, jandarma varsa hepsinin bayramını tebrik ede ede, onların orada annelerinin, babalarının hasretiyle eşlerinin hasretini çektiği o bayram buluşmasını hiç olmazsa biraz 'Hafifletir miyiz?' diye birbirimizle sarmaş dolaş olduk, birbirimizle bayramlaştık. Milletimizin onlara selamını söyledik.

Şu anda bir şey söyleyeceğim, Türkiye'de bu ilk kez duyulmuş olacak. Hakkari'de Allah'a çok şükür olsun, 40 yıldır ilk kez teröristin olmadığı bir bayram geçirdik. Teröristlerin yıllarca fink attığı, aynı zamanda Karadeniz'e kadar Tunceli üzerinden lojistik ve yine aynı zamanda kendi teröristlerini oraya aktardıkları, hem silah hem mühimmat hem gıda aktardıkları o alanı tamamen teröristlerden temizlemiş olduk." diye konuştu.

"TÜRKİYE ÇOK BÜYÜK BADİRELERDEN GEÇTİ"

Soylu, Türkiye'nin çok büyük badirelerden geçtiğini, çok büyük maliyetler ödediğini, çok direndiğini anlatarak, "Gezi olaylarıyla karşı karşıya kaldık. Türkiye, çok büyük projelere imza atmıştı. Fakat Türkiye'yi bu büyük projelerden döndürmek, Türkiye'nin faiz maliyetini daha yukarı çıkarmak için bizatihi tamam, içeridekiler bir karmaşıklık yapmak istediler ama bu karmaşıklığın arkasında da her zaman bildiğimiz gibi o Batı'nın aklı var, Amerika'nın aklı var. Türkiye'nin şöyle yukarı çıkan o ivmesini engellemek, milletin ağız tadını bozmak, 'Biz yaparız' diyenleri 'Siz yapamazsınız' demeye ikna etmek gençlerimizin, insanlarımızın umudunu ortadan kaldırmak istediler." ifadelerini kullandı.

"ÜLKENİN ZENGİNLİĞİNE DOĞRU HEP BERABER GİDECEĞİZ"

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaman müjde verdiğinin altını çizen Soylu, şöyle devam etti:

"Şimdi ben o Kılıçdaroğlu'nun yüzünü bir görmek isterdim. Hani o mutfağa geçiyor ya, mutfakta bir video çekseydi. O videoya, o Tayyip Erdoğan'ın verdiği müjdeye karşı deseydi ki 'Benim mutfağımda da doğal gaz bedava'. 'Mersin Nükleer Santrali'ni yapacağım' dedi. Önümüzdeki günlerde Tayyip Erdoğan birinci etabını açacak. Yani bir taraftan yerli ve milli enerji, dışarıya para vermeyelim, paramızı enerjiye dışarıya akıtmayalım istedik.

"Şu Üsküdar'ın, Çengelköy'ün dili olsa da konuşsa, şu Boğaz Köprüsü'nün dili olsa da konuşsa. Bu millet teslim olmadı." diyen Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı korkutmaya, milleti ürkütmeye çalıştıklarına dikkati çekti.

Soylu, 12 yıldır bu ülkede aynen dalgalı denizler gibi büyük dalgalarla beraber gemiyi istikametinden ayırmaya ve durdurmaya çalıştıklarını vurgulayarak, "Ama kaptanımız tecrübeliydi, kaptanımız bilgiliydi. Kaptanımız aynı zamanda cesurdu. Kaptanımız aynı zamanda 'Ben sadece milletin, Allah'ın önünde eğilirim.' dedi. Kaptanımız aynı zamanda o dalgalardan, selametle gemiyi çıkardı. O gemiye benzer bir gemiyi de TCG Anadolu'yu da çatlasınlar patlasınlar şurada karşıda, sabahtan akşama kadar binlerce insan 'Türkiye bunları yapabiliyormuş' diye geziyor ve seyrediyor." diye konuştu.

"Nedir bu 'LGBT' diye bakıyoruz. Beni bağışlayın bu bayram gününde, 'cinsiyetsizlik', yani erkek erkek olmayacak, kadın kadın olmayacak, erkek erkekle evlenebilecek, kadın kadınla evlenebilecek. Tövbe Yarabbi, tövbe estağfurullah. İlk önce İçişleri Bakanı olduğumda hatırlıyorum. Beşiktaş Belediyesinin önünde LGBT bayrağı astılar. Dedim 'Tövbe estağfurullah, bu nedir acaba? Başka bir şey midir?' Beşiktaş Kaymakamı'nı aradım, 'Sana 15 dakika müddet, o bayrak oradan inecek.' Allah'a yemin olsun ki yaşadığımız ve yönettiğimiz bu ülkede LGBT ile ilgili aile yapımızı ortadan kaldırmaya adım atanlara bir tek müsaade eden namerttir, bu kadar açık ve net. Biz, bugün ayakta duruyorsak aile yapımızla beraber ayakta duruyoruz. Bu kadar badirelere karşı dik duruyorsak, aile yapımızla beraber ayakta duruyoruz.

"BİZ BUNLARDAN KORKMADIK, ÜRKMEDİK, SİNMEDİK"

Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sadece kendilerine Ayasofya'da namaz kılmayla buluşturmadığını vurgulayarak, şunlar kaydetti:

"Tayyip Erdoğan bize bir şey daha yaptı, Amerika'ya ve Avrupa'ya 'Bu ülkenin sahibi bu millettir ve kararı biz veririz' dedi, 'Siz veremezsiniz' dedi. Kirazlıtepe, komşunuza sahip çıkın. Bu tip liderler ülkelere 100 yılda bir gelir. Türkiye'yi istikametinden ayırmak isteyenlere müsaade etmeyin, 15 Temmuz'u yapanlara müsaade etmeyin. Bir evladınız olarak söylüyorum. Biz bunlardan korkmadık, ürkmedik, sinmedik.

Soylu, konuşmasının ardından şiir okuyan bir çocuğu dinleyip alnından öptü.

Programa, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Erdem Demir katıldı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 29
 • Tufan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bütün soysuzlara bir SOYLU yeter !
  Cevapla
 • muhammet gündoğdu 1 yıl önce Şikayet Et
  ellerinize kollarınıza yüreğinize sağlık durmak yok yola devam
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  kılıçdaroğluna göre oradaki herkes terörist
  Cevapla
 • Bünyamin 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah 'ın yardımı lütfu inayeti sizlerle olsun. Allah'ım her daim Reisin ve ekibinin yar ve yardımcısı olsun. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Sizin yolunuzun ve bahtınızın açık olması demek Allah'ın izniyle ülkemizin ve milletimizin bahtının ve yolunun açık olması demek. Mevlam utandırmasın Koca yürekli insanlar.
  Cevapla
 • Kul insan 1 yıl önce Şikayet Et
  Terörist değil Yahudi askerleri demek istiyorsunuz. Teröristleri besleyenler Amerika İsrail İngiltere Fransa hatta Rusya . Birleşmiş milletler 5 daimi üyesi Yahudi tekelinde İslam'a Müslümanlara karşı cephe almıştır. Bu böyle gitmez dedik ve maşaları geberdikçe huzur geldi. Zor günler yaşadık güzel günler yakın fakat münafıklar kafirler düşmanlar bastırıyor. Allah cc bizimle beraber.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bayramda hava nasıl olacak? İstanbul, Ankara, İzmir... Tatil planı olanlar dikkat
MEB'den özel eğitim kurumlarına sınırlandırma