Bakan Soylu: Eren Bülbül'ümüzün de intikamını aldık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugün Karadeniz'de bir tek terörist yok, tertemiz. Eren Bülbül'ümüzün de intikamını aldık, Ferhat astsubayımızın da intikamını aldık. Herkesin intikamını aldık." ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu: Eren Bülbül'ümüzün de intikamını aldık
Bakan Soylu: Eren Bülbül'ümüzün de intikamını aldık
GİRİŞ 30.04.2023 21:08 GÜNCELLEME 30.04.2023 21:33
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Trabzon Dernekleri Federasyonunun Fatih ilçesinde bulunan Trabzon Evi açılış törenine AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı olan Süleyman Soylu ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş katıldı.

Bakan Soylu, konuşmasında, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını ileterek, geleceğe eser bırakmanın önemini anlattı.

KARADENİZ'DE TERÖR ÖRGÜTÜ PKK İMHA EDİLDİ

Başkan Erdoğan'dan bakanlık görevini aldığında Karadeniz'de teröristin bulunduğuna dikkati çeken Soylu, şöyle devam etti:

"Trabzon'un, Gümüşhane'nin, Bayburt'un, Giresun'un dağlarında, yaylalarında terörist vardı. Ama Tayyip Erdoğan öyle bir 21 yıllık icraat ortaya koydu ki savunma sanayimizi yüzde 21'lerden 80'lere çıkardı. 'Profesyonel askerlik' diye bu ülkeye ilk kez bir şey kazandırdı ve bizim Batı'dan, dünyanın gelişmiş ülkelerinden, terörle ve terörizmle mücadelede herhangi bir farkımız olmadı. En büyük farkımız yüreği cesaretle dolu olan kahraman Mehmetçiğimiz, polisimiz ve jandarmamız. Onlar da bu işe hep beraber girdiler. Ve size bir şey söyleyeyim. Bugün Karadeniz'de bir tek terörist yok, tertemiz. Eren Bülbül'ümüzün de intikamını aldık, Ferhat astsubayımızın da intikamını aldık. Herkesin intikamını aldık."

Soylu, sadece Karadeniz'de değil, birçok bölgede de teröristin kalmadığını belirterek, "Allah'ımıza şükürler olsun. Onlar bizi korkutuyorlardı, şimdi biz onları öyle bir korkutuyoruz ki fare gibi kaçıyorlar. İHA'mız da var, SİHA'mız da var, Atak helikopterimiz de var, kendi ürettiğimiz genel maksat helikopterlerimiz de var." diye konuştu.

"BU ÜLKEYİ BİR DAHA GERİ DÖNDÜRMEYELİM"

Dünyanın farklı dönemlerden geçtiğini dile getiren Soylu, Amerika'nın Irak'ta, Afganistan'da ve Pakistan'da yaptığı gibi Türkiye'ye de yeni bir şekil vermeye çalıştığını, 21. yüzyılın başından itibaren Türkiye'deki bütün kazanımlarını kaybeden Batı'nın bu kayıplarını yeniden kazanmaya çalıştığını kaydetti.

Bugün TEKNOFEST'e katıldığını aktaran Soylu, sanayideki, teknolojideki, bilişimdeki gelişmelerle Türkiye'nin devrim üzerine devrim yaptığını bildirdi.

Bakan Soylu, "Altyapımızı tamamladık, Allah'a hamdolsun değerlerimizle buluştuk. Dünyaya özgüvenimizi kazandığımızı hep beraber haykırdık, dünyaya bayrak çektik. Bu ülkeyi bir daha geri döndürmeyelim." ifadelerini kullandı.

 

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
    Allah razı olsun sizden sayın bakanim
    Cevapla
  • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
    İnşallah,bakanım.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
KAAN uçtu! Mühendisleri de pistte böyle koştu
TİP'in Hatay adayı Gökhan Zan'dan itiraf: 'Adaylıktan çekilmem için rüşvet teklif edildi'